• Wyjazd na spektakl teatralny

• 21 lutego 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami wyjechali do Biłgoraja na przedstawienie teatralne pt. „Jak Rumcajs Cypiska uratował”. Celem wyjazdu było między innymi rozbudzenie zainteresowania kulturą oraz wyzwolenie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego podróżowania autokarem  oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w teatrze.

Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza zaprezentował bajkę, w której zawarte są nieprzemijające wartości  jak: przyjaźń, dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina, poszanowanie godności ludzkiej, życie w harmonii z otaczającą przyrodą, podbudowane głębokim morałem. Mali widzowie odbyli ekscytującą wyprawę w głąb Rzacholeckiego Lasu, której celem było rozprawienie się ze złem czającym się w głębi tego nieprzebytego boru.

Uśmiechy na twarzy oraz gromkie brawa dzieci po spektaklu były dowodem na to, że wyjazd można uznać za udany.

• Nauka przez zabawę? Jasne, że tak!!!

• Uczniowie klasy IV wzięli udział w projekcie z języka angielskiego „At a friend’s house”. Dzieci odegrały dialogi z życia codziennego, nagrywając scenki sytuacyjne i zarazem świetnie się przy tym bawiąc. Co więcej, dzieciaki zaangażowały również swoje rodziny i bliskich, fantastycznie promując używanie języka angielskiego!

Jakich zwrotów możemy się od nich nauczyć? Zachęcamy do obejrzenia filmików i pouczmy się razem z czwartoklasistami!

good morning – dzień dobry

good afternoon - dzień dobry (po południu)

good evening -  dobry wieczór

good bye – do widzenia

How are you? – jak się masz?

I’m fine, thank you. And you?– mam się dobrze, dziękuję. A ty?

have a seat – usiądź proszę

help yourself to the (sandwich) – poczęstuj się (kanapką)

What a pity! -  jaka szkoda

What a disaster! – co za katastrofa

Where are you from? – skąd pochodzisz?

• Bal karnawałowy 2023

•          Jedną z najbardziej oczekiwanych imprez w roku szkolnym jest „Bal karnawałowy”. W tym roku w naszej szkole odbył się 14 lutego.

Zabawa miała miejsce na sali gimnastycznej, która zamieniła się w fantastyczną salę balową i stworzyła inspirujący klimat do zabawy. Bal rozpoczął się o godz. 1500 i trwał do godziny 2100. Didżej zachęcał dzieci do tańca, przy skocznej muzyce, którą dobrze znały, a często nawet wtórowały jej głośno śpiewając. Prowadził również zabawy, pląsy, korowody.

Dodatkową atrakcją wieczoru był występ dziewczynek z kółka tanecznego, które zaprezentowały taniec pod kierunkiem pani Małgorzaty Kupczak.

W przygotowanie i uatrakcyjnienie balu włączyli się również rodzice naszych uczniów, którzy przygotowali pyszny poczęstunek.

Dzieci bawiły się wspaniale. Wspomnienia tych miłych chwil z pewnością na długo zagoszczą w ich pamięci.

• Piernikowe serca WOŚP

• Samorząd Uczniowski naszej szkoły włączył się w akcję sprzedaży piernikowych serc WOŚP, wykonanych przez Klub Kobiet Aktywnych w Tarnogrodzie. Zebraliśmy kwotę 400 zł, którą przelaliśmy na konto tarnogrodzkiego sztabu. W ten sposób wsparliśmy 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane fundusze będą przeznaczone na  zakup sprzętu dla szpitalnych laboratoriów mikrobiologicznych do walki z sepsą.

• Co robią banki?

•

Takie hasło było motywem przewodnim spotkania z pracownikami Banku Spółdzielczego w Obszy zorganizowanego przez opiekunów SKO. Pracownicy banku specjalnie na tę okazję przygotowali  prezentację multimedialną i film edukacyjny  na temat działalności BS. Zaprezentowali również  przy pomocy liczarek do banknotów i monet, jak łatwo przeliczać pieniądze. Najmilszą częścią spotkania były prezenty-niespodzianki, które otrzymali wszyscy uczniowie naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy    za spotkanie i cenne informacje.