• "Wiedzę zdobywamy od innych, ale mądrości musimy nauczyć sami"

    • „Wiedzę zdobywamy od innych,

     ale mądrości musimy nauczyć się sami”

      

     26 października 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. W uroczystości wzięli udział rodzice, uczniowie z klas II i III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Część artystyczna rozpoczęła się od zatańczenia poloneza oraz wręczenia czerwonych róż rodzicom i pani dyrektor. Uroczystą akademię prowadziła wychowawczyni klasy: Małgorzata Kupczak. Dzieci pokazały, że już w tym wieku są dzielnymi patriotami naszej Ojczyzny, wiedzą jak zachowywać się w szkole, znają zasady ruchu drogowego, znają patrona swojej szkoły, umieją tańczyć, śpiewać i recytować wiersze.  Po prezentacji umiejętności i wiadomości pierwszoklasistów nastąpił uroczysty akt ślubowania i pasowania na ucznia. W podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, szanować wszystkich ludzi, dbać o rośliny i zwierzęta, godnie reprezentować swoją szkołę swym zachowaniem i nauką, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Kolorowym ołówkiem tego symbolicznego aktu dokonała pani dyrektor  Ewa Bodys-Teterycz. Następnie rodzice oraz uczniowie klasy II wręczyli pierwszoklasistom pamiątki. Od pani dyrektor otrzymali dyplomy oraz legitymacje szkolne. Na koniec uroczystości dzieci w podziękowaniu rodzicom wręczyły własnoręcznie wykonane serca. Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.

     W roku szkolnym 2021/2022 uroczyste ślubowanie złożyli: Hanna Mielnik, Dawid Smolak, Sara Burzyńska, Ksawery Mach, Dawid Buńko, Miłosz Welcz, Antoni Grzyb.

     Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

    • Spotkanie z dietetykiem

    • W dniu 11 października 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach gościliśmy dietetyka z Poradni Bonne Santé panią Katarzynę Szubę.

      

     W ramach profilaktyki prozdrowotnej w naszej szkole odbyły się spotkania warsztatowe dla klas 0 – VIII na temat zdrowego stylu życia. Pani dietetyk ciekawie zachęcała dzieci i młodzież do bardziej świadomego dbania o własne ciało, łącząc elementy zdrowego odżywiania z uprawianiem sportu. Na warsztaty uczniowie przynieśli swoje wybrane produkty. Z etykiet odczytywali ich wartości energetyczne, zawartość tłuszczu, cukru i innych składników.  

     Pani Katarzyna Szuba, omawiając piramidę zdrowego odżywiania, zwróciła uwagę w jakich proporcjach i co  powinniśmy jeść, aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Uczniowie dowiedzieli się jak duże znaczenie ma dla nas woda oraz ile powinniśmy jej wypijać. Przypominali sobie podstawy prawidłowego żywienia i kształtowali umiejętności wybierania zdrowych produktów. Młodzież usłyszała  o diecie korzystnej dla mózgu oraz "co powinniśmy wiedzieć o cukrze". 

      Dzieci wykonały również zdrowe słodycze – Trufle czekoladowe na bazie daktyli, orzechów i kakao  oraz pyszne koktajle - Z gruszki i pietruszki. Przed przystąpieniem do pracy  umyły ręce i zapoznały się z urządzeniami miksującymi do wykonania przepisów. Oczywiście główną atrakcją zajęć było miksowanie produktów. Na koniec czekała wszystkich degustacja. Okazało się, że witaminowe koktajle oraz trufle  bardzo wszystkim smakowały. Dziękujemy GKRPA w Obszy oraz Radzie Rodziców SP w Babicach za współfinansowanie naszego przedsięwzięcia promującego zdrowy styl życia.

    • Wycieczka do Kozłówki i Muzeum Wsi Lubelskiej

    •              W piękny jesienny dzień 12 października br. uczniowie klas V-VIII wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Kozłówki i Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Głównym celem wyjazdu było rozbudzanie indywidualnych zainteresowań uczniów historią, kulturą i tradycją własnego regionu i kraju, wykształcenie poczucia troski o dziedzictwo własnej przeszłości i umacnianie poczucia własnej tożsamości oraz przybliżenie postaci błogosławionego Kard. Stefana Wyszyńskiego ( związek ks. Stefana Wyszyńskiego z Kozłówką).  

              Pierwszym odwiedzonym przez nas miejscem było Muzeum Zamoyskich w Kozłówce- jedyne na Lubelszczyźnie muzeum rezydencja, które mieści się w XVIII-wiecznym zespole pałacowo-parkowym. Oczom naszym ukazały się wieże pałacu, neobarokowa brama wjazdowa z herbem Zamoyskich- Jelita, ogród w stylu francuskim i stare drzewa w parku. Pałac został wzniesiony około  1742r. dla rodziny Bielińskich według projektu Józefa Fontany. W roku 1799 stał się własnością rodziny Zamoyskich. Przebudowany przez Konstantego Zamoyskiego w latach 1897-1914. We wnętrzach pałacowych zachował się autentyczny wystrój z przełomu XIX i XX wieku w stylu Drugiego Cesarstwa. Z zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści pań przewodniczek o właścicielach zamku i jego przebogatym wnętrzu. Urok Pałacu Zamoyskich i jego otoczenie zachwyciły wszystkich.

                     Następnie udaliśmy się  do kaplicy przypałacowej, przy której znajduje się pomieszczenie zajmowane niegdyś przez księdza Stefana Wyszyńskiego. Obecnie zorganizowana została tam ekspozycja odtwarzająca dawny wystrój pokoju, opracowana na podstawie wspomnień Moniki i Krzysztofa Znamierowskich oraz pamiątki, fotografie i materiały archiwalne związane z osobą księdza Stefana Wyszyńskiego. To tutaj w okresie od 1 sierpnia 1940r. do początku września 1941r. ukrywający  się przed gestapo  ks. Stefan Wyszyński przebywał na zaproszenie Aleksandra i Jadwigi Zamoyskich.    Jeszcze przed wojną naraził się mocno Niemcom, pisząc do ,,Ateneum Kapłańskiego” antyhitlerowskie artykuły krytykujące nazistowską wizję świata.      W Kozłówce Wyszyński pracował jako duszpasterz. Został kapłanem sióstr franciszkanek z Ośrodka dla Ociemniałych w Laskach, które wraz z grupą podopiecznych także znalazły tutaj schronienie. Prowadził rekolekcje, wykłady oraz konferencje z nauki społecznej Kościoła. Był zaangażowany w tajne nauczanie. Uczył dzieci religii i łaciny, a siostry prawa kanonicznego i etyki społecznej. Jeździł również do pobliskich miejscowości, gdzie odprawiał msze dla robotników rolnych i partyzantów ukrywających się w pobliskich lasach.   Ze wspomnień osób, które spotkały ks. Stefana Wyszyńskiego w Kozłówce, wynika, że był wesoły, uśmiechnięty i pełen dobroci. Uwielbiał chodzić po parku, odmawiając swój brewiarz. Jego kazania w kaplicy pałacowej były mocne, poważne. Pobyt ks. Stefana Wyszyńskiego w Kozłówce upamiętniono ufundowaniem popiersia z brązu wraz z tablicą pamiątkową.

                 Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie, jednego z największych skansenów w Polsce.  Malowniczo położony skansen pielęgnuje dziedzictwo kulturowe naszego regionu- Lubelszczyzny. Idąc wąskimi ścieżkami, oglądaliśmy  urokliwe drewniane zabudowania wiejskie kryte strzechą sprzed stu i więcej lat. Obok domów znajdowały się kwiatowe i warzywno-ziołowe ogródki   otoczone  drewnianymi płotami sztachetowymi lub koszowymi wierzbowo-wiklinowymi. Najpierw zatrzymaliśmy się przed kościołem rzymskokatolickim, okazałym drewnianym budynkiem z 1686r., w którym dominuje wystrój barokowy i późnobarokowy. Następnie ujrzeliśmy wiatrak w stylu holenderskim z obrotową czapą pochodzący z Zygmuntowa. Wyrabiano w nim mąkę i kaszę. Nieopodal zaś stoi kuźnia z urzędowa .Wewnątrz obiektu zgromadzono przeróżne maszyny kowalskie: imadła, kotliny, cęgi, młoty, kleszcze i przede wszystkim kowadło – niezbędny element wyposażenia każdego warsztatu kowalskiego. Miłośników starych zawodów wizyta w kuźni z Urzędowa z pewnością zadowoliła. Zaciekawił nas   również następny eksponat- studnia kołowrotowa z kołem ,,deptanym” o średnicy trzech metrów, która służyła do pozyskiwania wody dla domostw i pojenia zwierząt. Duże wrażenie zrobił na nas dworek średniozamożnego ziemianina z Żyrzyna wybudowany w połowie XVIII wieku. Wnętrza dworu przedstawiają zaś modelowy przykład ośrodka ziemiańskiego na Lubelszczyźnie z końca lat 30. XX wieku: zabytkowe meble, dzieła sztuki, przedmioty codziennego użytku. Udaliśmy się również do sektora przedstawiającego miasteczko z końca lat 30. XX wieku. Z ekspozycji dowiedzieliśmy się , jak wyglądało życie codzienne mieszkańców, zajrzeliśmy również do wnętrz: zakładu fryzjerskiego, poczty, sklepu żelaznego. Skansen oczarował nas bogactwem architektury, zgromadzonymi eksponatami, jak i malowniczym krajobrazem.

               Wycieczka była wyjątkową podróżą w czasie. Wykonaliśmy następny krok w edukacji: zapoznaliśmy się z dawnym życiem wsi, dworów, miasteczek i pałaców naszego regionu. Odkryliśmy również  kolejną kartę życia i działalności błogosławionego Kard. Stefana Wyszyńskiego, Patrona naszej szkoły.

      

      

      

    • UWAGA KONKURS

    • KONKURS „JESIENNA GRA PLANSZOWA”

      

     Gry planszowe nie tylko bawią, ale w jednakowym stopniu rozwijają wyobraźnię oraz uczą przewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności za nie. Rozwijają umiejętności społeczne i interpersonalne.

     Celem konkursu jest wzbogacenie wiedzy matematycznej, ekologicznej i zdrowotnej. Stworzenie własnej gry planszowej lub karcianej, powinno być zgodne z wybraną tematyką:

     1. Matematyka

     2. Zdrowe odżywianie

     3. Dbanie o środowisko

     4. Sport

     Warunki konkursu

     1. Konkurs adresowany jest do kreatywnych osób, które mają pomysł na grę rodzinną zgodnie z wybraną fabułą. Oczekujemy gier, które będą rozwijały zdolności matematyczne, wspierały umiejętności rachunkowe lub logiczne, utrwalały wiadomości sportowe, wiedzę ekologiczną oraz promowały aktywność ruchową.

     2. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych kl. I-III oraz IV-VIII

     3. Uczestnik konkursu ma za zadanie wymyślenie gry planszowej lub karcianej.

     4. Gra powinna być wykonana w taki sposób, aby można było w nią zagrać.

     5. Gra powinna być sprawdzona w praktyce, podczas zabawy z rodziną i przyjaciółmi.

     6. Gra powinna być oryginalna, nigdzie dotychczas nie publikowana, a autorzy posiadać do niej prawa autorskie.

     7. Plansza gry powinna zawierać min. 30 pól. w tym 10 pól specjalnych zawierających polecenia zgodne z fabułą gry oraz ilustracje, a także instrukcję. Gra w wersji karcianej powinna zawierać min. 24 karty oraz instrukcję.

     8. O ocenie projektu będzie decydować: pomysłowość i atrakcyjność, walory edukacyjne, czytelność reguł, element zaskoczenia (np. nie wykorzystany nigdzie pomysł lub nowatorskie podejście do tematu).

     Termin składania prac do 22. 10. 2021r. Prace wykonane zgodnie z wymogami należy dostarczyć do opiekunów SKO Małgorzaty Kupczak, Marzanny Gutyj. 

     Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

    • Piłkarski Turniej Wolności

    • Piłkarski Turniej Wolności

               Dnia 25.09.2021r. odbyły się w Tarnogrodzie rozgrywki piłki nożnej z cyklu Piłkarskich Turniejów Wolności. Imprezę organizowało Stowarzyszenie Wczoraj Dzisiaj Jutro oraz Lubelski Związek Piłki Nożnej. Naszą szkołę reprezentowała drużyna uczniów z klasy IV i V w składzie: Kacper Broda, Kacper Stolarz, Małgorzata Kominek, Maja Machnio, Wojciech Rorat, Amelia Padiasek, Anna Burzyńska, Kamil Zawidczak, Maciej Rogoża.

               O dodatkowe atrakcje pomiędzy meczami zadbał gość specjalny, czyli @lukipoland, który zaprezentował swoje najlepsze tricki freestyle'owe. Każdy uczestnik otrzymał tematyczny pakiet startowy. Podczas turnieju odbył się panel historyczny, w  którego czasie dzieci i młodzież mogli zapoznać się z historią lokalnych bohaterów walczących o wolność Polski.

               W rozgrywkach wzięło udział 11 drużyn z okolicznych szkół. Po pierwszych meczach dostaliśmy się do ćwierćfinału. Dalsza gra była emocjonująca, jednak nie udało się osiągnąć półfinału. Pomimo że drużyna nie stanęła na podium, odniosła zwycięstwo. Były nim uśmiechnięte buzie naszych dzieci.

    • Wycieczka do Lublina i Kozłówki

    •      30 września 2021 r. uczniowie kl. I-IV  oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Lublina i Kozłówki.

           W Lublinie zwiedzaliśmy Muzeum Wsi Lubelskiej podziwiając bogactwo architektury i zgromadzonych eksponatów. Mieliśmy możliwość zobaczyć wiejskie chałupy z różnych regionów Lubelszczyzny oraz poznać zwyczaje, obrzędy i codzienne zajęcia ludzi z minionej epoki. Odwiedziliśmy również bogatsze zabudowania, m.in. Dwór z Żyrzyna, wyróżniający się zarówno wielkością jak i architekturą.  W sektorze „Miasteczko” odwiedziliśmy zakład fryzjerski, pracownię krawiecką, warsztat szewca i restaurację, poznając ciekawostki z życia mieszkańców.

          Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Pałacu Zamoyskich w Kozłówce. Pani przewodnik oprowadziła nas po wnętrzach pałacu, opowiadając ciekawe historie z życia jego mieszkańców. Podziwialiśmy niezwykłą kolekcję malarstwa oraz liczne eksponaty, stanowiące wyposażenie poszczególnych pomieszczeń.  Dzieci z uwagą słuchały opowieści przewodnika oraz zadawały pytania na interesujące je tematy.

     Na zakończenie zakupiliśmy pamiątki, a następnie zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

      

    • Wybory Samorządu Uczniowskiego

    • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

              1 października 2021r. w naszej szkole odbyły się wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego.

                 Do funkcji przewodniczącego kandydowało siedmioro uczniów: Milena Lewczyk (kl. VIII), Martyna Ważny (kl. VIII), Natalia Bielak (kl. VIII), Klaudia Horodko (kl. VIII), Kawa Paweł (kl. VII), Malwina Hałasa (kl. VI) oraz Julia Horodko (kl. VI). W wyborach wzięli udział uczniowie klas I – VIII oraz grono pedagogiczne. Każdy z kandydatów zaprezentował swój program i odpowiedział na pytania zadawane przez wyborców. Głosy trafiły do urny wyborczej. Po podsumowaniu głosów komisja wyborcza ogłosiła, że przewodniczącym został Paweł Kawa, zastępcą przewodniczącego Natalia Bielak, sekretarzem Klaudia Horodko oraz skarbnikiem Martyna Ważny. Pozostałym kandydującym również zostaną przydzielone funkcje do pracy w Szkolnym Samorządzie Uczniowskim na rok szkolny 2021/2022.

                                       Życzymy owocnej pracy w bieżącym roku szkolnym.

                                                                                Gratulujemy i powodzenia!

    • Dziękczynienie za beatyfikację

    • Dnia 28 września br. w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach odbyło się dziękczynienie za beatyfikację Patrona szkoły Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

     Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w kościele. Następnie społeczność szkolna w orszaku z pocztem sztandarowym udała się do szkoły. Tam uczniowie klasy VIII zaprezentowali część artystyczną, która rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu szkoły. Program artystyczny przybliżył życie i działalność nowego błogosławionego. Ponadto uczniowie mieli okazję obejrzeć fragmenty transmisji filmowej z uroczystości beatyfikacyjnych. Kolejnym punktem obchodów było ogłoszenie wyników konkursu na portret beatyfikacyjny Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość zakończył słodki upominek przygotowany przez Radę Rodziców. Dzieci mogły delektować się wyśmienitymi pączkami, co stanowiło nawiązanie do zwyczaju częstowania pączkami przez Stefana Wyszyńskiego swoich studentów z Duszpasterstwa Akademickiego.

     Biorąc udział w tak ważnej uroczystości, daliśmy wyraz uznania dla Patrona naszej szkoły - Kard. Stefana Wyszyńskiego, autorytetu reprezentującego wartości bliskie naszej społeczności szkolnej.

    • Uroczystości w Osuchach

    •                W poniedziałek 27 września br. przedstawiciele klasy VIII uczestniczyli w obchodach 82. rocznicy powstania Państwa Podziemnego i 77. rocznicy poświęcenia cmentarza w Osuchach.

                   Uczniowie przeszli z przewodnikiem szlakiem partyzanckiej bitwy pod Osuchami oraz szlakiem partyzanckiej Drogi Krzyżowej kardynała Stefana Wyszyńskiego.  Zwiedzili również Dom Pamięci, oglądając m.in. wystawę fotograficzną poświęconą największej bitwie partyzanckiej w czasie II wojny światowej stoczonej w 1944 roku pod Osuchami.

                  Wraz z innymi delegacjami złożyli wiązankę kwiatów przy pomniku upamiętniającym pochowanych żołnierzy AK i BCH na cmentarzu partyzanckim w Osuchach.

    • Dziękczynienie za beatyfikację 28.09.2021 r.

    • W najbliższy wtorek (28.09.2021 r.) odbędzie się szkolne dziękczynienie za beatyfikację patrona szkoły kard. Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość rozpocznie się o 8:00 Mszą Świętą dziękczynną za beatyfikację w kościele pw. Andrzeja Boboli w Babicach. Dzieci są proszone o stawienie się w strojach galowych o 7:50 przed szkołą. Skąd wyruszą wraz z pocztem sztandarowym i nauczycielami do kościoła. Po Eucharystii nastąpi przejście do szkoły, w której rozpocznie się część artystyczna oraz rozstrzygnięcie konkursu na portret beatyfikacyjny kard. Stefana Wyszyńskiego. Gdy uroczystości dobiegną końca, zajęcia będą odbywać się zgodnie z planem.

    • Informacja o ubezpieczeniu

    • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach informuje, że Rada Rodziców spośród różnych ofert firm ubezpieczeniowych wybrała firmę PZU. Dobrowolna składka na ubezpiecznie dzieci wynosi 50 złotych (bez zmiany od ubiegłego roku szkolnego).

     Rodzic ubezpieczając dziecko wypełnia druk deklaracji do zbiorowego ubezpieczenia który otrzyma w szkole podstawowej.

     Ogólne warunki ubezpieczenia znajdują się poniżej:

    • !!!KONKURS!!!

    • REGULAMIN KONKURSU NA
     „PORTRET BEATYFIKACYJNY
     KS. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO”

      

     1. Cele konkursu:

      

     • przybliżenie postaci patrona szkoły i kultywowanie pamięci o Nim,
     • rozwijanie zainteresowań plastycznych i kształtowanie wrażliwości estetycznej uczniów,
     • wyrażenie swoich myśli i uczuć w wykonanych pracach.

      

     1. Regulamin konkursu:

      

     • W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie w dwóch grupach wiekowych:
     • I grupa: oddział przedszkolny oraz kl. I – III
     • II grupa: kl. IV – VIII
     • Każdy z uczestników może wykonać jedną pracę, nie dopuszcza się prac zbiorowych,
     • Format: A3 lub większy,
     • Technika dowolna,
     • Prace należy dostarczyć do 23 września 2021 r. do biblioteki szkolnej,
     • Każda praca powinna zawierać następującą informację:
     • imię i nazwisko autora,
     • klasę ucznia/uczennicy.
     • Autorzy najlepszych prac otrzymają dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe,
     • Po zakończeniu konkursu prace nie będą zwracane. Wszystkie prace biorące udział w konkursie pozostaną własnością organizatora, który zastrzega sobie prawo do ich publikacji,
     • Prace oddane po terminie nie będą brane pod uwagę,
     • Ogłoszenie laureatów 28 września 2021r.

      

     1. Ocena prac:

      

     Jury przy wyborze nagradzanych prac będzie kierować się następującymi kryteriami:

      

     • zgodność tematu pracy z tematem konkursu,
     • walory artystyczne pracy,
     • poziom inwencji twórczej,
     • bogactwo zawartych treści,
     • wrażliwość artystyczna autora,
     • spełnienie wymogów formalnych określonych w regulaminie.

      

     Organizator: Za organizację konkursu odpowiada ks. Łukasz Łukasiewicz

    • Narodowe Czytanie

    •          Lekturą jubileuszową dziesiątej odsłony Narodowego Czytania została „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Prezydent RP tradycyjnie skierował przesłanie, zachęcając do współtworzenia akcji:

      „Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania spotkamy się, aby wspólnie czytać „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji”.

                 Gabriela Zapolska napisała Moralność pani Dulskiej jesienią 1906 roku. Utwór bardzo szybko stał się popularny i jest uważany za jedno z najważniejszych osiągnięć twórczych pisarki. Dzieło cechuje komizm, bogactwo obserwacji obyczajowych, a zwłaszcza silna wymowa społeczna. Prapremiera sztuki odbyła się 15 grudnia 1906 roku w Teatrze Miejskim w Krakowie. Kilka tygodni później wystawiono ją w Warszawie, a następnie we Lwowie, gdzie autorka osobiście czuwała nad przygotowaniami i brała udział w próbach.  Wszystkie te inscenizacje przyjęto z wielkim aplauzem.

                Corocznie biblioteka szkolna włącza się w tę akcję. Tegoroczne Narodowe Czytanie w naszej szkole zostanie przeprowadzone w środę 8 września 2021r. o godz. 10.55. Uczniowie klas  VII i VIII będą czytać dramat z podziałem na role.

            Narodowe Czytanie to akcja promująca czytelnictwo, pokazująca jak ważne i piękne jest czytanie książek.

      

      

    • Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022

    • Dyrektor i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach informują, że w dniu 1 września 2021r. odbędzie się rozpoczęcie roku szkolnego według harmonogramu:

     eduresized_1.jpg​​​​​​​

     Prosimy o dokładne zapoznanie się z poniższymi informacjami:

     1. Na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego przychodzą tylko zdrowi uczniowie.
     2. Do budynku szkolnego wchodzą wyłącznie uczniowie, natomiast rodzice i opiekunowie oczekują na placu przed szkołą – wyjątek stanowią rodzice i opiekunowie dzieci z oddziału przedszkolnego, którzy mogą wejść z dzieckiem do sali w maseczce i po zdezynfekowaniu rąk.
     3. W szkole uczniowie starają się zachować dystans społeczny min. 1,5m.
     4. W miejscach wspólnych: korytarz, klatka schodowa, szatnia, biblioteka, świetlica zalecamy osłonę nosa i ust.
     5. W dni nauki szkolnej do szkoły przychodzą tylko zdrowe dzieci.
     6. Dzieci będą mogły korzystać z przerw na korytarzach pod warunkiem zachowania odpowiedniej odległości lub noszenia maseczki.
     7. W przypadku ucznia, który z powodów zdrowotnych nie może nosić maseczki, należy powiadomić wychowawcę.
     8. Komplet podręczników każdy uczeń otrzyma od wychowawcy w dniu
       2 września 2021r. (kl. I-III)
       3 września 2021r. (kl. IV-VIII)
     9.  Od 6 września 2021r. będzie możliwość korzystania z dożywiania, deklaracje uczniowie otrzymają 1.09.2021r. od wychowawców. Cena posiłku 4,36zł.
     10.  Szczegółowe procedury zostaną przedstawione w najbliższych dniach.
    • Wyprawka na rok szkolny 2021/2022

    • WYPRAWKA UCZNIA ROZPOCZYNAJĄCEGO NAUKĘ

     W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

      

     WYPRAWKA DO ZERÓWKI

     Materiały do zakupienia przez rodziców:

     · piórnik z wyposażeniem: 3 miękkie ołówki, grube kredki ołówkowe, nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami, gumka, temperówka z pojemnikiem na 2 grubości kredek, klej w sztyfcie,

     · II śniadanie,

     · woda,

     · chusteczki higieniczne,

     · maseczki ochronne,

     · szczoteczka do zębów w etui i pasta, podpisany kubeczek na wodę. 

     Do pozostawienia w szkole:

     · ciapy w worku (w szatni),

     · sztywna teczka A4,

     · blok techniczny biały A4, blok techniczny kolorowy, kredki świecowe Bambino, plastelina, klej w sztyfcie, farby akwarelowe i plakatowe, pędzel gruby i cienki,

     · 1 zeszyt 16-kartkowy w kratkę, 1 zeszyt 16-kartkowy w wąską linię,

     · pojemnik na wodę do farb,

     · podkładka na prace plastyczne.

      

     WYPRAWKA UCZNIA KLAS  I-III

     · piórnik z wyposażeniem: 2 ołówki do pisania, gumka, nożyczki, klej w sztyfcie, temperówka z pojemnikiem – 2 grubości kredek, linijka,

      · zakładki indeksujące 5 kolorów (tzw. „znaczniki” - do zaznaczania prac domowych),

     · kredki ołówkowe i pastelowe,

     · patyczki do liczenia,

     · 2 teczki tekturowe z gumką (podpisane),

     · 3 zeszyty (podpisane): 2 zeszyty w linię 16- kartkowe (proszę zwrócić uwagę na to, aby miał wyraźnie zaznaczone linie cienkie i grube),1 zeszyt w kratkę 16 – kartkowy,

     · chusteczki higieniczne,

     · maseczki ochronne.

     Materiały do pozostawienia w klasie:

     · małe(A4) bloki rysunkowe – biały i kolorowy,

     · małe(A4) bloki techniczne – biały i kolorowy,

      · duże(A3) bloki techniczne – biały i kolorowy,

     · duże (A3) bloki rysunkowe - biały i kolorowy,

     ·  papier kolorowy samoprzylepny,

     · kolorowa bibuła,

     · duża plastelina (podpisana),

     · kredki pastelowe Pentel (podpisane),

     · teczka tekturowa z gumką (podpisana),

     · pojemnik na wodę, 2 pędzle (gruby i cienki),

     · podkładka na prace plastyczne.

     Obuwie z jasną podeszwą na zmianę zostaje w szatni ( obowiązkowo w worku).

     Strój sportowy na zajęcia z wychowania fizycznego ( biała koszulka z krótkim rękawem, spodenki sportowe, getry lub dres, obuwie sportowe).

      

     WYPRAWKA UCZNIA KLAS  IV-VIII

     · materiały do każdego przedmiotu po uzgodnieniu z nauczycielem prowadzącym,

     · chusteczki higieniczne,

     · maseczki ochronne,

     Materiały plastyczne dla uczniów klas IV -VII:

     · małe(A4) bloki rysunkowe – biały i kolorowy,

     · małe(A4) bloki techniczne – biały i kolorowy,

      · duże(A3) bloki techniczne – biały i kolorowy,

     · duże (A3) bloki rysunkowe - biały i kolorowy,

     ·  papier kolorowy samoprzylepny,

     · kolorowa bibuła,

     · duża plastelina (podpisana),

     · kredki pastelowe Pentel (podpisane),

     · klej, nożyczki, ołówek miękki,

     · teczka tekturowa z gumką (podpisana),

     · pojemnik na wodę, 2 pędzle (gruby i cienki),

     · podkładka na prace plastyczne,

     Obuwie z jasną podeszwą na zmianę zostaje w szatni ( obowiązkowo w worku).

     Strój sportowy na zajęcia z wychowania fizycznego ( biała koszulka z krótkim rękawem, spodenki sportowe, getry lub dres, obuwie sportowe).