• Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

        • W br. szkolnym na dzień 7 lutego przypadł Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), natomiast działania związane z bezpieczeństwem w sieci realizowane są  od początku lutego do końca marca 2023 r.

          Na początek warto wspomnieć, czym ta inicjatywa jest i z czym się wiąże.

          Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Co roku DBI organizowane jest w ponad 150 państwach.

          W Polsce organizatorem wydarzenia jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Gala została objęta patronatem honorowym przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Partnerami konferencji są: Google Polska, Meta, Tik Tok oraz Librus.

           

          W tym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach przystąpili do cyklu lekcji online zorganizowanych przez partnera  Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które były prowadzone przez organizatorów i partnerów DBI. Lekcje odbywały się z podziałem na 3 kategorie wiekowe i obejmowały niżej wymienione zagadnienia:

          klasy 7-8:

          „Jak radzić sobie z dezinformacją w sieci?” Lekcja dotyczyła zagadnień związanych z dezinformacją w Internecie, ze szczególnym uwzględnieniem dezinformacji w mediach społecznościowych. Prowadząca opowiedziała, jak rozpoznawać fake newsy i jak należy weryfikować informacje w Internecie, a także, w jaki sposób dbać o higienę cyfrową i jak nie poddawać się dezinformacji.

          „Dbam o swoją prywatność online.” Lekcja poświęcona była wizerunkowi online. Młodzież poznała zagadnienia z nim związane, takie jak cyfrowy ślad, reputacja online, prywatność. Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się jak budować pozytywny wizerunek w Internecie i jakie zagrożenia wiążą się z  brakiem dbałości o prywatność. Lekcji towarzyszyły praktyczne ćwiczenia. Nie zabrakło też przykładów z życia, które pomogły lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia.

          „Narzędzia Open Source do działań kreatywnych.”

          Lekcja dotyczyła internetowych narzędzi do działań kreatywnych. Podczas lekcji uczniowie poznali narzędzia do tworzenia map, tworzenia grafiki wektorowej oraz montażu audio. Prowadzący opowiedział, na jakich zasadach działają narzędzia Open Source i w jaki sposób z nich korzystać. Uczniowie mieli też okazję spróbować swoich sił w operowaniu w 3 wymiarach i dowiedzieli się, na podstawie jakich danych powstają mapy.

          klasy 4-6:

          "Co czyha na naszą prywatność w grach i internecie?"

          Lekcja dotyczyła najważniejszych zasad bezpieczeństwa w Internecie. Prowadzący opowiedział, na co zwrócić uwagę, aby nie utracić kontroli nad swoimi danymi i tożsamością oraz jak zapewnić sobie bezpieczeństwo i spokój podczas korzystania z gier, aplikacji oraz usług sieciowych.

          "Dzieci Sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów".

          Zagadnienie przedstawione zostało w formie spektaklu oraz spotkania z bohaterami, odbyło się za pomocą platformy YouTube. Plik i Folder to bohaterowie projektu, który jest wynikiem współpracy NASK z Grupą Artystyczną Zygzaki. Te dwie fikcyjne postaci wprowadziły dzieci w wirtualny świat, tłumaczyły jego podstawowe pojęcia, ostrzegały przed czyhającymi w nim zagrożeniach oraz uczyły, jak postępować w trudnych sieciowych sytuacjach.

          klasy 1-3:

          „Sieciaki – pięć zasad bezpieczeństwa!”

          Lekcja nawiązywała do fabuły książek z serii „Sieciaki” i treści serwisu edukacyjnego dla dzieci Sieciaki.pl. Prowadzona była przez autora sieciakowych przygód Łukasza Wojtasika z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Podczas zajęć dzieci poznały Sieciakowe Zasady Bezpieczeństwa:

          - Chroń swoją prywatność;

           - Mów, jeśli coś jest nie tak;

           - Nie ufaj osobom poznanym w sieci;

           - Szanuj innych w sieci;

           - Korzystaj z internetu z umiarem.

          „Sieciaki – internet bez przesady.”

          Zajęcia poświęcone były problemowi nadużywania ekranów. Dzieci poznały Sieciakowe Zasady Ekranowe i dowiedziały się, jak dbać o cyfrową higienę i umiar w korzystaniu z sieci.

        • Wyjazd na spektakl teatralny

        • 21 lutego 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami wyjechali do Biłgoraja na przedstawienie teatralne pt. „Jak Rumcajs Cypiska uratował”. Celem wyjazdu było między innymi rozbudzenie zainteresowania kulturą oraz wyzwolenie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego podróżowania autokarem  oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w teatrze.

           Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza zaprezentował bajkę, w której zawarte są nieprzemijające wartości  jak: przyjaźń, dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina, poszanowanie godności ludzkiej, życie w harmonii z otaczającą przyrodą, podbudowane głębokim morałem. Mali widzowie odbyli ekscytującą wyprawę w głąb Rzacholeckiego Lasu, której celem było rozprawienie się ze złem czającym się w głębi tego nieprzebytego boru.

          Uśmiechy na twarzy oraz gromkie brawa dzieci po spektaklu były dowodem na to, że wyjazd można uznać za udany.

        • Nauka przez zabawę? Jasne, że tak!!!

        • Uczniowie klasy IV wzięli udział w projekcie z języka angielskiego „At a friend’s house”. Dzieci odegrały dialogi z życia codziennego, nagrywając scenki sytuacyjne i zarazem świetnie się przy tym bawiąc. Co więcej, dzieciaki zaangażowały również swoje rodziny i bliskich, fantastycznie promując używanie języka angielskiego!

          Jakich zwrotów możemy się od nich nauczyć? Zachęcamy do obejrzenia filmików i pouczmy się razem z czwartoklasistami!

          good morning – dzień dobry

          good afternoon - dzień dobry (po południu)

          good evening -  dobry wieczór

          good bye – do widzenia

          How are you? – jak się masz?

          I’m fine, thank you. And you?– mam się dobrze, dziękuję. A ty?

          have a seat – usiądź proszę

          help yourself to the (sandwich) – poczęstuj się (kanapką)

          What a pity! -  jaka szkoda

          What a disaster! – co za katastrofa

          Where are you from? – skąd pochodzisz?

           

           

        • Bal karnawałowy 2023

        •          Jedną z najbardziej oczekiwanych imprez w roku szkolnym jest „Bal karnawałowy”. W tym roku w naszej szkole odbył się 14 lutego.

                   Zabawa miała miejsce na sali gimnastycznej, która zamieniła się w fantastyczną salę balową i stworzyła inspirujący klimat do zabawy. Bal rozpoczął się o godz. 1500 i trwał do godziny 2100. Didżej zachęcał dzieci do tańca, przy skocznej muzyce, którą dobrze znały, a często nawet wtórowały jej głośno śpiewając. Prowadził również zabawy, pląsy, korowody.

                   Dodatkową atrakcją wieczoru był występ dziewczynek z kółka tanecznego, które zaprezentowały taniec pod kierunkiem pani Małgorzaty Kupczak.

                   W przygotowanie i uatrakcyjnienie balu włączyli się również rodzice naszych uczniów, którzy przygotowali pyszny poczęstunek.

                   Dzieci bawiły się wspaniale. Wspomnienia tych miłych chwil z pewnością na długo zagoszczą w ich pamięci.

        • Piernikowe serca WOŚP

        • Samorząd Uczniowski naszej szkoły włączył się w akcję sprzedaży piernikowych serc WOŚP, wykonanych przez Klub Kobiet Aktywnych w Tarnogrodzie. Zebraliśmy kwotę 400 zł, którą przelaliśmy na konto tarnogrodzkiego sztabu. W ten sposób wsparliśmy 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane fundusze będą przeznaczone na  zakup sprzętu dla szpitalnych laboratoriów mikrobiologicznych do walki z sepsą. 

        • Co robią banki?

        •  

          Takie hasło było motywem przewodnim spotkania z pracownikami Banku Spółdzielczego w Obszy zorganizowanego przez opiekunów SKO. Pracownicy banku specjalnie na tę okazję przygotowali  prezentację multimedialną i film edukacyjny  na temat działalności BS. Zaprezentowali również  przy pomocy liczarek do banknotów i monet, jak łatwo przeliczać pieniądze. Najmilszą częścią spotkania były prezenty-niespodzianki, które otrzymali wszyscy uczniowie naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy    za spotkanie i cenne informacje.

            

           

           

        • Konkurs Twórczości Bożonarodzeniowej

        • 15 stycznia 2023 r. uczniowie kl. IV-VIII reprezentowali naszą szkołę podczas Konkursu Twórczości Bożonarodzeniowej zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Obszy. Celem konkursu było kultywowanie polskiej tradycji i kultury związanej ze świętami Bożego Narodzenia. Nasi uczniowie, wcielając się w role członków rodziny, zaprezentowali scenkę pt. „Przy wigilijnym stole”, za którą otrzymali nagrodę w postaci wyjazdu do kina oraz paczki pełne słodyczy.                                   

          Serdecznie gratulujemy młodym „aktorom” i życzymy dalszych sukcesów.

        • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO 2022 r.

        •  

          W grudniu 2022r. w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach odbył się szkolny konkurs bożonarodzeniowy. Zorganizowany był dla dwóch kategorii wiekowych: oddział przedszkolny i klasy I-III oraz klasy IV-VIII przez opiekunów SKO p. Małgorzatę Kupczak i p. Marzannę Gutyj. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie:

          - ozdoby bożonarodzeniowej,

          - stroika bożonarodzeniowego.

          Celem konkursu było:

          Kultywowanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych.;

          Rozwijanie talentu artystycznego uczniów, kreatywności i wyobraźni oraz umiejętności manualnych i plastycznych;

          Stworzenie możliwości prezentacji własnych prac;

          Pozyskanie funduszy dla Szkolnej Kasy Oszczędności.

          W I kategorii wiekowej wzięło udział 12 uczniów. W II kategorii wiekowej wzięło udział 8 uczniów. Łącznie 20 osób.

          Jury konkursu w składzie:

          1. Ewa Bodys-Teterycz - przewodniczący

          2. Małgorzata Kupczak – członek

          3. Marzanna Gutyj- członek

          4. Justyna Szostak- członek

          nagrodziło i wyróżniło wszystkie osoby biorące udział w konkursie.

          Nagrodę otrzymują:

          I Kategoria wiekowa

          Magdalena Buńko- oddział przedszkolny

          Lena Kaproń- oddział przedszkolny

          Mateusz Szostak- oddział przedszkolny

          Kinga Odżywolska -kl. I

          Szymon Dobosz -kl. I

          Miłosz Welcz – kl. II

          Hanna Mielnik- kl. II

          Dawid Smolak- kl. II

          Julia Maksim – kl. III

          Martyna Szostak- kl. III

          Milena Wyrywa – kl. III

          Marcel Sereda- kl. III

           

          II Kategoria wiekowa

          Lena Welcz -kl. IV

          Zuzanna Pokarowska -kl. IV

          Barbara Syty – kl. V

          Sabina Granda kl. V

          Mateusz Maksim- kl. VI

          Małgorzata Kominek- kl. VI

          Maja Machnio- kl. VI

          Julia Horodko – kl. VII

          Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

           

           

        • Szkolne spotkanie wigilijne - Jasełka

        • ​​​​22 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne. Spotkaliśmy się, aby wspólnie pomodlić się, podzielić opłatkiem, złożyć sobie nawzajem życzenia. Uczestnicy koła misyjnego przygotowali jasełka-widowisko o tematyce świąt Bożego Narodzenia, które przybliżyło nam okoliczności narodzin Pana Jezusa. Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji oraz wprowadziło w atmosferę świąt Bożego Narodzenia pełnych pięknych tradycji i podniosłego nastroju.​​​​​

        • Zimowa zbiórka karmy na rzecz stowarzyszenia "Podaj Łapę„ w Biłgoraju

        • Zimowa zbiórka karmy na rzecz stowarzyszenia "Podaj Łapę„ w Biłgoraju

                   Z miłości do zwierząt, Samorząd Uczniowski wraz ze szkolną społecznością przeprowadził ZBIÓRKĘ KARMY dla psów i kotów ze stowarzyszenia Podaj ŁapęAkcja trwała od 25 listopada do 16 grudnia 2022r.

           Cieszę się i dziękuje w imieniu swoim oraz Samorządu Uczniowskiego za okazaną dobroć, włączenie się do akcji i chęć niesienia pomocy potrzebującym, czyli bezbronnym czworonogom.

          Serdecznie dziękujemy! Opiekun SU: Małgorzata Kupczak

        • Wycieczka do Biłgoraja

        • Dnia 7 grudnia br. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I–III wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Biłgoraja. Najpierw udaliśmy się do Biłgorajskiego Centrum Kultury na spektakl „ Baśnie Pana Andersena”. W spektaklu występowali aktorzy z Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie. Później pojechaliśmy do centrum rozrywki „Powerland”. Uczestniczyliśmy tam w twórczych warsztatach czekoladowych, podczas których uczniowie własnoręcznie tworzyli tabliczki czekolady oraz lizaki z pysznymi dodatkami. Słodkości zapakowali w ozdobne pudełeczka. Warsztaty prowadziły sympatyczne Elfy. Dodatkową atrakcją był pokaz baniek oraz zamykanie w mega bańce. Dzieci bawiły się również na sali zabaw. Żeby zregenerować siły, skorzystali z posiłku, którym była pizza. Punktem kulminacyjnym było spotkanie ze Świętym Mikołajem. Uczniowie z radością powitali go wierszem i piosenkami. Mikołaj wręczył wszystkim prezenty, a na koniec zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie. Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domu.

        • Uwaga! Uwaga! Możemy pomóc!

        • Samorząd Uczniowski prowadzi zbiórkę karmy dla zwierząt z

          BIŁGORAJSKIEGO STOWARZYSZENIA "PODAJ ŁAPĘ" .

          Do 16 grudnia można przynośić karmę dla psów i kotów,

          żwirek oraz dodatkowo używane kocyki lub ręczniki.

          Z góry dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję.

        • Mikołajki w naszej szkole

        • Mikołajki to nie tylko prezenty i luźniejszy dzień w szkole. To także wyjątkowa oprawa, niecodzienny klimat i odrobina magii. W tym dniu nasi uczniowie ubrani byli w kolor czerwony. Na korytarzu rozbrzmiewała świąteczna muzyka. Uczniowie wraz z nauczycielami ubrali choinkę szkolną oraz wspólnie przygotowali dekoracje świąteczne w swoich klasach.

        • Wycieczka do Sandomierza i Nowej Dęby

        • Dnia 2 grudnia br. uczniowie wraz z nauczycielami odbyli wycieczkę do Sandomierza. Przewodnik oprowadził nas po rynku i przybliżył nam historię Sandomierza. Miasto to położone jest nad Wisłą, na siedmiu wzgórzach, stąd jest ono czasami nazywane Małym Rzymem. Sandomierz jest pięknym miastem w województwie świętokrzyskim, które zyskało ogromną sławę dzięki emisji serialu "Ojciec Mateusz" z Arturem Żmijewskim w roli głównejOdwiedziliśmy Muzeum Figur Woskowych Ojca Mateusza w Sandomierzu - można tu oglądać figury woskowe głównych bohaterów serialu Ojciec Mateusz oraz są odwzorowane wnętrza: serialowej plebanii, kościoła, celi aresztu, gabinetu biskupa czy wnętrze komisariatu policji. Następnie zwiedzaliśmy "Czary Napary" - Akademię Ziołową Marcina z Urzędowa. Po pysznym obiedzie udaliśmy się do Nowej Dęby, do "Muzeum bombki choinkowej". Jest to niepowtarzalne miejsce na świecie, gdzie można poczuć wyjątkową świąteczną atmosferę. W muzeum z panią przewodnik podziwialiśmy tysiące wyjątkowych eksponatów jakimi są ozdoby choinkowe oraz poznaliśmy proces ich powstawania. Miłym akcentem na zakończenie naszej przygody w bombkolandii były warsztaty podczas, których uczestnicy rozwijali swój talent artystyczny, kreatywność oraz umiejętności manualne i plastyczne. 

        • 6 GRUDNIA 2022R. DNIEM CZERWONYM

        •  

          Dzień 6 grudnia 2022r. Samorząd Uczniowski ogłasza dniem CZERWONYM.

          Tego dnia obchodzimy Mikołajki.

          W szkole obowiązuje czerwony ubiór.

          Mile widziane czapki mikołajkowe.

          Osoby ubrane na CZERWONO nie będą w tym dniu pytane.

        • REGULAMIN KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO

        • REGULAMIN KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO

          Organizatorem konkursu jest Szkolna Kasa Oszczędności działająca przy Szkole Podstawowej w Babicach.

          I CELE KONKURSU:

          1. Kultywowanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych.

          2. Rozwijanie talentu artystycznego uczniów.

          3. Stworzenie możliowści prezentacji własnych prac.

          4. Pozyskanie funduszy dla Szkolnej Kasy Oszczędności.

          II TEMATYKA I KATEGORIE KONKURSU:

          Zadaniem uczestników jest wykonanie:

          - ozdoby bożonarodzeniowej,

          - stroika bożonarodzeniowego.

          Technika wykonania jest dowolna.

          Każda praca powinna być czytelnie podpisana: imię nazwisko, klasa, kategoria

          III. OCENA PRAC KONKURSOWYCH:

          Prace oceniać będzie Komisja Konkursowa powołana przez organizatora;

          Ocena dokonana zostanie według następujących kryteriów: - ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność, dobór środków i techniki plastycznej, walory artystyczne, estetyka oraz trwałość pracy, pomysłowość wykonania;

          Ocena Komisji jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.

          IV. ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE:

          Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły i zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:

          a) Młodsza grupa- oddział przedszkolny oraz klasy I-III;

          b) Starsza grupa- klasy IV-VIII

          W każdej kategorii przewidziane są atrakcyjne nagrody i wyróżnienia;

          Prace należy dostarczyć do 16.12.2022r. do organizatorów. W dniach 20-21 grudnia 2022r. odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych.

          Finał Konkursu odbędzie się 22.12.2022r.

          Udział w Konkursie oznacza udzielenie Organizatorowi prawa do publicznej prezentacji zgłoszonej pracy oraz do wykorzystania podczas kiermaszu bożonarodzeniowego.

        • Andrzejki 2022r.

        • Zabawa andrzejkowa w naszej szkole odbyła się 24 listopada 2022r. i była połączona z kiermaszem słodkości, z którego dochód przeznaczono na powstający ogród szkolny. Dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I-III bawiły się od godz. 14:00-16:00. Dyskoteka przeplatana była wesołymi zabawami i konkursami. Uczniowie ze starszych klas bawili się od 16:00-18:00. Niezawodnymi okazały się być tańce "Skrzypek" oraz "Belgijka", które porwały wszystkich do doskonałej zabawy. Imprezę andrzejkową uświetnił taniec do piosenki "Sofia" A. Solera w wykonaniu dziewczynek ze szkolnego koła tanecznego. Poniższe zdjęcia pokazują, jak świetnie wszyscy się bawili. 

          Z okazji andrzejek w naszej szkole został zorganizowany kiermasz słodkości. Rodzice wraz z uczniami przygotowali dziesiątki słodkich wypieków, takich jak: babeczki, muffinki, galaretki, serniki, rurki z kremem, pierniki, drożdżówki i wiele, wiele innych. Sama pani dyrektor upiekła mini bezy, które rozeszły się w kilka minut. Do akcji włączyli się również nauczyciele, którzy wraz z uczniami upiekli kruche ciasteczka oraz zrobili lemoniady owocowe. Członkowie szkolnego Samorządu Uczniowskiego wraz z rodzicami od samego rana przygotowywali stoły, obrusy, talerzyki i wszelkie potrzebne wyposażenie. Wszystkie słodkie wypieki zostały, poporcjowane, zapakowane i przygotowane w dolnym holu szkoły.

          O godz. 10.30 wystartowała sprzedaż i jak można się domyśleć, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły i mieszkańcy Babic chętnie odwiedzili słodkie stoiska, kupując lokalne smakołyki. Zabawa i humory tego dnia były doskonałe, jednak co najważniejsze udało się zebrać kwotę: 4042,43 zł, która w całości została przekazana na dofinansowanie naszego szkolnego projektu „ Laboratoria przyrody”.

          Bardzo dziękujemy rodzicom, nauczycielom i uczniom, którzy przygotowali słodkie wypieki.

        • Szkoła pamięta

        • ,,Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

          W ramach przedsięwzięcia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły podjęli  następujące działania: 

          • odwiedzanie lokalnych miejsc pamięci i poznawanie związanych z nimi historii;
          •  zapalenie zniczy pod pomnikami poległych bohaterów naszej wolności, którzy są związani z historią naszego miejsca, regionu, społeczności;
          • zorganizowanie wycieczki patriotycznej do Bełżca w celu zwiedzania Muzeum i  Miejsca Pamięci, gdzie podczas II wojny światowej zlokalizowany był niemiecki nazistowski obóz zagłady. FOTORELACJA

          Za udział w akcji otrzymaliśmy dyplom przysłany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

        • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

        • 21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to jedno z tych nietypowych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje. Jest okazją, by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom. Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności szkolnej i klasowej. Warto walczyć o to, by relacje między uczniami były nie tylko poprawne, ale nacechowane tolerancją i wzajemną sympatią. W związku ze wzrastającą agresją wśród dzieci i młodzieży, każde nawet nietypowe działanie, przybliża nas do bezpiecznej szkoły. 21.11.2022r. Samorząd Uczniowski przygotował informacje na temat genezy tego święta oraz zachęcił aby być dla siebie miłym i życzliwym na co dzień. Na zakończenie spotkania dyr E. Bodys-Teterycz życzyła wszystkim, by Święto Życzliwości trwało nie jeden dzień, a cały rok.

        • ACH, CO TO BYŁA ZA LEKCJA HISTORII!

        • Wycieczka do Bełżca 15.11.2022r.

          Uczniowie klas VII-VIII wyruszyli na wycieczkę do Muzeum i Miejsca Pamięci w Bełżcu. Pani przewodnik w ciekawy sposób opowiedziała nam historię Obozu Zagłady. Dowiedzieliśmy się także o tradycjach i kulturze żydowskiej. Po zwiedzaniu uczniowie wraz z nauczycielami udali się na smaczny obiad do restauracji „Karpiówka”.