• Biblioteka

•

W bibliotece : chętnie Cię widzimy nie stawiamy stopni do niczego nie zmuszamy. W bibliotece możesz: wybierać i wypożyczać książki czytać czasopisma szukać informacji korzystać z internetu mieć spokój.

HARMONOGRAM PRACY BIBLIOTEKI

W roku szkolnym 2021/2022

DZIEŃ TYGODNIA

GODZINA LEKCYJNA

GODZINY PRACY

08:55-9:40

6.lekcja

12:45-13:30

6.lekcja

12:45-13:30

4.lekcja

10:55-11:40

09:50-10:35

W naszej bibliotece zgromadzony jest bogaty księgozbiór książek z różnych dziecin. Posiadamy także zbiory czasopism, ilustracji i podręczników z lat ubiegłych.

Dbamy o zapewnienie uczniom pełnej oferty lektur szkolnych dla klas I – VIII oraz nowości w dziedzinie literatury dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W bibliotece jest wolny dostęp do półek i uczniowie samodzielnie wybierają książki do czytania, mogą przy tym zawsze liczyć na pomoc bibliotekarza.

Do szkolnej biblioteki zapraszamy także rodziców naszych uczniów. Mogą Państwo wspólnie ze swoimi dziećmi wybierać książki do wypożyczenia oraz skorzystać z literatury pedagogicznej dla dorosłych.

Regulamin wypożyczania i udostępniania darmowych podręczników dla uczniów szkoły podstawowej w Babicach

1.Podręczniki są własnością szkoły.

2.Szkoła nieodpłatnie wypożycza uczniom podręczniki (materiały edukacyjne)  mające postać papierową. Rodzice zobowiązani są do potwierdzenia odbioru podręczników (materiałów edukacyjnych).

3.Szkoła przekazuje uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku zwrotu.

4.W przypadku zniszczenia lub zagubienia podręczników przez ucznia, rodzice są zobowiązani do zwrotu kosztów zakupu podręczników .

5.W przypadku, gdy uczeń odchodzi ze szkoły w trakcie trwania roku szkolnego, zobowiązany jest do oddania do biblioteki szkolnej wszystkich wypożyczonych podręczników (materiałów edukacyjnych).

6.Uczniowie zobowiązani są do dbałości o podręczniki .

7.Wypożyczone podręczniki muszą być obłożone okładką ochronną, którą można łatwo zdjąć nie niszcząc książki.

8.Zabrania się dokonywania jakichkolwiek wpisów, notatek w podręczniku.

• Narodowe czytanie

• Dnia  8 września 2021r.  w naszej szkole odbyła się  kolejna odsłona akcji Narodowego Czytania. Narodowe Czytanie jest doskonałą okazją do promowania czytelnictwa oraz spotkania się z arcydziełami literatury polskiej. W tym roku wspólnie czytaliśmy dramat ,,Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.  W całości wydarzenia wzięły udział klasy: VII i VIII, dyrektor szkoły, nauczyciel języka polskiego oraz opiekun biblioteki szkolnej. Po wysłuchaniu listu Pana Prezydenta RP skierowanego do uczestników akcji i przybliżeniu tematyki utworu przez opiekuna biblioteki szkolnej rozpoczęło się głośne czytanie utworu. W rolę bohaterów komedii wcielili się wybrani uczniowie z klas VII i VIII: Martyna Ważny,  Julia Oleszek,  Milena Lewczyk,  Klaudia Horodko,  Joanna Rorat i Beniamin Kubów. Dziękujemy za zaangażowanie się w akcję. Kolejne Narodowe Czytanie już za rok.
        PS Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że lekturą Narodowego Czytania 2022 będą „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, ponieważ w przyszłym roku przypada dwusetna rocznica wydania tego przełomowego dzieła.

• Lista galerii