• EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

    •  

     30 września 2022r. nasza szkoła po raz pierwszy obchodzić będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej, Afryki i Azji! W poprzedniej edycji ESSD wzięły udział blisko 2 mln uczniów z blisko 4 tys. szkół w 38 krajach na całym świecie!

      

     ESSD zachęca do wspólnego spędzania czasu na zabawie, przy jednoczesnej promocji aktywności fizycznej. Nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, ale także w salach matematyki, języka polskiego, czy edukacji wczesnoszkolnej, dlatego 30 września (piątek)  w naszej szkole będzie obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy. 

      

     Tego dnia ubieramy się wszyscy na sportowo !!!

     Będziemy wspólnie ćwiczyć i bawić się 120 minut. Zaczynamy od godz. 9.00 do 11.00.

     Już niedługo relacja z wydarzenia w naszej szkole!

     #ESSD2022 #ESSDPoland #BeActive #edukacjawruchu #AKiL@EuropejskiDzienSportuSzkolnego

      

     Koordynator: Małgorzata Kupczak

      

      

    • Wycieczka do Energylandii i Kalwarii Zebrzydowskiej

    • W dniach 16-17 września br. dzieci z naszej parafii i szkoły, które aktywnie udzielają się w grupach parafialnych m.in. w Kole młodzieżowym, Kole Misyjnym oraz Ministrantach, pojechały na dwudniową wycieczkę. Pierwszy dzień upłynął nam pod znakiem zabawy w Energylandii. Drugi dzień spędziliśmy w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie  razem modliliśmy się przy cudownym obrazie Matki Bożej Kalwaryjskiej i uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Zwiedzaliśmy zabytkowy kościół i klasztor o. Bernardynów oraz wędrowaliśmy kilka kilometrów Drogą Krzyżową. Wyjazd wszystkim bardzo się podobał.

    • Pokazy historyczne

    • We wtorek 20 września br. naszą szkołę odwiedziła grupa Rekonstrukto, która zaprezentowała pokaz historyczny pt. "Życie i kultura w średniowieczu".

     Uczniowie dowiedzieli się jaka droga wiodła do stanu rycerskiego. Aby zostać prawdziwym rycerzem, trzeba było się bardzo długo przygotowywać przez naukę i posługę od pazia przez giermka oraz wykazać się bohaterskim czynem. Podczas pokazu jeden z naszych uczniów dostąpił zaszczytu pasowania na rycerza, drugi zaś został zakuty w dyby. Warunkiem jego uwolnienia była obietnica wzorowego zachowania i dobra nauka. Wszyscy zebrani mieli okazję również zobaczyć liczne rekwizyty z epoki oraz kolekcję broni, którą posługiwali się średniowieczni rycerze. Uczniowie po pokazach mogli dotknąć wszystkich eksponatów. Taka podróż w czasie do odległego średniowiecza okazała się ciekawą lekcją historii.

    • Narodowe Czytanie 2022

    •           8 września 2022 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja "Narodowego Czytania" pod patronatem pary prezydenckiej. W bieżącym roku lekturą ogólnopolskiej akcji były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. W spotkaniu zorganizowanym przez opiekuna biblioteki szkolnej zaproszeni goście (panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Babicach) oraz przedstawiciele społeczności szkolnej (pani dyrektor, nauczyciele, uczniowie kl. VII i VIII, pracownicy szkoły) zaprezentowali następujące utwory: „Pierwiosnek”, „Świteź”, „Świtezianka”,  „Powrót taty”, „Dudarz”. Na widowni zasiedli pozostali uczniowie szkoły wraz z nauczycielami, którzy z uwagą wysłuchali zaprezentowanych wierszy.

     Na zakończenie czytający otrzymali pisemne podziękowania od organizatora oraz wielkie brawa od publiczności.


    • Uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej w Korchowie Pierwszym

    • Poczet sztandarowy naszej szkoły z opiekunem oraz Panią Dyrektor Ewą Bodys-Teterycz wziął udział
     12 września 2022r. w uroczystości nadania Szkole Podstawowej w Korchowie Pierwszym imienia Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O godz. 10:00 odbyła się msza św. pod przewodnictwem
     ks. biskupa M. Leszczyńskiego, który poświęcił sztandar szkoły, nową salę gimnastyczną oraz tablicę pamiątkową. W programie uroczystości znalazła się też część artystyczna oraz pokazy sportowe.