• Bal karnawałowy 2023

    •          Jedną z najbardziej oczekiwanych imprez w roku szkolnym jest „Bal karnawałowy”. W tym roku w naszej szkole odbył się 14 lutego.

              Zabawa miała miejsce na sali gimnastycznej, która zamieniła się w fantastyczną salę balową i stworzyła inspirujący klimat do zabawy. Bal rozpoczął się o godz. 1500 i trwał do godziny 2100. Didżej zachęcał dzieci do tańca, przy skocznej muzyce, którą dobrze znały, a często nawet wtórowały jej głośno śpiewając. Prowadził również zabawy, pląsy, korowody.

              Dodatkową atrakcją wieczoru był występ dziewczynek z kółka tanecznego, które zaprezentowały taniec pod kierunkiem pani Małgorzaty Kupczak.

              W przygotowanie i uatrakcyjnienie balu włączyli się również rodzice naszych uczniów, którzy przygotowali pyszny poczęstunek.

              Dzieci bawiły się wspaniale. Wspomnienia tych miłych chwil z pewnością na długo zagoszczą w ich pamięci.

    • Piernikowe serca WOŚP

    • Samorząd Uczniowski naszej szkoły włączył się w akcję sprzedaży piernikowych serc WOŚP, wykonanych przez Klub Kobiet Aktywnych w Tarnogrodzie. Zebraliśmy kwotę 400 zł, którą przelaliśmy na konto tarnogrodzkiego sztabu. W ten sposób wsparliśmy 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane fundusze będą przeznaczone na  zakup sprzętu dla szpitalnych laboratoriów mikrobiologicznych do walki z sepsą. 

    • Co robią banki?

    •  

     Takie hasło było motywem przewodnim spotkania z pracownikami Banku Spółdzielczego w Obszy zorganizowanego przez opiekunów SKO. Pracownicy banku specjalnie na tę okazję przygotowali  prezentację multimedialną i film edukacyjny  na temat działalności BS. Zaprezentowali również  przy pomocy liczarek do banknotów i monet, jak łatwo przeliczać pieniądze. Najmilszą częścią spotkania były prezenty-niespodzianki, które otrzymali wszyscy uczniowie naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy    za spotkanie i cenne informacje.

       

      

      

    • Konkurs Twórczości Bożonarodzeniowej

    • 15 stycznia 2023 r. uczniowie kl. IV-VIII reprezentowali naszą szkołę podczas Konkursu Twórczości Bożonarodzeniowej zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Obszy. Celem konkursu było kultywowanie polskiej tradycji i kultury związanej ze świętami Bożego Narodzenia. Nasi uczniowie, wcielając się w role członków rodziny, zaprezentowali scenkę pt. „Przy wigilijnym stole”, za którą otrzymali nagrodę w postaci wyjazdu do kina oraz paczki pełne słodyczy.                                   

     Serdecznie gratulujemy młodym „aktorom” i życzymy dalszych sukcesów.

    • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO 2022 r.

    •  

     W grudniu 2022r. w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach odbył się szkolny konkurs bożonarodzeniowy. Zorganizowany był dla dwóch kategorii wiekowych: oddział przedszkolny i klasy I-III oraz klasy IV-VIII przez opiekunów SKO p. Małgorzatę Kupczak i p. Marzannę Gutyj. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie:

     - ozdoby bożonarodzeniowej,

     - stroika bożonarodzeniowego.

     Celem konkursu było:

     Kultywowanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych.;

     Rozwijanie talentu artystycznego uczniów, kreatywności i wyobraźni oraz umiejętności manualnych i plastycznych;

     Stworzenie możliwości prezentacji własnych prac;

     Pozyskanie funduszy dla Szkolnej Kasy Oszczędności.

     W I kategorii wiekowej wzięło udział 12 uczniów. W II kategorii wiekowej wzięło udział 8 uczniów. Łącznie 20 osób.

     Jury konkursu w składzie:

     1. Ewa Bodys-Teterycz - przewodniczący

     2. Małgorzata Kupczak – członek

     3. Marzanna Gutyj- członek

     4. Justyna Szostak- członek

     nagrodziło i wyróżniło wszystkie osoby biorące udział w konkursie.

     Nagrodę otrzymują:

     I Kategoria wiekowa

     Magdalena Buńko- oddział przedszkolny

     Lena Kaproń- oddział przedszkolny

     Mateusz Szostak- oddział przedszkolny

     Kinga Odżywolska -kl. I

     Szymon Dobosz -kl. I

     Miłosz Welcz – kl. II

     Hanna Mielnik- kl. II

     Dawid Smolak- kl. II

     Julia Maksim – kl. III

     Martyna Szostak- kl. III

     Milena Wyrywa – kl. III

     Marcel Sereda- kl. III

      

     II Kategoria wiekowa

     Lena Welcz -kl. IV

     Zuzanna Pokarowska -kl. IV

     Barbara Syty – kl. V

     Sabina Granda kl. V

     Mateusz Maksim- kl. VI

     Małgorzata Kominek- kl. VI

     Maja Machnio- kl. VI

     Julia Horodko – kl. VII

     Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      

      

    • Szkolne spotkanie wigilijne - Jasełka

    • ​​​​22 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne. Spotkaliśmy się, aby wspólnie pomodlić się, podzielić opłatkiem, złożyć sobie nawzajem życzenia. Uczestnicy koła misyjnego przygotowali jasełka-widowisko o tematyce świąt Bożego Narodzenia, które przybliżyło nam okoliczności narodzin Pana Jezusa. Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji oraz wprowadziło w atmosferę świąt Bożego Narodzenia pełnych pięknych tradycji i podniosłego nastroju.​​​​​

    • Zimowa zbiórka karmy na rzecz stowarzyszenia "Podaj Łapę„ w Biłgoraju

    • Zimowa zbiórka karmy na rzecz stowarzyszenia "Podaj Łapę„ w Biłgoraju

              Z miłości do zwierząt, Samorząd Uczniowski wraz ze szkolną społecznością przeprowadził ZBIÓRKĘ KARMY dla psów i kotów ze stowarzyszenia Podaj ŁapęAkcja trwała od 25 listopada do 16 grudnia 2022r.

      Cieszę się i dziękuje w imieniu swoim oraz Samorządu Uczniowskiego za okazaną dobroć, włączenie się do akcji i chęć niesienia pomocy potrzebującym, czyli bezbronnym czworonogom.

     Serdecznie dziękujemy! Opiekun SU: Małgorzata Kupczak

    • Wycieczka do Biłgoraja

    • Dnia 7 grudnia br. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I–III wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Biłgoraja. Najpierw udaliśmy się do Biłgorajskiego Centrum Kultury na spektakl „ Baśnie Pana Andersena”. W spektaklu występowali aktorzy z Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie. Później pojechaliśmy do centrum rozrywki „Powerland”. Uczestniczyliśmy tam w twórczych warsztatach czekoladowych, podczas których uczniowie własnoręcznie tworzyli tabliczki czekolady oraz lizaki z pysznymi dodatkami. Słodkości zapakowali w ozdobne pudełeczka. Warsztaty prowadziły sympatyczne Elfy. Dodatkową atrakcją był pokaz baniek oraz zamykanie w mega bańce. Dzieci bawiły się również na sali zabaw. Żeby zregenerować siły, skorzystali z posiłku, którym była pizza. Punktem kulminacyjnym było spotkanie ze Świętym Mikołajem. Uczniowie z radością powitali go wierszem i piosenkami. Mikołaj wręczył wszystkim prezenty, a na koniec zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie. Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domu.

    • Uwaga! Uwaga! Możemy pomóc!

    • Samorząd Uczniowski prowadzi zbiórkę karmy dla zwierząt z

     BIŁGORAJSKIEGO STOWARZYSZENIA "PODAJ ŁAPĘ" .

     Do 16 grudnia można przynośić karmę dla psów i kotów,

     żwirek oraz dodatkowo używane kocyki lub ręczniki.

     Z góry dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję.

    • Mikołajki w naszej szkole

    • Mikołajki to nie tylko prezenty i luźniejszy dzień w szkole. To także wyjątkowa oprawa, niecodzienny klimat i odrobina magii. W tym dniu nasi uczniowie ubrani byli w kolor czerwony. Na korytarzu rozbrzmiewała świąteczna muzyka. Uczniowie wraz z nauczycielami ubrali choinkę szkolną oraz wspólnie przygotowali dekoracje świąteczne w swoich klasach.

    • Wycieczka do Sandomierza i Nowej Dęby

    • Dnia 2 grudnia br. uczniowie wraz z nauczycielami odbyli wycieczkę do Sandomierza. Przewodnik oprowadził nas po rynku i przybliżył nam historię Sandomierza. Miasto to położone jest nad Wisłą, na siedmiu wzgórzach, stąd jest ono czasami nazywane Małym Rzymem. Sandomierz jest pięknym miastem w województwie świętokrzyskim, które zyskało ogromną sławę dzięki emisji serialu "Ojciec Mateusz" z Arturem Żmijewskim w roli głównejOdwiedziliśmy Muzeum Figur Woskowych Ojca Mateusza w Sandomierzu - można tu oglądać figury woskowe głównych bohaterów serialu Ojciec Mateusz oraz są odwzorowane wnętrza: serialowej plebanii, kościoła, celi aresztu, gabinetu biskupa czy wnętrze komisariatu policji. Następnie zwiedzaliśmy "Czary Napary" - Akademię Ziołową Marcina z Urzędowa. Po pysznym obiedzie udaliśmy się do Nowej Dęby, do "Muzeum bombki choinkowej". Jest to niepowtarzalne miejsce na świecie, gdzie można poczuć wyjątkową świąteczną atmosferę. W muzeum z panią przewodnik podziwialiśmy tysiące wyjątkowych eksponatów jakimi są ozdoby choinkowe oraz poznaliśmy proces ich powstawania. Miłym akcentem na zakończenie naszej przygody w bombkolandii były warsztaty podczas, których uczestnicy rozwijali swój talent artystyczny, kreatywność oraz umiejętności manualne i plastyczne. 

    • 6 GRUDNIA 2022R. DNIEM CZERWONYM

    •  

     Dzień 6 grudnia 2022r. Samorząd Uczniowski ogłasza dniem CZERWONYM.

     Tego dnia obchodzimy Mikołajki.

     W szkole obowiązuje czerwony ubiór.

     Mile widziane czapki mikołajkowe.

     Osoby ubrane na CZERWONO nie będą w tym dniu pytane.

    • REGULAMIN KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO

    • REGULAMIN KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO

     Organizatorem konkursu jest Szkolna Kasa Oszczędności działająca przy Szkole Podstawowej w Babicach.

     I CELE KONKURSU:

     1. Kultywowanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych.

     2. Rozwijanie talentu artystycznego uczniów.

     3. Stworzenie możliowści prezentacji własnych prac.

     4. Pozyskanie funduszy dla Szkolnej Kasy Oszczędności.

     II TEMATYKA I KATEGORIE KONKURSU:

     Zadaniem uczestników jest wykonanie:

     - ozdoby bożonarodzeniowej,

     - stroika bożonarodzeniowego.

     Technika wykonania jest dowolna.

     Każda praca powinna być czytelnie podpisana: imię nazwisko, klasa, kategoria

     III. OCENA PRAC KONKURSOWYCH:

     Prace oceniać będzie Komisja Konkursowa powołana przez organizatora;

     Ocena dokonana zostanie według następujących kryteriów: - ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność, dobór środków i techniki plastycznej, walory artystyczne, estetyka oraz trwałość pracy, pomysłowość wykonania;

     Ocena Komisji jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.

     IV. ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE:

     Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły i zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:

     a) Młodsza grupa- oddział przedszkolny oraz klasy I-III;

     b) Starsza grupa- klasy IV-VIII

     W każdej kategorii przewidziane są atrakcyjne nagrody i wyróżnienia;

     Prace należy dostarczyć do 16.12.2022r. do organizatorów. W dniach 20-21 grudnia 2022r. odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych.

     Finał Konkursu odbędzie się 22.12.2022r.

     Udział w Konkursie oznacza udzielenie Organizatorowi prawa do publicznej prezentacji zgłoszonej pracy oraz do wykorzystania podczas kiermaszu bożonarodzeniowego.

    • Andrzejki 2022r.

    • Zabawa andrzejkowa w naszej szkole odbyła się 24 listopada 2022r. i była połączona z kiermaszem słodkości, z którego dochód przeznaczono na powstający ogród szkolny. Dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I-III bawiły się od godz. 14:00-16:00. Dyskoteka przeplatana była wesołymi zabawami i konkursami. Uczniowie ze starszych klas bawili się od 16:00-18:00. Niezawodnymi okazały się być tańce "Skrzypek" oraz "Belgijka", które porwały wszystkich do doskonałej zabawy. Imprezę andrzejkową uświetnił taniec do piosenki "Sofia" A. Solera w wykonaniu dziewczynek ze szkolnego koła tanecznego. Poniższe zdjęcia pokazują, jak świetnie wszyscy się bawili. 

     Z okazji andrzejek w naszej szkole został zorganizowany kiermasz słodkości. Rodzice wraz z uczniami przygotowali dziesiątki słodkich wypieków, takich jak: babeczki, muffinki, galaretki, serniki, rurki z kremem, pierniki, drożdżówki i wiele, wiele innych. Sama pani dyrektor upiekła mini bezy, które rozeszły się w kilka minut. Do akcji włączyli się również nauczyciele, którzy wraz z uczniami upiekli kruche ciasteczka oraz zrobili lemoniady owocowe. Członkowie szkolnego Samorządu Uczniowskiego wraz z rodzicami od samego rana przygotowywali stoły, obrusy, talerzyki i wszelkie potrzebne wyposażenie. Wszystkie słodkie wypieki zostały, poporcjowane, zapakowane i przygotowane w dolnym holu szkoły.

     O godz. 10.30 wystartowała sprzedaż i jak można się domyśleć, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły i mieszkańcy Babic chętnie odwiedzili słodkie stoiska, kupując lokalne smakołyki. Zabawa i humory tego dnia były doskonałe, jednak co najważniejsze udało się zebrać kwotę: 4042,43 zł, która w całości została przekazana na dofinansowanie naszego szkolnego projektu „ Laboratoria przyrody”.

     Bardzo dziękujemy rodzicom, nauczycielom i uczniom, którzy przygotowali słodkie wypieki.

    • Szkoła pamięta

    • ,,Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

     W ramach przedsięwzięcia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły podjęli  następujące działania: 

     • odwiedzanie lokalnych miejsc pamięci i poznawanie związanych z nimi historii;
     •  zapalenie zniczy pod pomnikami poległych bohaterów naszej wolności, którzy są związani z historią naszego miejsca, regionu, społeczności;
     • zorganizowanie wycieczki patriotycznej do Bełżca w celu zwiedzania Muzeum i  Miejsca Pamięci, gdzie podczas II wojny światowej zlokalizowany był niemiecki nazistowski obóz zagłady. FOTORELACJA

     Za udział w akcji otrzymaliśmy dyplom przysłany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

    • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

    • 21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to jedno z tych nietypowych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje. Jest okazją, by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom. Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności szkolnej i klasowej. Warto walczyć o to, by relacje między uczniami były nie tylko poprawne, ale nacechowane tolerancją i wzajemną sympatią. W związku ze wzrastającą agresją wśród dzieci i młodzieży, każde nawet nietypowe działanie, przybliża nas do bezpiecznej szkoły. 21.11.2022r. Samorząd Uczniowski przygotował informacje na temat genezy tego święta oraz zachęcił aby być dla siebie miłym i życzliwym na co dzień. Na zakończenie spotkania dyr E. Bodys-Teterycz życzyła wszystkim, by Święto Życzliwości trwało nie jeden dzień, a cały rok.

    • ACH, CO TO BYŁA ZA LEKCJA HISTORII!

    • Wycieczka do Bełżca 15.11.2022r.

     Uczniowie klas VII-VIII wyruszyli na wycieczkę do Muzeum i Miejsca Pamięci w Bełżcu. Pani przewodnik w ciekawy sposób opowiedziała nam historię Obozu Zagłady. Dowiedzieliśmy się także o tradycjach i kulturze żydowskiej. Po zwiedzaniu uczniowie wraz z nauczycielami udali się na smaczny obiad do restauracji „Karpiówka”.

      

    • „Szkoła do hymnu” 2022

    • Już po raz piąty nasza szkoła wzięła udział w  kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.  Podobnie jak w ubiegłych latach wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku był to czwartek,

     10 listopada.

     W trakcie  śpiewania hymnu zostały wykorzystane pomoce zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci. Wykorzystaliśmy  kamerę cyfrową wraz ze statywem  do uwiecznienia tej akcji.

     FILM