• Szkolne spotkanie wigilijne - Jasełka

    • ​​​​22 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne. Spotkaliśmy się, aby wspólnie pomodlić się, podzielić opłatkiem, złożyć sobie nawzajem życzenia. Uczestnicy koła misyjnego przygotowali jasełka-widowisko o tematyce świąt Bożego Narodzenia, które przybliżyło nam okoliczności narodzin Pana Jezusa. Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji oraz wprowadziło w atmosferę świąt Bożego Narodzenia pełnych pięknych tradycji i podniosłego nastroju.​​​​​

    • Zimowa zbiórka karmy na rzecz stowarzyszenia "Podaj Łapę„ w Biłgoraju

    • Zimowa zbiórka karmy na rzecz stowarzyszenia "Podaj Łapę„ w Biłgoraju

              Z miłości do zwierząt, Samorząd Uczniowski wraz ze szkolną społecznością przeprowadził ZBIÓRKĘ KARMY dla psów i kotów ze stowarzyszenia Podaj ŁapęAkcja trwała od 25 listopada do 16 grudnia 2022r.

      Cieszę się i dziękuje w imieniu swoim oraz Samorządu Uczniowskiego za okazaną dobroć, włączenie się do akcji i chęć niesienia pomocy potrzebującym, czyli bezbronnym czworonogom.

     Serdecznie dziękujemy! Opiekun SU: Małgorzata Kupczak

    • Wycieczka do Biłgoraja

    • Dnia 7 grudnia br. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I–III wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Biłgoraja. Najpierw udaliśmy się do Biłgorajskiego Centrum Kultury na spektakl „ Baśnie Pana Andersena”. W spektaklu występowali aktorzy z Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie. Później pojechaliśmy do centrum rozrywki „Powerland”. Uczestniczyliśmy tam w twórczych warsztatach czekoladowych, podczas których uczniowie własnoręcznie tworzyli tabliczki czekolady oraz lizaki z pysznymi dodatkami. Słodkości zapakowali w ozdobne pudełeczka. Warsztaty prowadziły sympatyczne Elfy. Dodatkową atrakcją był pokaz baniek oraz zamykanie w mega bańce. Dzieci bawiły się również na sali zabaw. Żeby zregenerować siły, skorzystali z posiłku, którym była pizza. Punktem kulminacyjnym było spotkanie ze Świętym Mikołajem. Uczniowie z radością powitali go wierszem i piosenkami. Mikołaj wręczył wszystkim prezenty, a na koniec zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie. Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domu.

    • Uwaga! Uwaga! Możemy pomóc!

    • Samorząd Uczniowski prowadzi zbiórkę karmy dla zwierząt z

     BIŁGORAJSKIEGO STOWARZYSZENIA "PODAJ ŁAPĘ" .

     Do 16 grudnia można przynośić karmę dla psów i kotów,

     żwirek oraz dodatkowo używane kocyki lub ręczniki.

     Z góry dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję.

    • Mikołajki w naszej szkole

    • Mikołajki to nie tylko prezenty i luźniejszy dzień w szkole. To także wyjątkowa oprawa, niecodzienny klimat i odrobina magii. W tym dniu nasi uczniowie ubrani byli w kolor czerwony. Na korytarzu rozbrzmiewała świąteczna muzyka. Uczniowie wraz z nauczycielami ubrali choinkę szkolną oraz wspólnie przygotowali dekoracje świąteczne w swoich klasach.

    • Wycieczka do Sandomierza i Nowej Dęby

    • Dnia 2 grudnia br. uczniowie wraz z nauczycielami odbyli wycieczkę do Sandomierza. Przewodnik oprowadził nas po rynku i przybliżył nam historię Sandomierza. Miasto to położone jest nad Wisłą, na siedmiu wzgórzach, stąd jest ono czasami nazywane Małym Rzymem. Sandomierz jest pięknym miastem w województwie świętokrzyskim, które zyskało ogromną sławę dzięki emisji serialu "Ojciec Mateusz" z Arturem Żmijewskim w roli głównejOdwiedziliśmy Muzeum Figur Woskowych Ojca Mateusza w Sandomierzu - można tu oglądać figury woskowe głównych bohaterów serialu Ojciec Mateusz oraz są odwzorowane wnętrza: serialowej plebanii, kościoła, celi aresztu, gabinetu biskupa czy wnętrze komisariatu policji. Następnie zwiedzaliśmy "Czary Napary" - Akademię Ziołową Marcina z Urzędowa. Po pysznym obiedzie udaliśmy się do Nowej Dęby, do "Muzeum bombki choinkowej". Jest to niepowtarzalne miejsce na świecie, gdzie można poczuć wyjątkową świąteczną atmosferę. W muzeum z panią przewodnik podziwialiśmy tysiące wyjątkowych eksponatów jakimi są ozdoby choinkowe oraz poznaliśmy proces ich powstawania. Miłym akcentem na zakończenie naszej przygody w bombkolandii były warsztaty podczas, których uczestnicy rozwijali swój talent artystyczny, kreatywność oraz umiejętności manualne i plastyczne. 

    • 6 GRUDNIA 2022R. DNIEM CZERWONYM

    •  

     Dzień 6 grudnia 2022r. Samorząd Uczniowski ogłasza dniem CZERWONYM.

     Tego dnia obchodzimy Mikołajki.

     W szkole obowiązuje czerwony ubiór.

     Mile widziane czapki mikołajkowe.

     Osoby ubrane na CZERWONO nie będą w tym dniu pytane.

    • REGULAMIN KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO

    • REGULAMIN KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO

     Organizatorem konkursu jest Szkolna Kasa Oszczędności działająca przy Szkole Podstawowej w Babicach.

     I CELE KONKURSU:

     1. Kultywowanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych.

     2. Rozwijanie talentu artystycznego uczniów.

     3. Stworzenie możliowści prezentacji własnych prac.

     4. Pozyskanie funduszy dla Szkolnej Kasy Oszczędności.

     II TEMATYKA I KATEGORIE KONKURSU:

     Zadaniem uczestników jest wykonanie:

     - ozdoby bożonarodzeniowej,

     - stroika bożonarodzeniowego.

     Technika wykonania jest dowolna.

     Każda praca powinna być czytelnie podpisana: imię nazwisko, klasa, kategoria

     III. OCENA PRAC KONKURSOWYCH:

     Prace oceniać będzie Komisja Konkursowa powołana przez organizatora;

     Ocena dokonana zostanie według następujących kryteriów: - ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność, dobór środków i techniki plastycznej, walory artystyczne, estetyka oraz trwałość pracy, pomysłowość wykonania;

     Ocena Komisji jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.

     IV. ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE:

     Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły i zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:

     a) Młodsza grupa- oddział przedszkolny oraz klasy I-III;

     b) Starsza grupa- klasy IV-VIII

     W każdej kategorii przewidziane są atrakcyjne nagrody i wyróżnienia;

     Prace należy dostarczyć do 16.12.2022r. do organizatorów. W dniach 20-21 grudnia 2022r. odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych.

     Finał Konkursu odbędzie się 22.12.2022r.

     Udział w Konkursie oznacza udzielenie Organizatorowi prawa do publicznej prezentacji zgłoszonej pracy oraz do wykorzystania podczas kiermaszu bożonarodzeniowego.