• PRZYJACIELE BUDZĄ ELĘ!

    • Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb.

                Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy,  a także do zrobienia czegoś dobrego dla innych. Uczniowie naszej szkoły spędzili zatem ten dzień, dobrze się bawiąc, ale również otworzyli swe serca na pomoc potrzebującym.

            Dnia 25 listopada 2021 r. w  naszej szkole odbyła  się zabawa andrzejkowa połączona z akcją charytatywną „Przyjaciele budzą Elę”, podczas której zbierano środki na rehabilitację i wybudzenie ze śpiączki pani Elżbiety.  SKO działające przy Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach wraz z uczniami, nagłaśniając akcję charytatywną, przygotowała plakaty  i umieściła je na Facebooku,  stronie internetowej  szkoły, a także w instytucjach naszej  okolicy.  Uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w promocję i organizację  akcji. Apel o pomoc spotkał się z dużym odzewem wśród społeczności szkolnej i lokalnej.

               Każdy, na miarę swoich możliwości, wspierał nasze działania. Rada rodziców działająca przy szkole już od godz. 9.00 sprzedawała ciasta, desery, owoce i inne smakołyki przygotowane przez rodziców naszych uczniów oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Babic I i Babic II. Społeczność szkolna, rodzice oraz mieszkańcy naszej okolicy przez cały dzień nabywali przygotowane słodkości, wspierając hojnie akcję. W ramach zorganizowanego kiermaszu delegacja uczniów wraz z opiekunami udała się do Obszy do Banku Spółdzielczego, Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury oraz do Delikatesów Centrum, gdzie również uzyskała duże wsparcie finansowe.

             W wyniku akcji zebrano 5328,76gr. Pieniądze zostały wpłacone na konto i przeznaczone na neurorehabilitację pani Eli w ośrodku rehabilitacyjno – wybudzeniowym.

           Przeprowadzając akcję charytatywną ,,Przyjaciele budzą Elę”,  udowodniliśmy, że  nie jesteśmy obojętni na los drugiego człowieka. Pomagając potrzebującym, nie zmienimy całego świata, ale możemy zmienić czyjś świat.


                    Wszystkim,którzy włączyli się w naszą akcję,                              serdecznie dziękujemy.

      

    • Akcja ,,Szkoła do hymnu" 2021

    •  

     Dnia 10 listopada o godzinie 11.11 uczniowie naszej szkoły uroczyście odśpiewali hymn w ramach akcji " Szkoła do hymnu". Była to doskonała okazja do tego, aby przypomnieć sobie słowa Mazurka Dąbrowskiego oraz zaprezentować patriotyczną postawę. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

     Po odśpiewaniu hymnu uczniowie wzięli udział w apelu poświęconym Narodowemu Świętu Niepodległości. Został on przygotowany przez uczniów klas VI i VIII pod kierunkiem Pana Mirosława Osucha.  

    • Program ekologiczny w edukacji wczesnoszkolnej.

    • Uczniowie klasy I wzięli udział  w ogólnopolskim konkursie „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”. W tym roku zadanie konkursowe polegało na wykonaniu mapy „naszej małej ojczyzny” w formie pracy zbiorowej. Tego zadania podjęła się klasa pod okiem wychowawcy, p. Małgorzaty Kupczak.

    • Apel z okazji "Światowego Dnia Oszczędzania"

    • Uczniowie, członkowie SKO na Światowy Dzień Oszczędzania wystąpili z montażem słowno-muzycznym poświęconym oszczędzaniu. Ważną rolę w codziennym życiu człowieka odgrywa umiejętność właściwego gospodarowania pieniędzmi. Powinniśmy się jej uczyć od najmłodszych lat. Taką możliwość daje uczniom Szkolna Kasa Oszczędności. Głównym celem oszczędzania w SKO jest gromadzenie funduszy na wycieczki, wakacje, zakup wymarzonych sprzętów czy zabawek. Realizowanie swoich marzeń za własne pieniądze daje uczniom ogromną satysfakcję i motywuje do dalszego oszczędzania. Z tej okazji został ogłoszony konkurs plastyczny ,,Jesienne gry planszowe” promujący działalność SKO. Jego podsumowanie odbyło się na apelu.

      

     Protokół przeprowadzenia szkolnego konkursu SKO

                          „Jesienne gry planszowe”


     W październiku 2021r.  w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach odbył się szkolny konkurs „Jesienne gry planszowe”  zorganizowany  przez opiekunów SKO p. Małgorzatę Kupczak i p. Marzannę Gutyj. Konkurs przeprowadzono dla dwóch kategorii wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII.

     Celem konkursu było wzbogacanie wiedzy matematycznej, ekologicznej i zdrowotnej. Konkurs adresowany był do osób kreatywnych, które miały pomysł na grę rodzinną zgodnie z wybraną fabułą. Gry miały rozwijać zdolności matematyczne, wspierać umiejętności rachunkowe lub logiczne, utrwalać wiadomości sportowe, wiedzę ekologiczną oraz promować aktywność ruchową.

      

     W I kategorii wiekowej wzięło udział 4 uczniów.                                                                                           

     W II kategorii wiekowej wzięło udział 9 uczniów.

     Jury konkursu w składzie:

     1. Małgorzata Kupczak - przewodniczący
     2. Marzanna Gutyj – członek
     3. Ewelina Gargula  - członek
     4. Elżbieta Bździuch- członek

     podjęło następującą decyzję:

     I kategoria:

     Osoby nagrodzone:

     Hanna Mielnik kl. I

     Sara Burzyńska kl. I

     Dawid Buńko kl. I

     Milena Wyrwa kl. II

     II kategoria:

     Osoby nagrodzone:

     Wiktoria Komosa –(kl. IV)

     Malwina Hałasa - (kl. VI )

     Angelika Łukasik (kl. VI)

     Julia Horodko (kl. VI )

     Maja Pikuta – (kl. VI)

     Osoby wyróżnione:

     Anna Burzyńska- (kl. IV)

     Amelia Padiasek- (kl. IV)

     Sandra Szozda ( kl. VI)

     Sandra Kowalska - (kl. VI )

      

     Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

      

    • Program edukacyjny oddziału przedszkolnego

    • Dzieci z oddziału przedszkolnego wykonały piosenkę o tematyce ekologicznej, a film z jej wykonaniem został przesłany jako praca konkursowa w ramach ekologicznego programu edukacyjnego "Szkolne Przygody Gangu Swojaków".

     Zachęcamy do obejrzenia filmiku dostępnego na naszej szkolnej stronie Facebook'a:
      

     https://fb.watch/90SZL9CqEG/