• Szkolne spotkanie wigilijne - Jasełka

    • W naszej szkole ​​​​21 grudnia 2023 r. odbyło się spotkanie wigilijne. Spotkaliśmy się, aby wspólnie pomodlić się, podzielić opłatkiem, złożyć sobie nawzajem życzenia. Uczestnicy Koła Misyjnego przygotowali jasełka. Natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały specjalny Bożonardzeniowy taniec "Noel". Jasełka przybliżyły nam temat świąt Bożego Narodzenia, pozaliśmy okoliczności narodzin Pana Jezusa oraz dowiedzieliśmy się co w Świętach Narodzenia Pańskiego jest najważniejsze - nie prezenty ale to, że Jezus przychodzi do nas. Przedstawienie jasełkowe wprowadziło w atmosferę świąt Bożego Narodzenia pełnych pięknych tradycji.

   • Wyjazd "mikołajkowy" do Rzeszowa 2023r.
    • Wyjazd "mikołajkowy" do Rzeszowa 2023r.

    • 11 grudnia 2023 r. uczniowie z klas 4-8 pod opieką nauczycieli wybrali się na mikołajkową wycieczkę do Rzeszowa. 

     W tym roku Mikołaj nie przyszedł do uczniów osobiście, ale spełnił marzenia naszej młodzieży i zabrał je do galerii handlowej "Rzeszów", żeby w ten sposób wprowadzić wszystkich w radosny i świąteczny nastrój. Najpierw wybraliśmy się do kina Helios na muzyczną przygodę gdzie triumfowało piękno, dobroć i magia dowiadując się jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny sposób stał się ukochanym Willy Wonką, którego znamy dzisiaj. Film zaskoczył wszystkich ścieżką dźwiękową i dużą dawką humoru, a także udowodnił, że to, co najlepsze w życiu, zaczyna się od marzenia. 

     Następną atrakcją były zakupy  w galerii handlowej.

     Wycieczka była bogata w wiele celów zarówno wychowawczych, jak i dydaktycznych. Uczniowie przede wszystkim wzmocnili więzi koleżeńskie, utrwalili zasady poruszania się w ruchu miejskim, kształtowali nawyki kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz w środkach transportu. Kształtowali również wrażliwość estetyczną poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej.  Ponadtwo młodzież doskonaliła umiejętności zarządzania finansami oraz dysponowania budżetem.

     Z pewnością wycieczka zaspokoiła zainteresowania uczniów zgodne z ich upodobaniami, poprzez aktywny wypoczynek połączony z rozrywką w centrum handlowym, a przede wszystkim zrekompensowała monotonię dnia, obowiązków rodzinnych i szkolnych, nudy, powtarzających się codziennie czynności. 

     Z naładowanymi bateriami i pozytywnym nastawieniem  wszyscy wrócili do Babic zmęczeni, ale zadowoleni  i szczęśliwi.

     E.G.

    • Wizyta Świętego Mikołaja w naszej szkole

    • Święty Mikołaj znany jest przede wszystkim jako wielki przyjaciel dzieci, który co roku obdarowuje je wspaniałymi prezentami. Wszystkie grzeczne dzieci w dniu św. Mikołaja dostają mnóstwo prezentów, a te, które źle się sprawowały, mogą liczyć jedynie na rózgi. 

     Na szczęście w naszej szkole wszyscy uczniowie zasłużyli na prezenty i je otrzymali. Na ten dzień czekali wszyscy, jednak szczególnie najwięcej emocji i radości „niecodzienna wizyta” wzbudziła w najmłodszych uczniach oddziału przedszkolnego oraz klas I – III. W podziękowaniu za otrzymane prezenty nasi uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wierszyki pod kierunkiem swoich wychowawców. Jednak największą atrakcją okazał się wspólny taniec z Mikołajem. Była to również niezwykła okazja do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć ze św. Mikołajem.

     Ponadto, jak co roku z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, dzień 6 grudnia jest "dniem czerwonym".  Korytarz szkolny wypełnili więc uśmiechnięci uczniowie z czerwonymi czapkami na głowie oraz innymi świątecznymi ubraniami. 

     6 grudnia był dla całej naszej społeczności szkolnej dniem wyjątkowym, jak co roku wyczekiwanym, bo któż z nas nie lubi dostawać prezentów. Św. Mikołaj opuszczając mury naszej szkoły podziękował za miłe przyjęcie i obiecał, że za rok ponownie nas odwiedzi.

     Dlatego też św. Mikołajowi dziękujemy z całego serca za wizytę i poświęcony nam czas. Dzięki tej wizycie jeszcze bardziej czujemy magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. 

     Mikołajki to nie tylko prezenty i luźniejszy dzień w szkole. To także wyjątkowa oprawa, niecodzienny klimat i odrobina magii. W tym dniu na korytarzu rozbrzmiewała świąteczna muzyka. Uczniowie wraz z nauczycielami ubrali choinkę szkolną oraz wspólnie przygotowali dekoracje świąteczne w swoich klasach. (M.K.)

    • KONKURS BOŻONARODZENIOWY

    • REGULAMIN

     KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO

     1. ORGANIZATOR KONKURSU:

     Organizatorem konkursu jest Szkolna Kasa Oszczędności działająca przy Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach.

     CELE KONKURSU:

     • Kultywowanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych.;

     • Rozwijanie talentu artystycznego uczniów, kreatywności i wyobraźni oraz umiejętności manualnych i plastycznych;

     • Stworzenie możliwości prezentacji własnych prac;

     • Pozyskanie funduszy dla Szkolnej Kasy Oszczędności.

     1. TEMATYKA I KATEGORIE KONKURSU:

     • Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie:

     - ozdoby bożonarodzeniowej,

     - stroika bożonarodzeniowego.

     • Technika wykonania jest dowolna.

     • Każda praca powinna być czytelnie podpisana: imię nazwisko, klasa, kategoria

     1. OCENA PRAC KONKURSOWYCH:

     • Prace oceniać będzie Komisja Konkursowa powołana przez organizatora;

     • Ocena dokonana zostanie według następujących kryteriów: - ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność, dobór środków i techniki plastycznej, walory artystyczne, estetyka oraz trwałość pracy,  pomysłowość wykonania;

     • Ocena Komisji jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.

     1. ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE:

     • Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły i zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:

     1. Młodsza grupa- oddział przedszkolny oraz klasy I-III;

     2. Starsza grupa- klasy IV-VIII

     • W każdej kategorii przewidziane są atrakcyjne nagrody i wyróżnienia;

     • Prace należy dostarczyć do 15.12.2023r. do organizatorów. W dniach 18-19 grudnia 2023r. odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych z zachowaniem reżimu sanitarnego.

     • Finał Konkursu odbędzie się 21.12.2023r. Nagrody i dyplomy zostaną rozdane na jasełkach szkolnych.

     • Udział w Konkursie oznacza udzielenie Organizatorowi prawa do publicznej prezentacji zgłoszonej pracy oraz do wykorzystania podczas kiermaszu bożonarodzeniowego. (M.K.)

      

    • Zbiórka dla DPS w Lubaczowie

    • W naszej szkole trwa zbiórka artykułów żywnościowych, środków czystości, odzieży dla potrzebujących dzieci i osób z niepełnosprawnościami z z DPS z Lubaczowa. Zbiórkę prowadzi: Caritas przy parafii Łukowa, Koło Misyjne oraz Samorząd Uczniowski. Akcja trwa do 20 grudnia. Zapraszamy dzieci i rodziców do włączenia się w akcję !!!

    • Wieczór Andrzejkowy.

    • Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja. Andrzejki są ostatnią okazją do zabawy przed rozpoczynającym się okresem Adwentu, w którym powstrzymywano się od zabaw.

     Tradycyjnie w Andrzejki wykonywane są różnego rodzaju wróżby, najczęściej dotyczące tematyki relacji damsko-męskich. Niegdyś przykładano do nich dużą wagę i wykonywano je w odosobnieniu. Współcześnie wróżby andrzejkowe mają jedynie charakter zabawy. Tak też było w naszej szkole. 30 listopada 2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Babicach fantastycznie spędzili popołudniowy czas przy wróżbach, zabawach oraz tradycyjnej dyskotece andrzejkowej.

     E.G., J.Sz.

    • Dzień Pluszowego Misia

    • 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka i najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś.

     W naszej szkole Miś również miał swoje święto 27 listopada 2023 r..  W tym dniu uczniowie przynieśli na zajęcia swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole.

     W bibliotece szkolnej zostały zorganizowane zajęcia dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III.  Uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą historii pluszowego misia oraz wystawę poświęconą misiom zarówno tym pluszowym, jak i bohaterom literackim. Poznali również różne gatunki niedźwiedzi żyjących na świecie. Dzieci wysłuchały także fragmentu powieści „Kubuś Puchatek” A. A. Milne czytanego przez panią bibliotekarkę. Odgadywały zagadki, układały puzzle z misiami, a na koniec miały możliwość zrobienia sobie zdjęcia w „fotobudce”.  Ponadto każda klasa otrzymała materiały papiernicze, z których miała wykonać wspólnego misia na kartonie.

     Uczniowie naszej szkoły spędzili również ten dzień w niecodziennej, przemiłej atmosferze. Powód tej radości, zadowolenia i uśmiechu na twarzy to zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Dzień Piżamy.

        Tego dnia większość uczniów i tych najmłodszych i tych starszych pojawiła się w szkole w piżamach. Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów w kombinezonach piżamowych. Były tygrysy, misie, żabkii inne postaci z krainy bajek. Inni wskoczyli w swoje mięciutkie kapcie, ulubione piżamki i cieplutkie szlafroczki. Wśród uczniów na szkolnych ławkach można było spotkać ulubione przytulanki. 

     Dzieci doskonale wywiązały się z zadania, co można zobaczyć w poniższej galerii. (E.B. M. K.)