• Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

• Dnia 21 czerwca 2024 roku nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego oraz pożegnanie ósmej klasy. Pożegnaliśmy również odchodzącą na emeryturę wieloletnią nauczycielkę matematyki - Panią Marzannę Gutyj.

Na początku głos zabrały dzieci dziękując za trud włożony przez Panią Marzannę w ich nauczanie i wychowanie. Pani dyrektor w imieniu własnym oraz wszystkich pracowników ze wzruszeniem w głosie pożegnała odchodząca na zasłużoną emeryturę koleżankę. Do pożegnalnych życzeń dołączyła się emerytowana Pani dyrektor oraz przewodnicząca rady rodziców.

Dla Pani Marzanny kończy się czas trudnej, ale jakże satysfakcjonującej pracy nauczyciela. Zaczyna się czas zasłużonego wypoczynku w gronie rodziny i przyjaciół.

Wam kochani uczniowie gratulujemy sukcesów, osiągnięć oraz promocji do kolejnych klas.

Życzymy wszystkim uczniom i Rodzicom, by nadchodzące wakacje były spokojne, pełne niezapomnianych wrażeń, a absolwentom – sukcesów w edukacji, w szkołach ponadpodstawowych oraz w dorosłym życiu.

Dziękujemy za ten wspaniały rok. Do zobaczenia we wrześniu!

E.G.

• Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego "Międzyczas" w Szegdach

• Uczniowie klas 0 - III wraz z opiekunami wyruszyli 7 czerwca na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Międzyczas” w miejscowości Szegdy.

Po zajęciach dzieci odwiedziły zwierzęta zamieszkujące w gospodarstwie: króliki, kury, małe kurczątka, kaczki, indyki, kozy, konie, krowy, lamy i owce. Z zachwytem słuchały opowieści pani gospodyni o ciekawostkach z życia zwierząt. Największą atrakcją było karmienie, a wcześniej przygotowywanie dla nich pożywienia. Dzieci samodzielnie rwały na łące trawę dla królików oraz przewoziły taczką, co było też dużą frajdą.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie muzeum wsi: dawnych maszyn rolniczych, mebli, naczyń wykorzystywanych w gospodarstwie domowym oraz sprzętów wykorzystywanych do wykonywania tradycyjnych zawodów. W trakcie zwiedzania Gospodyni opowiedziała też dzieciom bajkę, swojego autorstwa, którą wysłuchały z dużym zaciekawieniem.

Następnie udaliśmy się na poczęstunek: kiełbaskę pieczoną na ognisku, świeży chlebek, herbatkę. Odbyła się również degustacja ciasteczek. Posiłek wszystkim bardzo smakował.

A.K.

• ANGELIKA MACH-absolwentka chlubą naszej szkoły

•          Angelika Mach pochodzi z Babic w gminie Obsza. Swoją przygodę z lekkoatletyką zaczynała w Zniczu Biłgoraj. Ma na swoim koncie brązowy medal mistrzostw Europy w maratonie drużynowo (Monachium 2022). Jest dwukrotną brązową medalistką mistrzostw świata w biegach górskich w kategorii juniorek (indywidualnie oraz drużynowo). Uczestniczyła w letnich Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020, które z powodu pandemii odbyły się w 2021 roku.

Nasza absolwentka to wychowanka biłgorajskiego znicza, podczas maratonu w Walencji wywalczyła minimum kwalifikacyjne do udziału w Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się już niedługo w Paryżu. Ustanowiła też nowy rekord życiowy. Z tej okazji młodsi uczniowie naszej szkoły postanowili przygotować dla niej własnoręcznie wykonane laurki, zaś starsi namalowali plakaty oraz nagrali filmik, który może być dla niej motywacją w walce o medal. My jako społeczność szkolna jesteśmy bardzo dumni z Angeliki za tak już ogromne osiągnięcia i będziemy za nią trzymać kciuki. Nasze motto to "ANGELIKA BIEGNIJ PO ZŁOTO" :)))  (M. K.)