• Ślubowanie klasy I

    • 26 października 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów kl. I. W uroczystości udział wzięli rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Pierwszoklasiści zaprezentowali część artystyczną, podczas której wykazali się umiejętnościami z zakresu recytacji, śpiewu, przyrody, matematyki, a także znajomością zasad ruchu drogowego. Udowodnili również, że potrafią być patriotami oraz wiedzą, jak należy zachowywać się w szkole. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności uczniowie kl. I złożyli uroczyste ślubowanie przed pocztem sztandarowym. Następnie pani dyrektor Ewa Bodys –Teterycz  wielkim ołówkiem pasowała na ucznia każdego pierwszoklasistę i wręczyła dyplomy oraz legitymacje szkolne. Upominki wręczyli również uczniowie klasy II oraz rodzice i przewodnicząca rady rodziców. Na koniec dzieci podziękowały swoim rodzicom, wychowawczyni i pani dyrektor, wręczając własnoręcznie wykonane kwiaty. Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców.

    • Odkrywamy świat reklamy

    •          Uczniowie  kl.4-8 wraz z opiekunami uczestniczyli w multimedialnej lekcji dotyczącej reklam w ramach ogólnopolskiego programu Edukacji Filmowej "Lekcja w kinie" organizowanego przez Centrum Edukacji Filmowej. Wydarzenie miało miejsce 17 października 2023r. w Biłgorajskim Centrum Edukacji. Lekcja w kinie wpisuje się w plan pracy wychowawczej szkoły w zakresie wychowania uczniów do właściwego odbioru i wykorzystania mediów. (Z recenzji rzeczoznawcy Ministerstwa Edukacji i Nauki). Reklama jest nieodzownym elementem naszego życia. To dlatego tak ważne jest, by młody człowiek był przygotowany do jej świadomego odbioru i poznał mechanizmy, jakimi się posługuje, by w przyszłości dokonywać przemyślanych wyborów. Młodzi odbiorcy uświadomili sobie, dlaczego twórcy reklam walczą o uwagę, odwołując się do naszych uczuć. Zrozumieli rolę koloru w reklamach i tworzeniu wizerunku marki, przeanalizowali środki językowe wykorzystywane w reklamach, dowiedzieli się, czym jest product placement i obejrzeli przykłady jego zastosowania. Przekonali się również, w jaki sposób udział autorytetów w reklamach oddziałuje na zwiększenie zaufania do danej marki. Odkryli, jak ważna jest reklama społeczna. Lekcja prowadzona była przez zawodowego aktora, a prezentacja ciekawych, atrakcyjnych przykładów filmowych pomogła uczniom zrozumieć omawiane treści.

                 Zwieńczeniem zajęć było  obejrzenie filmu pt. ,,Chłopiec z chmur”, opowieści z dużą dawką pozytywnej energii, poruszającej tak ważne tematy, jak wartości rodzinne, tolerancja dla inności, przyjaźń i więź ze zwierzętami, ekologia-ochrona zagrożonych gatunków.

                 Drugim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, po którym oprowadzali nas przewodnicy. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali ich prezentacji o historii powiatu biłgorajskiego. Uczestnicy wyjazdu obejrzeli znajdujące się tam eksponaty i wystawy, poznając jednocześnie historię naszego regionu.  Dowiadywali się, do czego służyły dane przedmioty z działu rolnictwa, rzemiosła czy życia codziennego. Oprócz tych eksponatów  mogli zobaczyć  militaria np. broń palną czy pozostałości po różnego rodzaju amunicji. Poznali również dzieła Stefana Knappa, światowej sławy artysty pochodzącego z Biłgoraja. Najwięcej radości sprawiała im wystawa pt. „Polska Zabawka Ludowa” pochodząca ze zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Oprócz oglądania, mogły się pobawić zabawkami, którymi niegdyś bawili się ich rodzice i dziadkowie.  

                 Wyjazd był owocnym czasem, zupełnie innym od powszedniego dnia spędzonego w szkolnych ławkach.

                                                                                                                                                        J.K.

      Wypowiedzi uczniów:

     Wycieczka do Biłgoraja była super. Najbardziej podobało mi się zwiedzanie Muzeum Ziemi Biłgorajskiej. Mam nadzieję, że następnym razem wybiorę się tam z rodziną.

                                                                                                                                                   Zuzanna, kl. V

     Po wycieczce miałam miłe wrażenia. Podobała mi się lekcja w kinie, ponieważ dowiedziałam się wiele na temat reklamy. Film ,,Chłopiec z chmur” był ciekawy,  jak i wzruszający. Kiedy byliśmy w muzeum, mieliśmy szansę pobawić się dawnymi zabawkami, którymi bawili się nasi rodzice, dziadkowie oraz poznać  historię naszego miasta powiatowego- Biłgoraja.

                                                                                                                                                         Lena, kl. V

     Na naszej wycieczce do Biłgoraja zwiedziliśmy interesujące miejsca. Na lekcji w kinie dowiedzieliśmy się bardzo wiele ciekawostek o reklamie, o których nie wiedzieliśmy, a za to film był w niektórych momentach smutny, a w niektórych przypadkach radosny. W muzeum Ziemi Biłgorajskiej dowiedzieliśmy się,  jak  to było na naszych terenach podczas wojny. Zobaczyliśmy również  stare przedmioty codziennego użytku. Wycieczka była bardzo udana.

                                                                                                                                               Karolina, kl. V

     Wycieczka była w 100% udana. Lekcja w kinie na temat reklamy to super wstęp przed filmem, który opowiadał o relacjach i miłości nie tylko do zwierząt. Spotkanie z przewodnikiem w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, gdzie zwiedzaliśmy muzeum starych zabawek itp. to świetny pomysł poznania przeszłych lat.

                                                                                                                                                             Lena, kl. V

     Wycieczka zorganizowana przez panią od lekcji języka polskiego była bardzo interesująca i pouczająca. Podobała mi się lekcja w kinie, film i zwiedzanie Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.  Bardzo lubię takie wycieczki, które uczą mądrych rzeczy i chętnie pojechałbym jeszcze raz na podobną.

                                                                                                                                                       Dawid, kl. V

    • Poznajemy świat reklamy

    • 17.10.2023r. uczniowie z klas 0-3 pojechali do BCK w Biłgoraju. Mali widzowie uczestniczyli w ciekawej lekcji dotyczącej reklamy. Zdobyli wiedzę na temat tego, czym jest reklama. Odkryli, że nie wszystkie informacje podane w reklamach są prawdziwe oraz przekonali się, dlaczego w reklamach występują znane osoby. Następnie obejrzeli bajkę pod tytułem "Kosmiczna przygoda Allana". Na zakończenie odwiedziliśmy papugarnię, w której dzieci wzbogaciły wiadomości na temat papug oraz poznały warunki ich życia. Po krótkiej pogawędce prowadzonej przez pracownika papugarni dotyczącej nawyków i sposobu życia papug, dzieci mogły je nakarmić. To był fasynujący wyjazd.

    • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    • Dzień Edukacji Narodowej to święto nie tylko nauczycieli, ale całej społeczności szkolnej. To dzień wyjątkowy, kiedy składamy życzenia wytrwałości  i cierpliwości do dalszej, nie zawsze łatwej pracy.

      

     W piątek 13 października 2023r. aby uczcić ten dzień klasa VII i VIII przygotowała krótki apel w formie podziękowania za trud włożony w wychowanie i nauczanie. Przedstawienie urozmaicono występami tanecznymi oraz piosenkami wykonanymi przez dzieci szkolne.  Akademia została nagrodzona gromkimi brawami.

     Pani dyrektor doceniła pracę nauczycieli, wręczając Nagrody Dyrektora Szkoły – za pracę dydaktyczno –wychowawczą oraz zaangażowanie w tworzeniu szkolnej rzeczywistości.  Wszyscy spędziliśmy ten dzień w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.

     Opiekun S.U.

    • "DZIEŃ CHŁOPAKA"

    • W poniedziałek 2 października 2023r. w naszej szkole żeńska część przygotowała dla swoich kolegów z klasy drobne upominki. Na przerwie dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego złożyły najserdeczniejsze życzenia oraz zrobiły zdjęcia klasowe chłopców w foto ramce. Efekty wow…. Sami zobaczcie…

     Dzień ten był świetną okazją do zabawy. W tym dniu część męska założyła krawaty lub muszki, a kto tak elegancko wyglądał nie był tego dnia pytany.

     Wspólnie świętowanie wpłynęło na pozytywną atmosferę w społeczności szkolnej, co jest niezwykle ważne w budowaniu właściwych relacji między dziećmi.

     Opiekun S.U. M.K