• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

• 24 czerwca 2022r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 oraz pożegnanie szkoły dla klas ósmych. Zakończenie rozpoczęło się od mszy św. odprawionej w kościele przez ks. Łukasza Łukasiewicza. Następnie społeczność szkolna udała się do szkoły, gdzie Pani Dyrektor Ewa Bodys-Teterycz, gratulując wszystkim sukcesów, wręczyła wyróżnienia i nagrody tym spośród uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Szczególne miejsce w harmonogramie tej uroczystości zajęła klasa ósma, kończąca edukację w naszej szkole, która otrzymała dyplomy ukończenia szkoły podstawowej. Zgodnie z coroczną tradycją szkoły, został również przyznany tytuł Prymusa Szkoły, który otrzymał Maciej Sokół z klasy ósmej. Jego Rodzicom zaś  Pani Dyrektor wręczyła  list gratulacyjny. Tego dnia również  uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły pożegnali panią Wandę Maciocha, która po wielu latach pracy w naszej szkole przeszła na zasłużoną emeryturę. Część artystyczną przygotowała kl.8 pod kierunkiem wychowawcy. Były wspomnienia chwil spędzonych w murach naszej szkoły, podziękowania oraz życzenia.

Drodzy Absolwenci, mamy nadzieję, że czas spędzony w naszej szkole na zawsze pozostanie w Waszej pamięci. Trzymamy kciuki i życzymy Wam powodzenia w nowych szkołach.

Życzymy wszystkim udanych wakacji!!

• "Szewczyk Dratewka" w wykonaniu kl. III

•       W bieżącym roku szkolnym klasa III pod opieką wychowawcy Elżbiety Bździuch w ramach zajęć kreatywnych przygotowała przedstawienie pt. „Szewczyk Dratewka” na podstawie baśni Janiny Porazińskiej.  Uczniowie bardzo zaangażowali się w to przedsięwzięcie, przygotowując dekoracje i potrzebne rekwizyty. Przez wiele godzin malowali farbami i wyklejali zamek, który stanowił scenę główną spektaklu, wykonywali drzewa i inne elementy dekoracji z materiałów recyklingowych. Oprócz tego zorganizowali kolejne miejsca akcji: las i staw, w których rozgrywały się  sceny baśni.  Z pomocą rodziców przygotowali piękne kostiumy, które dodały charakteru poszczególnym postaciom i uświetniły występ. Trzecioklasiści z wielką werwą odegrali swoje role. Inscenizacja bardzo spodobała się widzom-uczniom i nauczycielom naszej szkoły. Nagrodzili oni małych artystów gromkimi brawami, a  Pani Dyrektor podziękowała  za piękny występ.

Było to zadanie rozwijające inwencję twórczą i wyobraźnię dzieci. Wszyscy uczniowie bardzo zaangażowali się w pracę przy tym projekcie, uczyli się zasad współpracy, dobierali zadania zgodne ze swoimi zdolnościami i umiejętnościami.