• Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego "Międzyczas" w Szegdach

• Uczniowie klas 0 - III wraz z opiekunami wyruszyli 7 czerwca na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Międzyczas” w miejscowości Szegdy.

Po zajęciach dzieci odwiedziły zwierzęta zamieszkujące w gospodarstwie: króliki, kury, małe kurczątka, kaczki, indyki, kozy, konie, krowy, lamy i owce. Z zachwytem słuchały opowieści pani gospodyni o ciekawostkach z życia zwierząt. Największą atrakcją było karmienie, a wcześniej przygotowywanie dla nich pożywienia. Dzieci samodzielnie rwały na łące trawę dla królików oraz przewoziły taczką, co było też dużą frajdą.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie muzeum wsi: dawnych maszyn rolniczych, mebli, naczyń wykorzystywanych w gospodarstwie domowym oraz sprzętów wykorzystywanych do wykonywania tradycyjnych zawodów. W trakcie zwiedzania Gospodyni opowiedziała też dzieciom bajkę, swojego autorstwa, którą wysłuchały z dużym zaciekawieniem.

Następnie udaliśmy się na poczęstunek: kiełbaskę pieczoną na ognisku, świeży chlebek, herbatkę. Odbyła się również degustacja ciasteczek. Posiłek wszystkim bardzo smakował.

A.K.

• ANGELIKA MACH-absolwentka chlubą naszej szkoły

•          Angelika Mach pochodzi z Babic w gminie Obsza. Swoją przygodę z lekkoatletyką zaczynała w Zniczu Biłgoraj. Ma na swoim koncie brązowy medal mistrzostw Europy w maratonie drużynowo (Monachium 2022). Jest dwukrotną brązową medalistką mistrzostw świata w biegach górskich w kategorii juniorek (indywidualnie oraz drużynowo). Uczestniczyła w letnich Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020, które z powodu pandemii odbyły się w 2021 roku.

Nasza absolwentka to wychowanka biłgorajskiego znicza, podczas maratonu w Walencji wywalczyła minimum kwalifikacyjne do udziału w Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się już niedługo w Paryżu. Ustanowiła też nowy rekord życiowy. Z tej okazji młodsi uczniowie naszej szkoły postanowili przygotować dla niej własnoręcznie wykonane laurki, zaś starsi namalowali plakaty oraz nagrali filmik, który może być dla niej motywacją w walce o medal. My jako społeczność szkolna jesteśmy bardzo dumni z Angeliki za tak już ogromne osiągnięcia i będziemy za nią trzymać kciuki. Nasze motto to "ANGELIKA BIEGNIJ PO ZŁOTO" :)))  (M. K.)