• Dzień Rodziny

    •                         7 czerwca nasza społeczność szkolna obchodziła Dzień Rodziny. Był to niezapomniany dzień nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców, dziadków, wujostwa oraz starszego rodzeństwa. Z tej okazji zostało przygotowanych wiele atrakcji integrujących wszystkich zebranych. Świętowanie rozpoczęło się od wystąpienia dyrektora szkoły Pani Ewy Bodys – Teterycz, która przekazała wszystkim najserdeczniejsze życzenia i pożyczyła wyśmienitej zabawy. Następnie szkolna grupa „Teatralni” wystawiła przedstawienie pt. ”Kopciuszek”. Odbył się również koncert muzyczny uczniów z naszej szkoły, którzy zachwycająco zaśpiewali przygotowane utwory. Dziewczęta z koła taneczno – sportowego „Na skrzydłach tańca” zaprezentowały swoje umiejętności, ciesząc oko świetnymi układami tanecznymi. Po artystycznych doznaniach wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Następnie dzieci wraz z towarzyszącymi im opiekunami wzięli udział w wielu konkurencjach sportowych. Zabawie towarzyszył dobry nastrój i uśmiechnięte buzie. Dalsza część świętowania odbyła się 15 czerwca, gdy pogoda pozwoliła na zabawy na  „dmuchańcach”. Uczniowie z wielkim zapałem zjeżdżali, skakali, biegali, turlali się. Radości nie było końca. Te dni na pewno pozostaną na długo w naszej pamięci.

    • Szkoła w Babicach niech każdy wie, jest w Złotej 100 NBP.

    •  

     Z dumą obwieszczamy, że nasza szkoła zdobyła tytuł „Złota Szkoła NBP”

     Zakończyła się III edycja programu edukacyjnego „Złote Szkoły NBP". Wyniki tej edycji programu ogłoszono podczas gali, która odbyła się 30 maja. „Złote Szkoły NBP" to program edukacyjny Narodowego Banku Polskiego zapoczątkowany w 2021 r. Program ma charakter ogólnopolski. Jest skierowany do wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem jest popularyzacja wiedzy ekonomicznej. III edycja programu przebiegała pod hasłem „Poznajemy bank centralny". Do III edycji zgłosiło się 406 szkół. Szkoły ubiegające się o tytuł i nagrody przeprowadziły w sumie 6337 lekcji z ekonomią, debat szkolnych i warsztatów uczniowskich na temat „Poznajemy bank centralny", w których wzięło udział łącznie 173 530 uczestników.W III edycji tytuł „Złotej Szkoły NBP” zdobyło 267 szkół, które otrzymały najwyższą łączną punktację za przeprowadzone trzy zadania edycji: lekcję z ekonomią, debatę szkolną i warsztat uczniowski. Potwierdzeniem uzyskania tytułu jest certyfikat Narodowego Banku Polskiego. Złota Setka – 100 nagród za najlepiej wykonane zadania, a wśród nich Nasza szkoła na 18 miejscu. Oprócz tytułu Złotej Szkoły NBP zdobyliśmy nagrodą  pieniężną w kwocie 2000 zł. Cieszymy się bardzo i pragniemy  złożyć ogromne podziękowania  na ręce Pani Katarzyny Książek prezesa zaprzyjaźnionego Banku Spółdzielczemu w Obszy oraz pani Katarzynie Kramskiej za życzliwość i pomoc w realizacji zadań konkursowych. Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani doktor Ilony Skibińskiej-Fabrowskiej - dyrektor Oddziału Okręgowego NBP w Lublinie, która wystąpiła w debacie szkolnej  w roli eksperta z dziedziny finansów i bankowością, a także ekspertom ekonomii Pani Marii Krzyszczak, Pani Marzenie Krzeszowiec i Panu Jarosławowi Antonik- pracownikom  banku PKO w Biłgoraju.

      

    • Gminny Konkurs Matematyczny "LICZYMY RAZEM"

    • ​​​​​​ W Szkole Podstawowej w Obszy 5 czerwca  2023r. odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „LICZYMY RAZEM” pod patronatem Wójta Gminy Obsza. Szkoły Podstawowe z Babic, Obszy i  Zamchu  reprezentowało po 2  uczniów z klas IV-VIII -laureatów konkursu matematycznego  na etapie szkolnym. Najlepszy wynik I miejsce w kategorii klas VI uzyskał Wojciech Rorat, II miejsce w kategorii klas IV zdobyła Karolina Kominek,  III miejsce Dawid Tysz. W kategorii klas VII, III miejsce zdobyła Maja Pikuta. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok.

    • III Dzień Prymasowski Zamość 31.05.2023 r.

    • W ostatnią środę 31.05.2023 r. delegacja uczniów z klasy VII razem z ks. Łukaszem udała się na III Dzień Prymasowski do Zamościa. Uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, otwarciu wystawy o bł. Kardynale Stanisławie Wyszyńskim, zwiedzaliśmy budujący się dom III Tysiąclecia oraz braliśmy udział w quescie o pobycie Wyszyńskiego w Zamościu. Na koniec zjedliśmy smaczny obiad i wróciliśmy do Babic.

    • „Święto Patrona Szkoły - bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego”

    •    W ostatni wtorek 30 maja w naszej szkole odbyło się Święto Patrona Szkoły Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej sprawowanej w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Babicach, gdzie zgromadziło się grono pedagogiczne, uczniowie oraz pracownicy szkoły. Eucharystia była sprawowana z formularza o bł. Kard. Stefanie Wyszyńskim. W kazaniu ks. Łukasz zwrócił uwagę na to, że każdy z nas jest wezwany do świętości i ma własną drogę jej osiągnięcia. Za przykład postawił nam Patrona naszej szkoły, który jest dla nas najlepszym nauczycielem. Dalsza część świętowania miała miejsce w budynku szkoły. Klasa VII i VIII przygotowała montaż słowno-muzyczny przybliżający postać Prymasa Tysiąclecia. Rostrzygnięto również konkurs na najładniejsza gazetkę ścienną o patronie szkoły. Konkurs wygrała w kategorii 0-3 klasa II, a w kategorii klas 4-8 zwyciężyła klasa IV. Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymały dyplom za udział i torębkę cukierków. Święto szkoły zakończyło się słodkim akcentem, każdy otrzymał pysznego loda.