• Andrzejki 2022r.

    • Zabawa andrzejkowa w naszej szkole odbyła się 24 listopada 2022r. i była połączona z kiermaszem słodkości, z którego dochód przeznaczono na powstający ogród szkolny. Dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I-III bawiły się od godz. 14:00-16:00. Dyskoteka przeplatana była wesołymi zabawami i konkursami. Uczniowie ze starszych klas bawili się od 16:00-18:00. Niezawodnymi okazały się być tańce "Skrzypek" oraz "Belgijka", które porwały wszystkich do doskonałej zabawy. Imprezę andrzejkową uświetnił taniec do piosenki "Sofia" A. Solera w wykonaniu dziewczynek ze szkolnego koła tanecznego. Poniższe zdjęcia pokazują, jak świetnie wszyscy się bawili. 

     Z okazji andrzejek w naszej szkole został zorganizowany kiermasz słodkości. Rodzice wraz z uczniami przygotowali dziesiątki słodkich wypieków, takich jak: babeczki, muffinki, galaretki, serniki, rurki z kremem, pierniki, drożdżówki i wiele, wiele innych. Sama pani dyrektor upiekła mini bezy, które rozeszły się w kilka minut. Do akcji włączyli się również nauczyciele, którzy wraz z uczniami upiekli kruche ciasteczka oraz zrobili lemoniady owocowe. Członkowie szkolnego Samorządu Uczniowskiego wraz z rodzicami od samego rana przygotowywali stoły, obrusy, talerzyki i wszelkie potrzebne wyposażenie. Wszystkie słodkie wypieki zostały, poporcjowane, zapakowane i przygotowane w dolnym holu szkoły.

     O godz. 10.30 wystartowała sprzedaż i jak można się domyśleć, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły i mieszkańcy Babic chętnie odwiedzili słodkie stoiska, kupując lokalne smakołyki. Zabawa i humory tego dnia były doskonałe, jednak co najważniejsze udało się zebrać kwotę: 4042,43 zł, która w całości została przekazana na dofinansowanie naszego szkolnego projektu „ Laboratoria przyrody”.

     Bardzo dziękujemy rodzicom, nauczycielom i uczniom, którzy przygotowali słodkie wypieki.

    • Szkoła pamięta

    • ,,Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

     W ramach przedsięwzięcia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły podjęli  następujące działania: 

     • odwiedzanie lokalnych miejsc pamięci i poznawanie związanych z nimi historii;
     •  zapalenie zniczy pod pomnikami poległych bohaterów naszej wolności, którzy są związani z historią naszego miejsca, regionu, społeczności;
     • zorganizowanie wycieczki patriotycznej do Bełżca w celu zwiedzania Muzeum i  Miejsca Pamięci, gdzie podczas II wojny światowej zlokalizowany był niemiecki nazistowski obóz zagłady. FOTORELACJA

     Za udział w akcji otrzymaliśmy dyplom przysłany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

    • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

    • 21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to jedno z tych nietypowych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje. Jest okazją, by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom. Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności szkolnej i klasowej. Warto walczyć o to, by relacje między uczniami były nie tylko poprawne, ale nacechowane tolerancją i wzajemną sympatią. W związku ze wzrastającą agresją wśród dzieci i młodzieży, każde nawet nietypowe działanie, przybliża nas do bezpiecznej szkoły. 21.11.2022r. Samorząd Uczniowski przygotował informacje na temat genezy tego święta oraz zachęcił aby być dla siebie miłym i życzliwym na co dzień. Na zakończenie spotkania dyr E. Bodys-Teterycz życzyła wszystkim, by Święto Życzliwości trwało nie jeden dzień, a cały rok.

    • ACH, CO TO BYŁA ZA LEKCJA HISTORII!

    • Wycieczka do Bełżca 15.11.2022r.

     Uczniowie klas VII-VIII wyruszyli na wycieczkę do Muzeum i Miejsca Pamięci w Bełżcu. Pani przewodnik w ciekawy sposób opowiedziała nam historię Obozu Zagłady. Dowiedzieliśmy się także o tradycjach i kulturze żydowskiej. Po zwiedzaniu uczniowie wraz z nauczycielami udali się na smaczny obiad do restauracji „Karpiówka”.

      

    • „Szkoła do hymnu” 2022

    • Już po raz piąty nasza szkoła wzięła udział w  kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.  Podobnie jak w ubiegłych latach wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku był to czwartek,

     10 listopada.

     W trakcie  śpiewania hymnu zostały wykorzystane pomoce zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci. Wykorzystaliśmy  kamerę cyfrową wraz ze statywem  do uwiecznienia tej akcji.

     FILM

      

    • Narodowe Święto Niepodległości

    • 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Znowu jej kontury pojawiły się na mapach Europy. Rocznicę tego wydarzenia obchodzimy jako Narodowe Święto Niepodległości. Z szacunkiem wspominamy pokolenia Polaków, którym nasza Ojczyzna zawdzięcza wolność.

     10 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Inscenizacja pt.,,Lekcja historii" wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających 11 listopada 1918 roku. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Uroczystość uświetnił występ uczennic z Koła tanecznego działającego w naszej szkole, które zaprezentowały ,,taniec z flagami”. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości, dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

     W trakcie akademii zostały wykorzystane pomoce zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci. Wykorzystaliśmy  kamerę cyfrową wraz ze statywem  do uwiecznienia fragmentów akademii. Bezprzewodowe mikrofony zapewniły doskonałą słyszalność.

     Miejcie nadzieję

                                                                                   

    • Konkurs plastyczny ph. "Portret Monarchini"

    • Wyniki szkolnego konkursu z języka angielskiego ph. Konkurs Plastyczny „Portret Monarchini”.

     W październiku 2022r. w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia
     Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach odbył się szkolny konkurs plastyczny z języka angielskiego ph. „Portret Monarchini”. Zadanie polegało na wykonaniu pracy plastycznej obrazującej portret Królowej Elżbiety II. Konkurs zorganizowany był dla dwóch kategorii wiekowych: oddział przedszkolny i klasy I-III oraz klasy IV-VIII przez nauczycielkę języka angielskiego Ewelinę Gargula.

     Celem konkursu było:

     1. Zainteresowanie uczniów nauką języka angielskiego oraz poznanie kultury Wielkiej Brytanii.
     2. Propagowanie twórczości plastycznej i językowej uczniów.
     3. Motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy
      i zdobywania nowych umiejętności.

     W konkursie wzięło udział 15 osób, w tym:

     I kategoria wiekowa: 8 osób

     II kategoria wiekowa: 7 osób

     Komisja konkursowa w składzie:

     1. Alina Kras - przewodniczący

     2. Elżbieta Bździuch – członek

     3. Ewa Bodys-Teterycz – członek

     4. Ewelina Gargula - członek

      nadzorowała przebieg głosowania.

     Podsumowując przyznano nagrody następującym uczestnikom:

      I kategoria:

     I miejsce- Magdalena Buńko, (oddział przedszkolny)

     ex aequo: Julia Maksim (kl. III)

     II miejsce – Hanna Mielnik (kl. II)

     III miejsce – Szymon Dobosz, (kl. I)

     ex aequo: Oliwia Brodziak, (kl. III)

     II kategoria:

     I miejsce- Maja Machnio, (kl. VI)

     II miejsce  - Sandra Kowalska, (kl. VII)

     III miejsce – Joanna Rorat, (kl. VIII)

     Wykaz pozostałych uczestników:

     Kat. I:

     Kinga Łokaj, (oddział przedszkolny),

     Laura Granda, (oddział przedszkolny),

     Wiktoria Kwiatkowska, (oddział przedszkolny),

     Kat. II:

     Zuzanna Oleszek, kl. IV

     Zuzanna Pokarowska, kl. IV

     Barbara Syty, kl. V

     Nikola Otkała, kl. V

     Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, należy podkreślić, iż wszystkie prace były wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego też wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody rzeczowe oraz upominki za udział.

      

    • "Czerwony Kapturek"

    • 8 listopada 2022r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” w 3 językach: polskim, angielskim i niemieckim w wykonaniu uczniów kl. IV-VIII. Inscenizacja została zorganizowana z okazji Europejskiego Dnia Języków. Przedstawienie miało na celu uwrażliwienie dzieci na stosowanie 3 „czarodziejskich” słów: proszę, dziękuję i przepraszam. Uczniowie kreatywnie i zabawnie odegrali swoje role, dlatego każdy, nawet pomimo nieznajomości języka zrozumiał przesłanie, które niosła bajka.

     Projekt został przygotowany pod opieką p. Jadwigi Kowalik, p. Eweliny Garguli oraz p. Beaty Grandy.

     W trakcie realizacji zostały wykorzystane pomoce zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci. Wykorzystaliśmy długopisy 3D, za pomocą których uczniowie wykonali rekwizyty do przedstawienia, dekorację, natomiast kamera cyfrowa wraz ze statywem posłużyła do uwiecznienia spektaklu. Bezprzewodowe mikrofony zapewniły doskonałą słyszalność.

      

                                                                                                                                                       J.K., E.G., B.G.

    • Zostaliśmy wyróżnieni i nagrodzeni!!!

    • Nasz szkoła zdobyła nagrodę specjalną za udział w Europejskim Dniu Sportu Szkolnego 2022!

     Miło mi przekazać, że znaleźliśmy się w gronie 200 najbardziej aktywnych placówek, które realizowały RUCHOWY PLAN LEKCJI i dzięki partnerowi – Akademii Krokieta i Lamy, otrzymaliśmy darmowy dostęp do platformy Akademii na okres 6 miesięcy .

     Jesteśmy dumni, że nasza placówka została nagrodzona za organizację tego wydarzenia! To wspaniała inicjatywa mobilizująca nas do aktywności fizycznej, dlatego tym bardziej cieszymy się, że w ramach nagrody będziemy mogli korzystać z materiałów Akademii Krokieta i Lamy, które łączą w sobie trzy ważne dla rozwoju najmłodszych nurty: edukację i rozrywkę (EDU-rozrywka, ang. EDUtainment) oraz ruch.

     Dzięki gotowym propozycjom zabaw edukacyjno-ruchowych, dzieci będą miały więcej okazji do ruchu w ciągu dnia, również podczas zajęć dydaktycznych.

     #ESSD2022 #ESSDPoland #BeActive #FundacjaV4Sport #AKIL #edukacjawruchu

    • "Skarpetki nie do pary"

    • Akcja Samorządu Uczniowskiego

      

     W piątek ( 4 listopada 2022r.)  w naszej szkole odbyła się akcja „Skarpetki nie do pary”

     Dzieci ubrały skarpetki w różnych, wesołych kolorach – w paski, w kropki, pstrokate, długie lub krótkie. Osoby, które włączyły się tego dnia do akcji nie były pytane przez nauczycieli.

      

    • Ślubowanie kl. I

    •  

     26 października 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów kl. I. W uroczystości udział wzięli rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Wszystkich zebranych powitała przewodnicząca samorządu uczniowskiego Julia Horodko, która wraz z zastępcą - Malwiną Hałasą poprowadziły uroczystość. Pierwszoklasiści zaprezentowali część artystyczną, podczas której wykazali się umiejętnościami z zakresu recytacji, śpiewu, przyrody, matematyki, a także znajomością zasad ruchu drogowego. Udowodnili również, że znają patrona szkoły, potrafią być patriotami oraz wiedzą, jak należy zachowywać się w szkole. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności uczniowie kl. I złożyli uroczyste ślubowanie przed pocztem sztandarowym. Następnie pani dyrektor Ewa Bodys –Teterycz  wielkim ołówkiem pasowała na ucznia każdego pierwszoklasistę i wręczyła dyplomy oraz legitymacje szkolne. Upominki wręczyli również uczniowie klasy II oraz rodzice i przewodnicząca rady rodziców. Na koniec dzieci podziękowały swoim rodzicom, wychowawczyni i pani dyrektor, wręczając własnoręcznie wykonane „ordery uśmiechu”. Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców.