• #Super Koderzy

• 10 czerwca 2021 roku zostały ogłoszone ostateczne wyniki rekrutacji do programu #SuperKoderzy Fundacji Orange. Nasza szkoła pozytywnie przeszła proces rekrutacji i w roku szkolnym 2021/2022 będzie realizowała ścieżkę pt. "Pogromcy języków"
          #SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-14 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego i muzyki.
          Nasza szkoła wybrała ścieżkę "Pogromcy języków", podczas której uczniowie stworzą interaktywne widowisko osnute na bazie klasycznej powieści „Czanoksiężnik z Krainy Oz”, z wykorzystaniem robotów, które… odegrają rolę Dorotki! Oprócz kodowania robotów zaprogramują także animację, wzbogaconą o dialogi nagrane w języku obcym przez ich samych!