• Relacje

    • 10 czerwca 2021 roku zostały ogłoszone ostateczne wyniki rekrutacji do programu #SuperKoderzy Fundacji Orange. Nasza szkoła pozytywnie przeszła proces rekrutacji i w roku szkolnym 2021/2022 będzie realizowała ścieżkę pt. "Pogromcy języków"
     #SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-14 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego i muzyki.
     Nasza szkoła wybrała ścieżkę "Pogromcy języków", podczas której uczniowie stworzą interaktywne widowisko osnute na bazie klasycznej powieści „Czanoksiężnik z Krainy Oz”, z wykorzystaniem robotów, które… odegrają rolę Dorotki! Oprócz kodowania robotów zaprogramują także animację, wzbogaconą o dialogi nagrane w języku obcym przez ich samych!

    • Let's start! Zaczynamy!

    • Z wielką radością rozpoczynamy pracę z nowymi Mbotami.
     Uczniowie kl. IV naszej szkoły, w bieżącym roku szkolnym biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym #SuperKoderzy #FundacjiOrange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania.
     Z otrzymanej dotacji dokonaliśmy zakupu 4 Mbotów, dzięki którym zrealizujemy ścieżkę edukacyjną z języka angielskiego "Pogromcy języków, podczas której uczniowie stworzą interaktywne widowisko osnute na bazie klasycznej powieści „Czanoksiężnik z Krainy Oz”, z wykorzystaniem robotów, które… odegrają rolę Dorotki! Oprócz kodowania robotów zaprogramują także animację, wzbogaconą o dialogi nagrane w języku obcym przez nich samych!
     Poniżej zamieszczamy zdjęcia ze składania robotów, co swoją drogą całkiem sprawnie poszło naszym uczniom.
     Czekajcie na dalsze relacje!!!
     Stay tuned! :)
    • Cieszymy się z nowych koszulek

    • ‼‼‼#Superkoderzy pod patronatem #FundacjaOrange pracują już w "Superkoszulkach", które z pewnością dodadzą im "Supermocy"💪💪💪 do programowania "Super Mbotów".😁😁😁
    • FINISH!!!

    • Yippee!

     Naszym dzielnym #Superkoderom udało się przygotować interaktywne widowisko osnute na kanwie klasycznej powieści „Czanoksiężnik z Krainy Oz”, z wykorzystaniem robota - mBota, który… odgrywa rolę Dorotki!

     Choć trzeba, przyznać, że nie było łatwo i musieliśmy napotkać wiele przeciwności losu to dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników oraz włożeniu w projekt ciężkiej pracy udało nam się kroczek po kroczku dobrnąć do końca.

     Nasza praca rozpoczęła się od złożenia robotów, następnie testowaliśmy je tworząc krótkie skrypty.

     W dalszej kolejności wyruszyliśmy spotkać się z Czarnoksiężnikiem z Krainy Oz, zapoznaliśmy się z bohaterami i ich przygodami, poznaliśmy niezbędne słownictwo.

     Na kolejnych zajęciach nagrywaliśmy kwestie i dialogi do stworzenia widowiska. Nie mogło zabraknąć również ścieżki, po której porusza się nasz M-bot, w związku z tym na lekcjach godziny wychowawczej i techniki stworzyliśmy plakat i postacie.

     Co było dalej? … Kamera! Akcja!, czyli łączyliśmy dialogi na ekranie z ruchem robota-Dorotki oraz tworzyliśmy mapę i łączyliśmy sceny w dłuższe sekwencje.

     Do Oscara za Najlepszy Montaż nominowani są…, czyli ostatni etap pracy - stworzyliśmy multimedialny projekt.

     Zachęcamy do obejrzenia relacji z naszej pracy pod linkiem:

     https://szkoly.superkoderzy.pl/babice-2021