• Historia naszego Ogrodu

• W grudniu 2021 r. rada pedagogiczna naszej szkoły podjęła decyzję, aby wziąć udział w staraniu się o grant Fundacji PKO Banku Polskiego na budowę ogrodu "Pozwólmy Ziemi oddychać". Nasz projekt ogrodu nie uzyskał wsparcia finansowego. Jednak nie poddaliśmy się i postanowiliśmy przy pomocy sponsorów oraz lokalnej społeczności zbudować własnymi siłami ogród "Laboratorium Przyrody - wszystko z powietrza, ziemi i wody". We wrześniu i październiku 2022 r. nauczyciele udali się do sponsorów z podaniami o wsparcie.

Prace przy naszym wymarzonym ogrodzie rozpoczęły się 2 listopada. Został zdemontowany do przeniesienia plac zabaw, wykonano pierwsze prace ziemne oraz wyprowadzoną prąd na zewnątrz. Charytatywnie w pracach ziemnych pomogli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Babicach. Społeczność lokalna również zaangażowała się w upiększanie i powiększanie  naszego ogrodu podarowując cebulki tulipanów oraz piwonii.  24 Listopada w naszej szkole odbył się kiermasz ciast całkowity dochód 4042,43 zł z tej akcji został przeznaczony na powstanie naszego ogrodu. Uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły i mieszkańcy Babic chętnie odwiedzili słodkie stoiska, kupując lokalne smakołyki. Po pierwszych opadach śniegu i spadku temperatury prace do wiosny wstrzymano.

Wiosną 2023 r. prace przy ogrodzie zostały wznowione. Ogród został ogrodzony, teren wyrównany. Zostały ustawione ławki i stoły, zamontowane pergole. Trwają prace przy tworzeniu ścieżki sensorycznej i budowy piaskownicy.

• Fotorelacja