• WYNIKI KONKURSU "MAM TALENT"

    • W naszej szkole  22 marca 2024r.  odbył się  konkurs „ FESTIWAL TALENTÓW”.

     Celem konkursu było rozwijanie kreatywności uczniów, ich zainteresowań i talentów, umożliwienie prezentacji swoich pasji większej grupie odbiorców.

     Konkurs skierowany był do dzieci, które chciały zaprezentować swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia czy talent. Do konkursu przystąpiło 20 uczestników z różnych grup wiekowych. Każdy zaprezentował swój jedyny i niepowtarzalny talent. Wspaniała publiczność (uczniowie wraz z nauczycielami) reagowała bardzo żywiołowo. Dopingowali i wspierali ze wszystkich sił młodych artystów, doceniając tym ich niezwykłe talenty i ogromną odwagę. Jury w składzie; przewodnicząca Ewa Bodys Teterycz, członkowie: Jolanta Mazur i Edyta Działo miało bardzo trudny wybór. Po naradzie ogłoszono werdykt: 

     Talent plastyczno- techniczny oraz układanie z kolcków Lego:

     I miejsce 

     Antoni Otkala

     Nikola Otkała

     Sebastian Traczykiewicz

     II miejsce

      Mateusz szostak

     Milena Wyrwa

     III  miejsce 

     Szymon Dobosz

     Kinga Łokaj

     Lena Kaproń

                                       I Kategoria wiekowa:

     I miejsce 

     Laura Granda ( śpiew)

     II miejsce 

     Magdalena Buńko ( recytacja)

     Sara Burzyńska i Hanna  Mielnik ( taniec  akrobatyczny)

     III miejsce 

     Wiktoria Welcz ( akrobatyka)

     Filip Smolak ( recytacja)

     Kinga Odrzywolska ( kostka rubika)

                                II Kategoria wiekowa

     I miejsce 

     Julia Horodko ( śpiew)

     II miejsce 

     Mateusz Maksim ( śpiew)

     III miejsce 

     Martyna Szostak, Karolina Kominek, Lena Welcz ( śpiew) (M.K.)

      

      

      

      

      

    • Dni Otwarte szkół ponadpodstawowych w Biłgoraju

    • 21 marca 2024r. uczniowie kl. VIII mieli okazję uczestniczyć w Dniach Otwartych szkół  ponadpodstawowych w Biłgoraju. Odzwiedziliśmy:

     Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących;

     - Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących;

     - Liceum Ogólnokształcące im. ONZ;

     - Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej.

     Wszystkie szkoły starały się zaprezentować swoją ofertę edukacyjną jak najlepiej. 

     Dziękujemy szkołom średnim za zaproszenie na swoje Dni Otwarte oraz przygotowanie tak licznych atrakcji. Główną ideą tych wydarzeń było zaprezentowanie, w sposób przystępny młodym ludziom, bardzo bogatej oferty edukacyjnej, jaką mogą zaproponować te szkoły swoim przyszłym uczniom. 

     Uczniowie kl. VIII po wizycie w ww. szkołach utwierdzili się w swoich wyborach. Teraz pozostało już tylko podjęcie decyzji o wyborze szkoły. Ósmoklasistym życzymy osiągnięcia zamierzonych planów!  

     Opiekun wyjazdu Ewelina Gargula

      

      

    • Rozstrzygnięty został konkurs SLEEVEFACE -"ubieramy się w książki"

    • Jury w składzie przewodnicząca dyrektor Ewa Bodys- Teterycz, p. Elżbieta Bździuch oraz p. Małgorzata Kupczak nie miało łatwego zadania, gdyż wszyscy uczestnicy zabawy wykazali się pomysłowością i włożyli niemało pracy w swoje ,, książkowe kreacje”. Ocenie podlegał pomysł aranżacji tła dla okładki wybranej książki i jego precyzyjne wykonanie. Praca musiała być wykonana na podstawie książki wypożyczonej ze szkolnej biblioteki. Komisja jednogłośnie postanowiła wyróżnić i nagrodzić wszystkie prace. Osoby dostały upominki ufundowane przez Szkolną Kasę Oszczędności oraz zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Ponadto wszyscy otrzymali dyplomy w postaci zakładki do książki wykonanej przez naszego szkolnego grafika p. Ewelinę Gargulę. (M.K)

    • "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów"

    • „Święto Kobiet”

     Dzisiaj dzień piękny, uroczysty! Taki dzień raz się w roku zdarza, gdy 8 Marca z gwarem wiosny wytryśnie z kartek kalendarza. Tak, to wspaniałe, wielkie Święto, więc śpieszą chłopcy i panowie z bukietem życzeń w barwach kwiatów – Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet.  (M.K.)

                                                                                                                                   M. Pawlikowska-Jasnorzewska,

      

    • konferencja Check IT

    •       6 marca 2024r. nasza szkoła uczestniczyła w  9. edycji  kluczowego w Polsce  bezpłatnego wydarzenia Check IT, organizowanego  przez Urząd Miasta Lublin. Warsztay online skierowane były do  uczniów klas VIII i VII,a prowadzili je prelegenci  ścisle  współpracujące  z uczelniami, kołami naukowymi oraz specjalistami z branży IT. Nasi uczniowie uczestniczyli w dwóch warsztatach: "Dlaczego programowanie jest fajne i jaki język wybrać" oraz  "Cyberświat - jak się nie dać podejść złym ludziom". Wydarzenie uczniowie oceniali pozytywnie, to nie był stracony czas, a  profesjonalna wiedza przekazana była w spoób przystępny i zrozumały  .  

    • Tajemnice ogrodu…

    •     Jakie tajemnice kryje ogród położony nieopodal posiadłości Misselthwaite Manor? Dowiedzieli się o tym uczniowie kl. IV-VIII, którzy 5 marca br. obejrzeli w BCK spektakl pt. ,,Tajemniczy ogród” na podstawie powieści  Frances   Hodgson   Burnett  pod tym samym tytułem. 

            Podczas tego widowiska publiczność śledziła losy niezwykłych bohaterów: Mary Lennox i jej kuzyna Colina. Aktorzy Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa przedstawili wzruszającą i skłaniającą do refleksji opowieść o uzdrawiającej mocy przyjaźni i przyrody.

                  Jakie są wrażenia dzieci po obejrzeniu spektaklu?

     Przedstawienie,  na którym byliśmy 5 marca,  było ciekawe oraz zaskakujące. Podobało mi się to, jak aktorzy umieli wcielić się w rolę granych postaci. Niektóre momenty były także trochę straszne, np. odgłosy burzy. Fajne było to, że mogliśmy przypomnieć sobie tę omawianą lekturę. Moim zdaniem był to udany wyjazd.

                 Lena  Ć., kl. V

     Wyjazd do Biłgorajskiego Centrum Kultury na spektakl pt. ,,Tajemniczy ogród" to  poznanie od innej strony lektury. Aktorzy z Katolickiego Teatru Edukacji wcielili się w swoje role znakomicie. Scenografia doskonale nawiązywała do tematu inscenizacji. Najbardziej podobało mi się to, że twórcy odwzorowali w bardzo realistyczny sposób nawet najmniejsze detale. Cały występ był cudowny i z chęcią wybrałabym się jeszcze raz na to przedstawienie.

                 Lena  W., kl. V

      

     Wycieczka do Biłgoraja na przedstawienie pt. ,,Tajemniczy ogród" była bardzo udana. Spektakl podobał mi się, ponieważ był ciekawy. Scenografia oraz efekty dźwiękowe (np. odgłos pioruna) wspaniale oddawały klimat przedstawianych scen. Aktorzy idealnie wcielili się w swoje role. Pokaz świateł zrobił na mnie ogromne wrażenie. Chętnie pojechałbym na podobną wycieczkę.

                 Dawid T., kl. V

     J.K.

      

      

        

      

      

    • Dzień Bezpiecznego Internetu

    • Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Co roku, DBI organizowane jest w ponad 150 państwach.

     W tym roku po raz kolejny nasza szkoła wzięła aktywny udział w tej inicjatywie. Pod okiem n-la informatyki-p. Eweliny Garguli uczennice kl. V zmieniły się w reporterki i przeprowadziły wywiady, w których dowiedziały się o poziomie wiedzy na temat bezpieczeństwa w Internecie wśród naszych uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Babicach. Cały reportaż został wyświetlony na akademii, która odbyła się 29.02.2024r.

     Podczas akademii w programie artystycznym uczniowie kl. IV, V, VII oraz VIII w kreatywny i humorystyczny, a zarazem bardzo esencjonalny sposób przekazali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Największym powodzeniem cieszyło się RAPowanie w wykonaniu ucz. kl. VII i VIII. Wspaniale zaprezentowały się również uczennice kl. V w wykonaniu piosenek promujących bezpieczeństwo w sieci. Zachwyt wzbudziła także scenka w domu, gdzie śpiącą Zuzię dręczyły koszmarne, WIRUSY, ZŁE TREŚCI, SPAM, USZUŚCI, UZALEŻNIENIE, ale dzielny TATA i niezwyciężona mama wspólnie je pokonali.

     Uwieńczeniem programu artystycznego był występ taneczny dziewczynek do piosenki „Sieć”.

     Pamiętajmy, że komputer i Internet to „dobro”, jeżeli umiejętnie z niego korzystamy. Z okazji obchodów DBI w naszej szkole przeprowadzony został konkurs „Mistrz klawiatury” w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-VI oraz kl. VII-VIII.

     Mistrzami klawiatury w naszej szkole zostali:

     Anna Burzyńska – kl VI

     Sandra Kowalska – kl. VIII.

     E.G.

      

    • Enjoy your meal! Smacznego!

    • Gotowanie na lekcji języka angielskiego??? Czemu nie?

     Nauka języka angielskiego to nie tylko nauka z podręcznikiem. 21 lutego 2024r. uczniowie klasy VI wzięli udział w projekcie łączącym przygotowywanie posiłków oraz dzielenie się przepisami z kolegami i koleżankami poprzez odegranie dialogów z podaniem przepisu i składników. A to wszystko - w języku angielskim.  Uczniowie pracowali w dwóch grupach i przygotowali wybrane przez siebie posiłki: pizza oraz mini burgery. Każdy z projektów był niepowtarzalny. Podczas lekcji szóstoklasiści mogli nie tylko zaprezentować sposób przygotowania ulubionych dań, ale również dokonać degustacji pyszności przygotowanych przez drugą grupę. Szóstoklasiści nie zapomnieli również o gronie pedagogicznym i swoimi smakołykami podzielili się z nauczycielami.  Wykonanie zadania ułatwiły pomoce kuchenne zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci,  w ruch poszły noże, deski do krojenia oraz piekarnik.

     Nauka języka angielskiego podczas gotowania to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy, utrwalania i rozwijania słownictwa stosowanego w życiu codziennym, a przede wszystkim do przyjemnego sposobu spędzenia czasu oraz sprawienia radości sobie i swoim koleżankom i kolegom.

     Celem zajęć było:

     - utrwalenie poznanego słownictwa,

     - motywowanie uczniów do rozwijania zasobu leksykalnego,

     - urozmaicenie zajęć języka angielskiego,

     - motywowanie uczniów do prowadzenia konwersacji w języku angielskim.

    • SLEEVEFACE– „ubieram się w książkę”

    • REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

     SLEEVEFACE– „ubieram się w książkę

      

     Organizatorem konkursu jest samorząd uczniowski wraz z biblioteką szkolną.

      

     Sleeveface”, czyli zdjęcie z okładką książki lub inaczej ubierz się w książkę, to zdjęcia przedstawiające osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne, zabawne połączenie fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. W sleeveface potrzebna jest jedynie wyobraźnia i aparat. Dobra zabawa gwarantowana!Zapraszamy kreatywnych uczniów do udziału w konkursie na wykonanie ciekawegoi zaskakującego sleeveface.

      

     Zasady konkursu

      

     1. Konkurs jest adresowany do uczniów w dwóch kategoriach wiekowych:

      I kategoria wiekowa: Oddział przedszkolny i klasy I-III,

      II kategoria wiekowa: klasy IV-VIII

     2. Przedmiotem konkursu jest wykonanie zdjęcia osoby i książki (książka musi być wypożyczona ze szkolnej biblioteki!!!) metodą sleevface.

     3. Każdy uczeń może zgłosić do konkursu jedno zdjęcie wykonane w dowolnej przestrzeni (szkoła, dom, ogród...itp).

     4. Zdjęcia mogą być wykonane dowolnym urządzeniem rejestrującym: aparatem fotograficznym, telefonem komórkowym.

     5. Na konkurs można przesłać zdjęcia czarno – białe lub kolorowe, zdjęcia powinny być dostarczone w maksymalnej możliwej rozdzielczości, w formacie jpg. Zdjęcia mogą być poddane obróbce w programach graficznych. Nie zezwala się stosowania fototmontaży, ani kolaży polegających na łączeniu elementów pochodzącychz różnych plików lub dokonywania zmian w oryginalnej kompozycji.

     6. Zdjęcie można wysyłać na mobidziennik do p. Elżbiety Bździuch ( oddział przedszkolny i klasy I-III), do p. Małgorzaty Kupczak ( klasy IV-VIII) lub przynieść już gotowe i wydrukowane przekazać opiekunom konkursu do 15 marca 2024r.!!!

     7. Zgłoszone prace będą eksponowane na stronie internetowej naszej szkoły.

     Zasady rozstrzygnięcia konkursu

     1. Zgłoszone zdjęcia zostaną ocenione przez jury w składzie powołanym przez organizatorów.

     2. Podczas oceny prac będą brane następujące kryteria:- zgodność z tematem- oryginalność- twórcze podejście do tematu- walory artystyczno-wizualne- jakość techniczna pracy- dokładność dopasowania okładki do postaci.

     3. Komisja Konkursowa przyzna: I, II, III miejsce w każdej kategorii wiekowej. Jury zastrzega sobie prawo do przyznania wyróżnień.

     4. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie danych osobowych uczestnika (imię i nazwisko, klasa). (M. K)

      

      

    • MAM TALENT

    • REGULAMIN SZKOLNEGO

     KONKURSU

      

      

     Organizator konkursu: Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach.

     Cele konkursu:

     Integracja społeczności szkolnej.

     Popularyzacja działań artystycznych w szkole.

     Promocja alternatywnych form spędzania czasu wolnego.

     Rozwijanie kreatywności uczniów.

     Rozwijanie zainteresowań.

     Umożliwienie prezentacji swoich pasji.

     Wyłonienie najciekawszej osobowości wśród osób posiadających różnorakie talenty i umiejętności.

     Postanowienia ogólne:

     1.Konkurs skierowany jest do uczniów, którzy chcą zaprezentować na forum szkoły swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia czy talent.

     Eliminacje odbędą się w dwóch kategoriach wiekowych:

     I kategoria: oddział przedszkolny i klasy I –III,

     II kategoria: klasy IV-VIII.

     2. Forma konkursu:

     śpiew

     taniec

     zaprezentowanie umiejętności gawędziarskich

     pokaz umiejętności gry aktorskiej

     pokaz sprawności fizycznej

     prezentacja treści kabaretowych

     małe formy teatralne

     gra na dowolnym instrumencie

     recytacja

     występy sportowo-akrobatyczne

     zdolności manualne (np. origami) lub plastyczne

     inne

     3.Terminy:

     - Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane przez organizatorów do 18 marca 2024 r. w formie uzupełnionej „Karty zgłoszenia”, dostępnej na stronie internetowej szkoły oraz u wychowawców klas.

     - Termin konkursu: 21 marca 2024 r. godz. 10.00

     4.Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń lub grupa uczniów ( do 3 osób).

     5.Prezentacja nie powinna być dłuższa niż 5 minut, w przypadku wystąpień indywidualnych i grup. Dopuszcza się prezentacje dłuższe, do 10 minut w przypadku wystąpień osób prezentujących treści kabaretowe lub małe formy teatralne.

     6.W przypadku utworu muzycznego prezentacja dotyczy jednej piosenki lub utworu, a wykonawca może wystąpić z własnym akompaniamentem lub zespołem.

     7. W przypadku talentu plastycznego (lub innego manualnego) uczeń wykonuje pracę plastyczną w czasie trwania imprezy (ok. 30 min.). Uczeń ma zapewniony „kącik pracy”, przynosi jednak własne przybory.

     8.Uczniowie prezentują swoje umiejętności według przyznanych wcześniej kolejnych numerów.

     9. Do konkursu dopuszczone zostają jedynie te występy, które nie zagrażają zdrowiu i życiu uczestników konkursu oraz publiczności.

     10. W czasie występu niedozwolone jest wykonywanie niestosownych gestów, ruchów, tańców oraz wykorzystanie niestosownych piosenek czy używanie wulgarnych słów.

     11.Talenty uczestników oceniać będzie jury złożone z nauczycieli i uczniów wchodzących w skład SU.

     OCENIANIE:

     Jury przyznaje punkty za każdy występ w skali od 1 do 6.

     1-wydaje nam się, że to nie jest konkurs na miarę Twoich możliwości

     2-może powinieneś zastanowić się nad zmianą kategorii?

     3-kto wie, kto wie...

     4-Twojemu talentowi mówimy nasze zdecydowane...może być. 5-może będziesz wielki

     6- masz talent!!!

     Trójkę zwycięzców z każdej kategorii wiekowej wyłania jury podczas narady, po zakończeniu występów. O wyniku decyduje suma punktów. Zwycięzcy otrzymują nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy.

     Odpowiedzialni: Małgorzata Kupczak, Elżbieta Bździuch, Alina Kras (tel. kont. 606-441-370)  (M. K)

     KARTA ZGŁOSZENIA DO KONKURSU (do 18 marca 2024 r.)

     Festiwal talentów”

     Imię, nazwisko …………………………….........................................

     lub imiona i nazwiska członków ..........................................................................................................

     Nazwa jeśli dotyczy...........................................................................

     Klasa i wiek……………………………………………………………….

     Kategoria –właściwe podkreśl • Talent sceniczny• Talent muzyczny

     Talent plastyczny

     Krótki opis występu………………………………………………………. ........................................................................................................... ..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................Czas....................................................................................................Materiały niezbędne do występu………………………………………... ………....................................................................................................................................................................................

     Zgoda rodziców/prawnych opiekunów

     Zgadzam się na udział mojego dziecka w Szkolnym Konkursie „Pokaz talentów” oraz publikację jego zdjęcia, imienia i nazwiska na stronie internetowej szkoły.

     ..........................................

     Data i podpis rodziców

    • Młodzi użytkownicy internetu a zagrożenia

    • W imieniu Urzędu Komunikacji Elektronicznej zachęcamy do zapoznania się z nową edycją poradnika dla rodziców i nauczycieli „Klikam z głową”. Poradnik zawiera informacje o zagrożeniach jakie niesie internet wobec użytkowników nowoczesnych technik komunikacyjnych oraz przedstawia sposoby bezpiecznego poruszania się w sieci. Jednocześnie serdecznie zapraszamy na bezpłatne, otwarte webinaria "Klikam z głową" dla uczniów klas 1-3, 4-6 i 7-8. Poradnik oraz szczegółowe informacje wraz z harmonogramem znajdują się w załącznikach poniżej. Informacje o działaniach UKE dostępne również na stronie cik.uke.gov.pl .

    • CHOINKA SZKOLNA

    • Jedną z najbardziej oczekiwanych imprez w roku szkolnym jest uroczysta zabawa choinkowa, na której bawią się uczniowie szkoły wraz z rodzinami i zaproszonymi przyjaciółmi.

        W tym roku choinka odbyła się 25 stycznia 2024r. Impreza ta ma w naszej szkole długoletnią tradycję. Zabawa miała miejsce na sali gimnastycznej, którą udekorowała pani Alina Kras z pomocą uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

          Pierwsze takty muzyki rozbrzmiały o godzinie piętnastej, ale zabawa, jak zwykle, rozkręciła się na dobre nieco później, gdy wszyscy goście byli już na miejscu, gotowi do choinkowych tańców. O oprawę muzyczną zadbał DJ.Sukces, który przed kilka godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne. Największym zainteresowaniem cieszyła się odtańczona wspólnie belgijka. W przerwach zabawy dzieci mogły posilić się przygotowanym przez rodziców poczęstunkiem.

          Zabawa choinkowa udała się doskonale, a dzieci i uczniowie zmęczeni, ale pełni wrażeń rozeszli się do domów. Kolejna zabawa choinkowa za nami. (M. K.)

    • ZAWODY SPORTOWE

    • 16  stycznia 2024r. braliśmy udział w zawodach sportowych w koszykówkę, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Obszy. Rywalizowały ze sobą po trzy drużyny z każdej kategorii wiekowej. Nasz szkoła zajęła w klasyfikacji ogólnej III miejsce . Oto fotorelacja z imprezy międzyszkolnej. (M. K.)

    • WYNIKI KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO 

    • W grudniu 2023r. w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach odbył się szkolny konkurs bożonarodzeniowy. Zorganizowany był dla dwóch kategorii wiekowych: oddział przedszkolny i klasy I-III oraz klasy IV-VIII przez opiekunów SKO p. Małgorzatę Kupczak i p. Marzannę Gutyj. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie:

     - ozdoby bożonarodzeniowej,

     - stroika bożonarodzeniowego.

     Celem konkursu było:

      Kultywowanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych.;

      Rozwijanie talentu artystycznego uczniów, kreatywności i wyobraźni oraz umiejętności manualnych i plastycznych;

      Stworzenie możliwości prezentacji własnych prac;

      Pozyskanie funduszy dla Szkolnej Kasy Oszczędności.

     W I kategorii wiekowej wzięło udział 18 uczniów. W II kategorii wiekowej wzięło udział 12 uczniów. Łącznie 30 osób.

     Jury konkursu w składzie:

     1. Ewa Bodys-Teterycz - przewodniczący

     2. Małgorzata Kupczak – członek

     3. Marzanna Gutyj- członek

     4. Justyna Szostak- członek

     nagrodziło i wyróżniło wszystkie osoby biorące udział w konkursie.

     Nagrodę otrzymują:

     I Kategoria wiekowa

      1. Wiktoria Kwiatkowska oddział przedszkolny

      2. Alicja Kraczek oddział przedszkolny

      3. Wiktoria Welcz oddział przedszkolny

      4. Filip Smolak oddział przedszkolny

      5. Emilia Kominek oddział przedszkolny

      6. Laura Granda oddział przedszkolny

      7. Magdalena Buńko kl. I

      8. Konrad Wielgan kl. I

      9. Sebastian Traczykiewicz kl. I

      10. Mateusz Szostak kl. I

      11. Karol Kraczek kl. II

      12. Antoni Otkała kl. II

      13. Kinga Odrzywolska kl. II

      14. Szymon Dobosz kl. II

      15. Sara Burzyńska kl. III

      16. Dawid Smolak kl. III

      17. Miłosz Welcz kl. III

      18. Hanna Mielnik kl. III

       II KATEGORIA WIEKOWA

      19. Julia Maksim kl. IV

      20. Martyna Szostak kl. IV

      21. Kornelia Wielgan kl. IV

      22. Zuzanna Pokarowska kl. V

      23. Lena Welcz kl. V

      24. Karolina Kominek kl. V

      25. Mikołaj Kozyra kl. V

      26. Nikola Otkała kl. VI

      27. Barbara Syty kl. VI

      28. Maja Bździuch kl. VI

      29. Mateusz Maksim kl. VII

      30. Kacper Stolarz kl. VII

       Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (M.K.)

      

    • Szkolne spotkanie wigilijne - Jasełka

    • W naszej szkole ​​​​21 grudnia 2023 r. odbyło się spotkanie wigilijne. Spotkaliśmy się, aby wspólnie pomodlić się, podzielić opłatkiem, złożyć sobie nawzajem życzenia. Uczestnicy Koła Misyjnego przygotowali jasełka. Natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały specjalny Bożonardzeniowy taniec "Noel". Jasełka przybliżyły nam temat świąt Bożego Narodzenia, pozaliśmy okoliczności narodzin Pana Jezusa oraz dowiedzieliśmy się co w Świętach Narodzenia Pańskiego jest najważniejsze - nie prezenty ale to, że Jezus przychodzi do nas. Przedstawienie jasełkowe wprowadziło w atmosferę świąt Bożego Narodzenia pełnych pięknych tradycji.

   • Wyjazd "mikołajkowy" do Rzeszowa 2023r.
    • Wyjazd "mikołajkowy" do Rzeszowa 2023r.

    • 11 grudnia 2023 r. uczniowie z klas 4-8 pod opieką nauczycieli wybrali się na mikołajkową wycieczkę do Rzeszowa. 

     W tym roku Mikołaj nie przyszedł do uczniów osobiście, ale spełnił marzenia naszej młodzieży i zabrał je do galerii handlowej "Rzeszów", żeby w ten sposób wprowadzić wszystkich w radosny i świąteczny nastrój. Najpierw wybraliśmy się do kina Helios na muzyczną przygodę gdzie triumfowało piękno, dobroć i magia dowiadując się jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny sposób stał się ukochanym Willy Wonką, którego znamy dzisiaj. Film zaskoczył wszystkich ścieżką dźwiękową i dużą dawką humoru, a także udowodnił, że to, co najlepsze w życiu, zaczyna się od marzenia. 

     Następną atrakcją były zakupy  w galerii handlowej.

     Wycieczka była bogata w wiele celów zarówno wychowawczych, jak i dydaktycznych. Uczniowie przede wszystkim wzmocnili więzi koleżeńskie, utrwalili zasady poruszania się w ruchu miejskim, kształtowali nawyki kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz w środkach transportu. Kształtowali również wrażliwość estetyczną poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej.  Ponadtwo młodzież doskonaliła umiejętności zarządzania finansami oraz dysponowania budżetem.

     Z pewnością wycieczka zaspokoiła zainteresowania uczniów zgodne z ich upodobaniami, poprzez aktywny wypoczynek połączony z rozrywką w centrum handlowym, a przede wszystkim zrekompensowała monotonię dnia, obowiązków rodzinnych i szkolnych, nudy, powtarzających się codziennie czynności. 

     Z naładowanymi bateriami i pozytywnym nastawieniem  wszyscy wrócili do Babic zmęczeni, ale zadowoleni  i szczęśliwi.

     E.G.

    • Wizyta Świętego Mikołaja w naszej szkole

    • Święty Mikołaj znany jest przede wszystkim jako wielki przyjaciel dzieci, który co roku obdarowuje je wspaniałymi prezentami. Wszystkie grzeczne dzieci w dniu św. Mikołaja dostają mnóstwo prezentów, a te, które źle się sprawowały, mogą liczyć jedynie na rózgi. 

     Na szczęście w naszej szkole wszyscy uczniowie zasłużyli na prezenty i je otrzymali. Na ten dzień czekali wszyscy, jednak szczególnie najwięcej emocji i radości „niecodzienna wizyta” wzbudziła w najmłodszych uczniach oddziału przedszkolnego oraz klas I – III. W podziękowaniu za otrzymane prezenty nasi uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wierszyki pod kierunkiem swoich wychowawców. Jednak największą atrakcją okazał się wspólny taniec z Mikołajem. Była to również niezwykła okazja do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć ze św. Mikołajem.

     Ponadto, jak co roku z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, dzień 6 grudnia jest "dniem czerwonym".  Korytarz szkolny wypełnili więc uśmiechnięci uczniowie z czerwonymi czapkami na głowie oraz innymi świątecznymi ubraniami. 

     6 grudnia był dla całej naszej społeczności szkolnej dniem wyjątkowym, jak co roku wyczekiwanym, bo któż z nas nie lubi dostawać prezentów. Św. Mikołaj opuszczając mury naszej szkoły podziękował za miłe przyjęcie i obiecał, że za rok ponownie nas odwiedzi.

     Dlatego też św. Mikołajowi dziękujemy z całego serca za wizytę i poświęcony nam czas. Dzięki tej wizycie jeszcze bardziej czujemy magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. 

     Mikołajki to nie tylko prezenty i luźniejszy dzień w szkole. To także wyjątkowa oprawa, niecodzienny klimat i odrobina magii. W tym dniu na korytarzu rozbrzmiewała świąteczna muzyka. Uczniowie wraz z nauczycielami ubrali choinkę szkolną oraz wspólnie przygotowali dekoracje świąteczne w swoich klasach. (M.K.)