• Wizyta Świętego Mikołaja w naszej szkole

     • Święty Mikołaj znany jest przede wszystkim jako wielki przyjaciel dzieci, który co roku obdarowuje je wspaniałymi prezentami. Wszystkie grzeczne dzieci w dniu św. Mikołaja dostają mnóstwo prezentów, a te, które źle się sprawowały, mogą liczyć jedynie na rózgi. 

      Na szczęście w naszej szkole wszyscy uczniowie zasłużyli na prezenty i je otrzymali. Na ten dzień czekali wszyscy, jednak szczególnie najwięcej emocji i radości „niecodzienna wizyta” wzbudziła w najmłodszych uczniach oddziału przedszkolnego oraz klas I – III. W podziękowaniu za otrzymane prezenty nasi uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wierszyki pod kierunkiem swoich wychowawców. Jednak największą atrakcją okazał się wspólny taniec z Mikołajem. Była to również niezwykła okazja do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć ze św. Mikołajem.

      Ponadto, jak co roku z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, dzień 6 grudnia jest "dniem czerwonym".  Korytarz szkolny wypełnili więc uśmiechnięci uczniowie z czerwonymi czapkami na głowie oraz innymi świątecznymi ubraniami. 

      6 grudnia był dla całej naszej społeczności szkolnej dniem wyjątkowym, jak co roku wyczekiwanym, bo któż z nas nie lubi dostawać prezentów. Św. Mikołaj opuszczając mury naszej szkoły podziękował za miłe przyjęcie i obiecał, że za rok ponownie nas odwiedzi.

      Dlatego też św. Mikołajowi dziękujemy z całego serca za wizytę i poświęcony nam czas. Dzięki tej wizycie jeszcze bardziej czujemy magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. 

      Mikołajki to nie tylko prezenty i luźniejszy dzień w szkole. To także wyjątkowa oprawa, niecodzienny klimat i odrobina magii. W tym dniu na korytarzu rozbrzmiewała świąteczna muzyka. Uczniowie wraz z nauczycielami ubrali choinkę szkolną oraz wspólnie przygotowali dekoracje świąteczne w swoich klasach. (M.K.)

     • KONKURS BOŻONARODZENIOWY

     • REGULAMIN

      KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO

      1. ORGANIZATOR KONKURSU:

      Organizatorem konkursu jest Szkolna Kasa Oszczędności działająca przy Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach.

      CELE KONKURSU:

      • Kultywowanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych.;

      • Rozwijanie talentu artystycznego uczniów, kreatywności i wyobraźni oraz umiejętności manualnych i plastycznych;

      • Stworzenie możliwości prezentacji własnych prac;

      • Pozyskanie funduszy dla Szkolnej Kasy Oszczędności.

      1. TEMATYKA I KATEGORIE KONKURSU:

      • Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie:

      - ozdoby bożonarodzeniowej,

      - stroika bożonarodzeniowego.

      • Technika wykonania jest dowolna.

      • Każda praca powinna być czytelnie podpisana: imię nazwisko, klasa, kategoria

      1. OCENA PRAC KONKURSOWYCH:

      • Prace oceniać będzie Komisja Konkursowa powołana przez organizatora;

      • Ocena dokonana zostanie według następujących kryteriów: - ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność, dobór środków i techniki plastycznej, walory artystyczne, estetyka oraz trwałość pracy,  pomysłowość wykonania;

      • Ocena Komisji jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.

      1. ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE:

      • Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły i zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:

      1. Młodsza grupa- oddział przedszkolny oraz klasy I-III;

      2. Starsza grupa- klasy IV-VIII

      • W każdej kategorii przewidziane są atrakcyjne nagrody i wyróżnienia;

      • Prace należy dostarczyć do 15.12.2023r. do organizatorów. W dniach 18-19 grudnia 2023r. odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych z zachowaniem reżimu sanitarnego.

      • Finał Konkursu odbędzie się 21.12.2023r. Nagrody i dyplomy zostaną rozdane na jasełkach szkolnych.

      • Udział w Konkursie oznacza udzielenie Organizatorowi prawa do publicznej prezentacji zgłoszonej pracy oraz do wykorzystania podczas kiermaszu bożonarodzeniowego.

       

     • Zbiórka dla DPS w Lubaczowie

     • W naszej szkole trwa zbiórka artykułów żywnościowych, środków czystości, odzieży dla potrzebujących dzieci i osób z niepełnosprawnościami z z DPS z Lubaczowa. Zbiórkę prowadzi: Caritas przy parafii Łukowa, Koło Misyjne oraz Samorząd Uczniowski. Akcja trwa do 20 grudnia. Zapraszamy dzieci i rodziców do włączenia się w akcję !!!

     • Wieczór Andrzejkowy.

     • Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja. Andrzejki są ostatnią okazją do zabawy przed rozpoczynającym się okresem Adwentu, w którym powstrzymywano się od zabaw.

      Tradycyjnie w Andrzejki wykonywane są różnego rodzaju wróżby, najczęściej dotyczące tematyki relacji damsko-męskich. Niegdyś przykładano do nich dużą wagę i wykonywano je w odosobnieniu. Współcześnie wróżby andrzejkowe mają jedynie charakter zabawy. Tak też było w naszej szkole. 30 listopada 2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Babicach fantastycznie spędzili popołudniowy czas przy wróżbach, zabawach oraz tradycyjnej dyskotece andrzejkowej.

      E.G., J.Sz.

     • Dzień Pluszowego Misia

     • 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka i najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś.

      W naszej szkole Miś również miał swoje święto 27 listopada 2023 r..  W tym dniu uczniowie przynieśli na zajęcia swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole.

      W bibliotece szkolnej zostały zorganizowane zajęcia dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III.  Uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą historii pluszowego misia oraz wystawę poświęconą misiom zarówno tym pluszowym, jak i bohaterom literackim. Poznali również różne gatunki niedźwiedzi żyjących na świecie. Dzieci wysłuchały także fragmentu powieści „Kubuś Puchatek” A. A. Milne czytanego przez panią bibliotekarkę. Odgadywały zagadki, układały puzzle z misiami, a na koniec miały możliwość zrobienia sobie zdjęcia w „fotobudce”.  Ponadto każda klasa otrzymała materiały papiernicze, z których miała wykonać wspólnego misia na kartonie.

      Uczniowie naszej szkoły spędzili również ten dzień w niecodziennej, przemiłej atmosferze. Powód tej radości, zadowolenia i uśmiechu na twarzy to zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Dzień Piżamy.

         Tego dnia większość uczniów i tych najmłodszych i tych starszych pojawiła się w szkole w piżamach. Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów w kombinezonach piżamowych. Były tygrysy, misie, żabkii inne postaci z krainy bajek. Inni wskoczyli w swoje mięciutkie kapcie, ulubione piżamki i cieplutkie szlafroczki. Wśród uczniów na szkolnych ławkach można było spotkać ulubione przytulanki. 

      Dzieci doskonale wywiązały się z zadania, co można zobaczyć w poniższej galerii. (E.B. M. K.)

     • "DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA" I "DZIEŃ PIŻAMY"

     • Uwaga!!!

      Samorząd Uczniowski ogłasza, że w poniedziałek ( 27 listopada 2023r.) będziemy obchodzić "Dzień Pluszowego Misia" połączony z "Dniem Piżamy". Jeżeli weźmiesz udział w naszej akcji tego dnia nie będziesz pytany.

      Serdecznie zachęcamy każdego do udziału w naszej zabawie:)

     • Z wizytą w Biłgorajskim Centrum Kultury

     • 14 listopada 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz kl. I-III wraz z wychowawczyniami wyjechały do Biłgorajskiego Centrum Kultury. Obejrzały tam przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia” zaprezentowane przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Uczniowie obejrzeli atrakcyjne i pouczające widowisko oparte na baśni braci Grimm. Piękna sceneria, ciekawe kostiumy i wspaniała gra aktorska sprawiły, że dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły historię rodzeństwa. Z baśni popłynęło do uczniów niezwykle ważne przesłanie mówiące o tym, iż nie można ufać osobom nieznajomym.

      Następnie udaliśmy się na wspólną zabawę i posiłek do centrum rozrywki dla dzieci „Powerland”. Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domu. (E.B.)

     • Do szczęścia człowiekowi potrzeba sztuki i biblioteki

     •  

                 14 listopada 2023r. uczniowie kl.6-8 wraz z opiekunami odwiedzili Biłgorajskie Centrum Kultury, gdzie aktorzy Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa wystawiali na scenie sztukę na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego pt. ,,Balladyna”.

              Magia teatru przeniosła nas do nadgoplańskiej puszczy, celi Pustelnika, chaty Wdowy i zamku hrabiego Kirkora. Utwór porusza uniwersalne motywy: problem winy i kary, sprawiedliwych wyroków, rywalizacji, władzy, miłości, więzi rodzinnych. Świat realistyczny krzyżuje się ze światem fantastycznym, co pozwala w prosty sposób przekazać zasady moralne. Spektakl zrealizowany został zgodnie z treścią utworu, co zapewne pomoże uczniom w przypomnieniu, utrwaleniu i zrozumieniu fabuły dzieła. To lektura, której znajomość niezbędna jest obecnie w przygotowaniach do egzaminu na koniec ósmej klasy.

              Sztuka, mimo trudnej tematyki, bardzo spodobała się młodym odbiorcom. Miejmy nadzieję, że skłoni także młodzież do refleksji nad systemem wartości w dzisiejszym świecie.

                Następnie udaliśmy się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju przy ul. Tadeusza Kościuszki 13. Ważnym celem  spotkania było przygotowanie młodzieży do poznania miejsca, które może być ważne w ich dalszej edukacji, zaznajomienie się z zawodem bibliotekarza (w ramach preorientacji zawodowej) oraz kształtowanie i rozwijanie kompetencji czytelniczych. Uczniowie dowiedzieli się, jak funkcjonuje biblioteka, jakie panują w niej zasady, jak wyglądają poszczególne pomieszczenia, jakie warunki należy spełnić, aby stać się czytelnikiem. Pani bibliotekarka przybliżyła również bogatą ofertę edukacyjno- kulturalną placówki, m.in. działanie Dyskusyjnych Klubów Książki. Ponadto wygłosiła ciekawą i wartą uwagi prezentację o Aleksandrze Fredrze, ponieważ sejm RP ustanowił 2023 Rokiem Aleksandra Fredry:

      W roku 2023 przypada 230. rocznica urodzin Aleksandra Fredry, najwybitniejszego polskiego komediopisarza, a także pamiętnikarza, poety oraz żołnierza kampanii napoleońskich – wskazano w uchwale.

                    Serdecznie dziękujemy za możliwość spotkania i przekazane informacje. (J.K.)

       

     • Narodowe Święto Niepodległości

     • Po odśpiewaniu hymnu uczniowie wzięli udział w apelu poświęconym 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne oraz recytowali wiersze. Przypomnieli najważniejsze wydarzenia z dziejów naszej ojczyzny podczas 123 letniej niewoli.

      Apel został przygotowany przez uczniów klas V i VIII pod kierunkiem p. Mirosława Osucha, p. Justyny Szostak oraz p. Renaty Majewskiej.

     • Akcja "Szkoła do hymnu" 2023r.

     • Dnia 10 listopada o godzinie 11.11 uczniowie naszej szkoły uroczyście odśpiewali hymn w ramach akcji " Szkoła do hymnu". Była to  okazja do tego, aby przypomnieć sobie słowa Mazurka Dąbrowskiego oraz zaprezentować patriotyczną postawę. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

     • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK połączony z EDJ

     • 8 listopada 2023r. w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Postaci z Bajek”.

      Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele chętnie włączyli się do świętowania. Tego dnia każda klasa miała przydzielone zadania do wykonania, które sprawdziły znajomość bajek, jak i umiejętność działania w grupie.

      Celem akcji było nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które uczą rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym czy współczucia.

      J.Sz.

      W tym dniu obchodziliśmy równiesz EDJ. Klasy współpracowały w grupach. Klasa VII odszukiwała kodów qr ukrytych na terenie szkoły, na których ukryte były pytania w języku angielskim dotyczące ciekawostek językowych. Uczniowie tej klasy wykonywali również quizy w języku niemieckim.

      Kl. VI rywalizowała z kl. V w grze terenowej. Uczniowie na terenie całej szkoły, a także placu szkolnego musieli odnajdywać kolejno, ukryte wcześniej zadania, a były to min.: list w butelce, zadanie ukryte w balonie, zadanie u p. dyrektor i wiele, wiele innych.

      Kl. IV zajęła się Escape Room'em ukrytym w sali kl. VIII.

      Kl. I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego poznały przygody brytyjskiego misia Paddingtona.

      Nad całą organizacją pieczę trzymała kl. VIII.

      Wszyscy spisali się na medal!

      E.G.

     • Światowy Dzień Oszczędzania i jubileusz 10- lecia Szkolnej Kasy Oszczędzania

     • 31 października obchodziliśmy Światowy Dzień Oszczędzania, czyli święto, które przypomina, jak ważne jest mądre i świadome zarządzanie naszymi finansami. Ustanowiono je z inicjatywy europejskich banków podczas I Międzynarodowej Konferencji Kas Oszczędnościowych, która odbyła się w 1924 roku w Mediolanie.  Święto to zbiegło się z naszym jubileuszem.  Czas płynie jak rzeka i 10 lat nam umyka…Dokładnie 10 lat temu p. dyrektor  Anna Wiatrowska  podpisała umowę współpracy z PKO BP w Biłgoraju  i do naszej szkoły zawitało internetowe konto Szkolnej Kasy Oszczędności, czyli SKO. Opiekunem została i tę funkcję pełni do dziś Marzanna Gutyj, a od 1 września 2019 r.  dołączyła  pani Małgorzata Kupczak. W szkole aktywnie krzewimy ideę oszczędzania wśród uczniów. Specjaliści podkreślają, że wiedzy o roli pieniędzy w życiu warto uczyć dzieci od najmłodszych lat. Dzięki temu w dorosłym życiu lepiej zrozumieją podstawowe problemy finansowe, planowanie domowych budżetów, kredyty i pożyczki, a także inwestycje oraz   będą w stanie także rozpoznać najprostsze zagrożenia.

      Skoro minęło 10 lat, to nie może się to odbyć bez echa… Taki jubileusz trzeba uczcić. Obchodziliśmy ten dzień na wesoło. O godzinie 8:00 rozpoczął się kiermasz słodości przygotowany przez rodziców dzieci oszczędzających w SKO. Udało się zebrać kwotę 1877zł. Dochód z akcji  zarobkowej planujemy przeznaczyć na wycieczkę dla członków SKO . O godzin 11;00 rozpoczęła się część oficjalna dyrektor szkoły  Ewa Teterycz- Bodys powitała zaproszonych gości:  emerytowaną dyrektor  szkoły  Annę Wiatrowską, dyrektor oddziału PKO  BP w Biłgoraju  Katarzynę Kramską, kierownik zespołu obsługi klienta PKO BP w Biłgoraju  Marię Krzyszczak, prezes BS w Obszy Katarzynę Książek , prezesa BS w  Łukowej Marka Szostaka,  Wójta Gminy Obsza  Andrzeja Placka, dyrektor GOKiO w Obszy  Bożenę Bednarczuk, doradcę klienta Wiesławę Urbanik wieloletniego opiekuna SKO,  doradcę klienta Marzena Krzeszowiec obecnego opiekna SKO oraz przewodnicząca rady rodziców Anna Kraczek  i  zastępcę przewodniczącej  Barbarę Kaproń. Następnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną na którą składały się tańce, scenka rodzajowa "Podejmij wyzwanie i rozpocznij oszczędzanie " oraz filmy edukacyjne Po co nam oszczędzanie ? oraz „Czy oszczędzanie jest męczące? Oszczędź sobie wysiłku i rób to z głową”. W dalszej kolejnoąci został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla młodszych dzieci i literacki dla klas IV-VIII, ogłoszony z okazji jubileuszu SKO. Nastepnie eksperci   zaprosili  wszystkich  uczniów i gości do odwiedzenia  stanowisk, gdzie była  prezentowana wiedza dotycząca działalności SKO. Od ekspertów-dzieci  oszczędzających w  SKO, a także z materiałów, które przygotowali  można było uzyskać informacje na temat: jak bezpiecznie korzystać z konta internetowego, do czego są potrzebne pieniądze, a także poznać szeroką ofertę działań Szkolnej KasyOszczędzania czyli  praktyczna bankowości, przedsiębiorczość, ekologia, zdrowy styl życia, pierwsza pomocy i cyberbezpieczeństwo. Wśród prezentowanych tam materiałów były  quizy, krzyżówki, zadania matematyczne, rebusy oraz książeczki i czasopisma.  Zwieńczeniem całej   imprezy był   przepyszny SKO-wy (dosłownie) tort, którym poczęstowani zostali zaproszeni goście i dzieci  naszej szkole. 

       

       

     • Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej mieszkańców Woli Obszańskiej zamordowanych podczas II Wojny Światowej.

     • 22 października 2023r. uczniowie z kl. VII i VIII wraz z opiekunami - p. Eweliną Gargula oraz p. Małgorzatą Kupczak reprezentowali wraz z pocztem sztandarowym naszą szkołę na odsłonięciu tablicy w Woli Obszańskiej, upamiętniającej mieszkańców Woli Obszańskiej zamordowanych podczas II wojny światowej.

      Najmłodsi uczniowie z naszej szkoły również włączyli się do akcji #Szkoła pamięta i przygotowali wieniec, aby upamiętnić poległych mieszkańców z Woli Obszańskiej. Nasze działania mają na celu zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach.

      E.G., J.Sz.

     • Odkrywamy świat reklamy

     •          Uczniowie  kl.4-8 wraz z opiekunami uczestniczyli w multimedialnej lekcji dotyczącej reklam w ramach ogólnopolskiego programu Edukacji Filmowej "Lekcja w kinie" organizowanego przez Centrum Edukacji Filmowej. Wydarzenie miało miejsce 17 października 2023r. w Biłgorajskim Centrum Edukacji. Lekcja w kinie wpisuje się w plan pracy wychowawczej szkoły w zakresie wychowania uczniów do właściwego odbioru i wykorzystania mediów. (Z recenzji rzeczoznawcy Ministerstwa Edukacji i Nauki). Reklama jest nieodzownym elementem naszego życia. To dlatego tak ważne jest, by młody człowiek był przygotowany do jej świadomego odbioru i poznał mechanizmy, jakimi się posługuje, by w przyszłości dokonywać przemyślanych wyborów. Młodzi odbiorcy uświadomili sobie, dlaczego twórcy reklam walczą o uwagę, odwołując się do naszych uczuć. Zrozumieli rolę koloru w reklamach i tworzeniu wizerunku marki, przeanalizowali środki językowe wykorzystywane w reklamach, dowiedzieli się, czym jest product placement i obejrzeli przykłady jego zastosowania. Przekonali się również, w jaki sposób udział autorytetów w reklamach oddziałuje na zwiększenie zaufania do danej marki. Odkryli, jak ważna jest reklama społeczna. Lekcja prowadzona była przez zawodowego aktora, a prezentacja ciekawych, atrakcyjnych przykładów filmowych pomogła uczniom zrozumieć omawiane treści.

                  Zwieńczeniem zajęć było  obejrzenie filmu pt. ,,Chłopiec z chmur”, opowieści z dużą dawką pozytywnej energii, poruszającej tak ważne tematy, jak wartości rodzinne, tolerancja dla inności, przyjaźń i więź ze zwierzętami, ekologia-ochrona zagrożonych gatunków.

                  Drugim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, po którym oprowadzali nas przewodnicy. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali ich prezentacji o historii powiatu biłgorajskiego. Uczestnicy wyjazdu obejrzeli znajdujące się tam eksponaty i wystawy, poznając jednocześnie historię naszego regionu.  Dowiadywali się, do czego służyły dane przedmioty z działu rolnictwa, rzemiosła czy życia codziennego. Oprócz tych eksponatów  mogli zobaczyć  militaria np. broń palną czy pozostałości po różnego rodzaju amunicji. Poznali również dzieła Stefana Knappa, światowej sławy artysty pochodzącego z Biłgoraja. Najwięcej radości sprawiała im wystawa pt. „Polska Zabawka Ludowa” pochodząca ze zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Oprócz oglądania, mogły się pobawić zabawkami, którymi niegdyś bawili się ich rodzice i dziadkowie.  

                  Wyjazd był owocnym czasem, zupełnie innym od powszedniego dnia spędzonego w szkolnych ławkach.

                                                                                                                                                         J.K.

       Wypowiedzi uczniów:

      Wycieczka do Biłgoraja była super. Najbardziej podobało mi się zwiedzanie Muzeum Ziemi Biłgorajskiej. Mam nadzieję, że następnym razem wybiorę się tam z rodziną.

                                                                                                                                                    Zuzanna, kl. V

      Po wycieczce miałam miłe wrażenia. Podobała mi się lekcja w kinie, ponieważ dowiedziałam się wiele na temat reklamy. Film ,,Chłopiec z chmur” był ciekawy,  jak i wzruszający. Kiedy byliśmy w muzeum, mieliśmy szansę pobawić się dawnymi zabawkami, którymi bawili się nasi rodzice, dziadkowie oraz poznać  historię naszego miasta powiatowego- Biłgoraja.

                                                                                                                                                          Lena, kl. V

      Na naszej wycieczce do Biłgoraja zwiedziliśmy interesujące miejsca. Na lekcji w kinie dowiedzieliśmy się bardzo wiele ciekawostek o reklamie, o których nie wiedzieliśmy, a za to film był w niektórych momentach smutny, a w niektórych przypadkach radosny. W muzeum Ziemi Biłgorajskiej dowiedzieliśmy się,  jak  to było na naszych terenach podczas wojny. Zobaczyliśmy również  stare przedmioty codziennego użytku. Wycieczka była bardzo udana.

                                                                                                                                                Karolina, kl. V

      Wycieczka była w 100% udana. Lekcja w kinie na temat reklamy to super wstęp przed filmem, który opowiadał o relacjach i miłości nie tylko do zwierząt. Spotkanie z przewodnikiem w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, gdzie zwiedzaliśmy muzeum starych zabawek itp. to świetny pomysł poznania przeszłych lat.

                                                                                                                                                              Lena, kl. V

      Wycieczka zorganizowana przez panią od lekcji języka polskiego była bardzo interesująca i pouczająca. Podobała mi się lekcja w kinie, film i zwiedzanie Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.  Bardzo lubię takie wycieczki, które uczą mądrych rzeczy i chętnie pojechałbym jeszcze raz na podobną.

                                                                                                                                                        Dawid, kl. V

     • Poznajemy świat reklamy

     • 17.10.2023r. uczniowie z klas 0-3 pojechali do BCK w Biłgoraju. Mali widzowie uczestniczyli w ciekawej lekcji dotyczącej reklamy. Zdobyli wiedzę na temat tego, czym jest reklama. Odkryli, że nie wszystkie informacje podane w reklamach są prawdziwe oraz przekonali się, dlaczego w reklamach występują znane osoby. Następnie obejrzeli bajkę pod tytułem "Kosmiczna przygoda Allana". Na zakończenie odwiedziliśmy papugarnię, w której dzieci wzbogaciły wiadomości na temat papug oraz poznały warunki ich życia. Po krótkiej pogawędce prowadzonej przez pracownika papugarni dotyczącej nawyków i sposobu życia papug, dzieci mogły je nakarmić. To był fasynujący wyjazd.

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     • Dzień Edukacji Narodowej to święto nie tylko nauczycieli, ale całej społeczności szkolnej. To dzień wyjątkowy, kiedy składamy życzenia wytrwałości  i cierpliwości do dalszej, nie zawsze łatwej pracy.

       

      W piątek 13 października 2023r. aby uczcić ten dzień klasa VII i VIII przygotowała krótki apel w formie podziękowania za trud włożony w wychowanie i nauczanie. Przedstawienie urozmaicono występami tanecznymi oraz piosenkami wykonanymi przez dzieci szkolne.  Akademia została nagrodzona gromkimi brawami.

      Pani dyrektor doceniła pracę nauczycieli, wręczając Nagrody Dyrektora Szkoły – za pracę dydaktyczno –wychowawczą oraz zaangażowanie w tworzeniu szkolnej rzeczywistości.  Wszyscy spędziliśmy ten dzień w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.

      Opiekun S.U.

     • "DZIEŃ CHŁOPAKA"

     • W poniedziałek 2 października 2023r. w naszej szkole żeńska część przygotowała dla swoich kolegów z klasy drobne upominki. Na przerwie dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego złożyły najserdeczniejsze życzenia oraz zrobiły zdjęcia klasowe chłopców w foto ramce. Efekty wow…. Sami zobaczcie…

      Dzień ten był świetną okazją do zabawy. W tym dniu część męska założyła krawaty lub muszki, a kto tak elegancko wyglądał nie był tego dnia pytany.

      Wspólnie świętowanie wpłynęło na pozytywną atmosferę w społeczności szkolnej, co jest niezwykle ważne w budowaniu właściwych relacji między dziećmi.

      Opiekun S.U. M.K

       

     • DZIEŃ CHŁOPAKA- DZIEŃ KRAWATA

     • Samorząd Uczniowski zaprasza do zabawy

      "Dzień Chłopaka- Dzień Krawata".

      Kto w poniedziałek, 02.10.2023r. przyjdzie do szkoły w krawacie bądź muszce- będzie niepytany.

      Wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta!!!