• Historia naszego Ogrodu

• W grudniu 2021 r. rada pedagogiczna naszej szkoły podjęła decyzję, aby wziąć udział w staraniu się o grant Fundacji PKO Banku Polskiego na budowę ogrodu "Pozwólmy Ziemi oddychać". Nasz projekt ogrodu nie uzyskał wsparcia finansowego. Jednak nie poddaliśmy się i postanowiliśmy przy pomocy sponsorów oraz lokalnej społeczności zbudować własnymi siłami ogród "Laboratorium Przyrody - wszystko z powietrza, ziemi i wody". We wrześniu i październiku 2022 r. nauczyciele udali się do sponsorów z podaniami o wsparcie.

Prace przy naszym wymarzonym ogrodzie rozpoczęły się 2 listopada. Został zdemontowany do przeniesienia plac zabaw, wykonano pierwsze prace ziemne oraz wyprowadzoną prąd na zewnątrz. Charytatywnie w pracach ziemnych pomogli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Babicach. Społeczność lokalna również zaangażowała się w upiększanie i powiększanie  naszego ogrodu podarowując cebulki tulipanów oraz piwonii.  24 Listopada w naszej szkole odbył się kiermasz ciast całkowity dochód 4042,43 zł z tej akcji został przeznaczony na powstanie naszego ogrodu. Uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły i mieszkańcy Babic chętnie odwiedzili słodkie stoiska, kupując lokalne smakołyki. Po pierwszych opadach śniegu i spadku temperatury prace do wiosny wstrzymano.

Wiosną 2023 r. prace przy ogrodzie zostały wznowione. Ogród został ogrodzony, teren wyrównany. Zostały ustawione ławki i stoły, zamontowane pergole. Powstała ścieżka sensoryczna oraz została wybudowa piaskownica dla dzieci.

Przy naszym ogrodzie powstał plac zabaw dzięki realizacji projektu małe FIO., gdzie pozyskaliśmy fundusze na renowacje starych elementów placu zabaw. Prace zostały wykonane z pomocą druhów z OSP w Babic oraz piłkarzy z Piast Babice.

• Fotorelacja