• DZIEŃ CHŁOPAKA- DZIEŃ KRAWATA

    • Samorząd Uczniowski zaprasza do zabawy

     "Dzień Chłopaka- Dzień Krawata".

     Kto w poniedziałek, 02.10.2023r. przyjdzie do szkoły w krawacie bądź muszce- będzie niepytany.

     Wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta!!!

    • EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

    • 29 września 2023r.  nasza placówka świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego.

     Ideą ESSD była celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów.

     Tego dnia w naszej szkole obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy. Wszyscy byliśmy ubrani na sportowo. Uczniowie zostali podzieleni na dwie kategorie ( młodsza 0-III i starsza IV-VIII). O godz. 11.00 każda klasa wraz z wychowawcą realizowała zadania online w swojej sali lekcyjnej. Następnie druga część została już przeprowadzona w formie obwodu stacyjnego. Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy i musieli wykonać wszystkie zadania na każdej stacji. Dwie pierwsze stacje znajdowały się na boisku szkolnym, następne dwie na boisku do piłki siatkowej, ostatnia na sali gimnastycznej. Na każdej stacji był członek samorządu uczniowskiego, który nadzorował poprawność wykonywanych zadań. Dzieci na każdej stacji musiały się wykazać inną umiejętnością sportową min.: ( szybkością, skocznością, koodrnacją ruchową, orientacją w terenie, współpracą w grupie i wiele innych). Na koniec był konkurs na najciekawsze zakończenie wydarzenia. Każda grupa musiała pożegnać się wymyślonym przez siebie sportowym okrzykiem. 

     Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom za tak duże zaangażowanie.  

     Sami zobaczcie jak dobrze się bawiliśmy!

     #ESSDPoland #ActiveLessonsPlan #ESSD2023 #BeActive #edukacjawruchu #AKiL@Fundacja V4Sport@Akademia Krokieta i Lamy

      

     Koordynator projektu: Małgorzata Kupczak

    • Wycieczka do Warszawy - zwiedzanie Sejmu RP


    • 29 września 2023r. na zaproszenie Pani Poseł Beaty Strzałki, odwiedziliśmy siedzibę Sejmu RP w Warszawie.

      W wycieczce uczestniczyło 46 uczniów klas 8 ze szkół w Majdanie Starym, Zamchu, Obszy i oczywiście uczniowie Szkoły Podstawowej w Babicach wraz z opiekunem p. Eweliną Gargula.

        Wycieczka rozpoczęła się o 4.30 rano. Wyjechaliśmy spod szkoły w Obszy punktualnie i w miłej atmosferze udaliśmy się w kierunku stolicy. 

     Nasi uczniowie przekonali się, że aby wejść na teren sejmowy trzeba przejść przez szereg procedur, otrzymania przepustek i przejścia dokładnej kontroli osobistej. 

       Zaraz po tym w towarzystwie przewodnika obejrzeliśmy wystawę informującą o historii siedziby władzy ustawodawczej, makietę kompleksu budynków sejmowych, a następnie przeszliśmy do najbardziej znanej sali w polskiej polityce - Sali Posiedzeń Sejmu. Widzieć takie miejsce na żywo, to coś zupełnie innego niż transmisje telewizyjne. Na miejscu wysłuchaliśmy wielu interesujących faktów z zakresu historii budynku, a także wiedzy z życia codziennego o organach sejmu i jego funkcjonowania. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

        Po wyjściu z Sali Posiedzeń udaliśmy się do Hallu Głównego, gdzie obejrzeliśmy pamiątkowe tablice poświęcone nieżyjącym parlamentarzystom, którzy zginęli podczas II wojny światowej oraz tablicę upamiętniającą posłów i senatorów - ofiary katastrofy samolotu rządowego pod Smoleńskiem w 2010 roku.

        Zwiedzanie Sejmu zakończyliśmy w stołówce sejmowej, gdzie zjedliśmy smaczny obiad.

        Po posiłku przyszedł czas na pożegnanie się z Sejmem, lecz nie był to koniec wycieczki. W planach mieliśmy jeszcze zwiedzanie Łazienek Królewskich i Starego Miasta, a wyjątkowo piękna, słoneczna pogoda sprzyjała ku temu. Oczekując na panią przewodnik przed Belwederem mieliśmy okazję na żywo zobaczyć oficjalne uroczystości, gdyż Prezydent RP Andrzej Duda przyjął w Belwederze listy uwierzytelniające od nowych ambasadorów: Republiki Federalnej Niemiec, Republiki Francuskiej oraz Państwa Libia.

     Z tego miejsca udaliśmy się na zwiedzanie najwspanialszego muzeum w naszym kraju jakim są Łazienki Królewskie. Następnie udaliśmy się na historyczny spacer po centrum Warszawy, podziwiając Zamek Królewski, kolumnę Zygmunta, Stare Miasto z Barbakanem i murami obronnymi, słynną syrenkę oraz pałac prezydenta RP.

     Wycieczka zakończyła się przy Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie punktualnie o godzinie 16.00 udało nam się podziwiać zmianę warty żołnierzy.

     Po wolnym czasie i zakupieniu pamiątek wyruszyliśmy w trasę powrotną. Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

        Wizyta W Sejmie RP była ważnym doświadczeniem. W imieniu uczestników wycieczki i całej szkoły, chcieliśmy raz jeszcze podziękować Pani Poseł Beacie Strzałce za zaproszenie nas do tego ważnego miejsca. Mamy nadzieję, że nasze przyjacielskie kontakty na tym się nie skończą i będą w przyszłości owocować jeszcze niejednym spotkaniem.

    • VI Diecezjalny Dzień Sportu

    • We czwartek 28.09.2023 r. ministranci z naszej szkoły i parafii wzięli udział w VI Diecezjalnym Dniu Sportu, który odbył się w Tomaszowie Lubelskim. Dzień sportu rozpoczął się od Eucharystii w Tomaszowskim Sanktuarium. Nasi uczniowie otrzymali pamiątkowy złoty puchar. Ministranci z klasy 5-6 wywalczyli srebrne medale w biegu sztafetowym 4x100 metrów. Wszyscy zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do Babic.

      

    • Europejski Dzień Sportu Szkolnego

    • 29 września 2023r. nasza szkoła po raz drugi obchodzić będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet z Ameryki Południowej, Afryki i Azji! W 2022 roku w wydarzeniu wzięło udział aż 41 krajów z całego świata, a już 29 września nasza placówka stanie się częścią tej międzynarodowej inicjatywy!

      

     Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród dzieci, dlatego w ostatni piątek września zarządzamy wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI (Active Lessons Plan), który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy.

      

     Już niedługo podzielimy się relacją z tego wydarzenia! 

      

     #ESSDPoland #ActiveLessonsPlan #ESSD2023 #BeActive #edukacjawruchu #AKiL
     @Fundacja V4Sport
     @Akademia Krokieta i Lamy

      

     Koordynator projektu: Małgorzata Kupczak

      

    • NARODOWE CZYTANIE 2023

    •   12 września 2023 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja "Narodowego Czytania" pod patronatem pary prezydenckiej. W bieżącym roku lekturą ogólnopolskiej akcji było „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W spotkaniu zorganizowanym w ogrodzie szkolnym pani dyrektor, nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz przedstawiciele społeczności lokalnej (Kół Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Babicach) zaprezentowali fragmenty utworu. Uczennice klasy ósmej uświetniły spotkanie pięknym śpiewem staropolskiej pieśni „Ty pójdziesz górą”, która jest cytowana w powieści. Na widowni zasiedli pozostali uczniowie szkoły wraz z nauczycielami, aby na łonie przyrody z uwagą wysłuchać zaprezentowanych tekstów.

     Na zakończenie czytający otrzymali pisemne podziękowania od organizatora oraz wielkie brawa od publiczności. (E.B.)