• Wraz z początkiem roku szkolnego nasza szkoła rozpoczęła realizację  zajęć z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszłości. Podczas wrześniowych zajęć skupiliśmy się na zaprzyjaźnianiu ze sprzętem tak, aby poznać  jego możliwości i w przyszłości wykorzystać potencjał.

Dzięki zakupionej w ramach  programu #LaboratoriaPrzyszlosci nowoczesnej kamery cyfrowej uczniowie stawiali swoje pierwsze kroki w przygodzie z kamerowaniem i fotografią. Radość uczniów była ogromna, gdy udało im się samodzielnie prowadzić fotorelacje z wydarzeń szkolnych.

Zaczęliśmy również poznawać działanie drukarki 3D oraz długopisów 3D. Uczyliśmy się ich obsługi, wkładania filamentu, próbowaliśmy także robić pierwsze prace oraz wydruki.  Już teraz wiemy, że zajęcia z wykorzystaniem drukarki i długopisów 3D będą bardzo ciekawe i kreatywne.

Wszyscy z wielką radością korzystamy z zakupionego sprzętu i czekamy na owoce dalszych prac.

E.G.