22 listopada uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć przedstawienie cyrku "Szok" z Ukrainy. Dzieci z zapartym tchem śledziły występ cyrkowców. Były pokazy tresowanych gołębi oraz piesków. Wystąpił wesoły klaun, „słoń”, „biały miś” i nadmuchany supermen. W trakcie występu uczniowie mogli również sami spróbować swoich cyrkowych umiejętności, czynnie włączając się do zabawy. Występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć.
Wizyta cyrku "Szok" w naszej szkole
Tropem skradzionych drzwi
21 listopada br. uczniowie kl. IV-VIII wybrali się do Biłgorajskiego Centrum Kultury w celu obejrzenia spektaklu ,,Szatan z siódmej klasy" w wykonaniu profesjonalnych aktorów Wrocławskiego Teatru In-ART.
,,Szatan z siódmej klasy” to adaptacja sceniczna powieści Kornela Makuszyńskiego, która jest wpisana do kanonu lektur szkolnych. Tytułowy ,,Szatan” to potrafiący rozwiązać każdą zagadkę Adaś Cisowski, uczeń siódmej klasy. Jego umiejętności postanowił wykorzystać nauczyciel historii, profesor Gąsowski, w rozwiązaniu tajemniczej kradzieży drzwi.
Barwna i pełna poczucia humoru opowieść kryminalna z nutką humoru spodobała się widzom. (J.K.)
Wieczór Andrzejkowy
- 9
Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja. Andrzejki są ostatnią okazją do zabawy przed rozpoczynającym się okresem Adwentu, w którym powstrzymywano się od zabaw.
Tradycyjnie w Andrzejki wykonywane są różnego rodzaju wróżby, najczęściej dotyczące tematyki relacji damsko-męskich. Niegdyś przykładano do nich dużą wagę i wykonywano je w odosobnieniu. Współcześnie wróżby andrzejkowe mają jedynie charakter zabawy. Tak też było w naszej szkole. 29 listopada 2024r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Babicach fantastycznie spędzili popołudniowy czas przy wróżbach, zabawach oraz tradycyjnej dyskotece andrzejkowej.
A.S, I.J
Dzień Pluszowego Misia
25 listopada, to Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszej szkole pamiętaliśmy o tym i uczciliśmy to święto. W tym dniu uczniowie przynieśli na zajęcia swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole.
Najmłodsi uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego obejrzały prezentację poświęconą historii tej maskotki, a także poznały różne gatunki niedźwiedzi żyjących na świecie. Goszcząc w bibliotece szkolnej dzieci przypomniały sobie bohaterów literackich, którymi są misie. Posłuchały fragmentów „Kubusia Puchatka” oraz przygód „Misia Uszatka”.
Samorząd Uczniowski z tej okazji przygotował słodki poczęstunek, w postaci „misiowych ciasteczek”, które najpierw należało ozdobić, a następnie odbyła się ich degustacja. Wszyscy zgodnie przyznali, że ciasteczka były pyszne. (E.B.,J.Sz.)
6
Uroczystość odsłonięcia pomnika poświęconemu pamięci biskupa płk Mateusza Siemaszko
19 listopada 2024r. w Babicach odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika poświęconemu pamięci biskupa płk Mateusza Siemaszko. W tej uroczystości uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Babicach wraz z nauczycielami i panią Dyrektor szkoły. Złożono wieńce.
7
"Podejmij wyzwanie, rozpocznij oszczędzanie”.
15 listopada 2024r. odbył się apel okolicznościowy przygotowany przez członków SKO. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie ph.„ Podejmij wyzwanie, rozpocznij oszczędzanie”. Jego celem było zachęcenie uczniów do oszczędzania oraz przedstawienie im najważniejszych informacji na temat Szkolnych Kas Oszczędności PKO Banku Polskiego. Uczniowie mogli przekonać się, że SKO to nie tylko nauka oszczędzania, ale także podstawy bankowości, ekonomii i przedsiębiorczości. Pierwsza scenka uczyła najmłodszych, że nie należy wydawać pieniędzy na wszystkie swoje zachcianki. Druga jak właściwie zagospodarować swoje oszczędności. Przedstawienie uświetnił występ dziewczynek z koła tanecznego ( filmik 1), piosenka w wykonaniu klasy VII „Złotówka do złotówki” (filmik 2) oraz pokaz literek wykonany przez oddział przedszkolny (filmik 3). Na koniec został rozstrzygnięty konkurs „Dary jesieni w napisie SKO”.
„Nawyk oszczędzania sam w sobie jest edukacją. Kształci wszelkie cnoty, uczy samozaparcia, kultywuje poczucie ładu, ćwiczy przezorność, a tym samym poszerza umysł”.
Apel przygotowała p. Małgorzata Kupczak i p. Ewelina Gargula.
PROTOKÓŁ Z KONKURSU
W październiku został ogłoszony konkurs pod hasłem „Dary jesieni w napisie SKO”. Celem konkursu było:
-
promowanie idei oszczędzania w SKO oraz rozwijanie inwencji twórczej i kreatywności wśród uczniów.
Uczestnicy byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe.
-
I kategoria -oddział przedszkolny i klasy I- III
-
II kategoria – klasy IV-VIII.
Każdy uczestnik miał za zadanie ułożyć z różnych darów jesieni napis „SKO” , a następnie wykonać zdjęcie i wysłać je do organizatorów w nieprzekraczalnym terminie. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło 28 prac konkursowych. Jury w składzie: p. Alina Kras, p. Elżbieta Bździuch i p. Edyta Działo wyłoniło następujących zwycięzców:
W I kategorii:
I miejsce: Wiktoria Welcz kl. I
II miejsce: Emilia Zaborniak kl. I
III miejsce egzekwo: Aleksandra Mielnik oddział przedszkolny i Mateusz Szostak kl. II
W II kategorii wiekowej:
I miejsce: Wojciech Rorat kl. VIII
II miejsce: Mateusz Maksim kl. VIII
III miejsce egzekwo: Nikola Pikuta kl. V i Martyna Szostak kl. V
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez SKO.
1023-
Narodowe Święto Niepodległości
Po odśpiewaniu hymnu uczniowie wzięli udział w apelu poświęconym 106 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości . Uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne oraz recytowali wiersze Przypomnieli najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski podczas 123 letniej niewoli. Apel przygotowali uczniowie klas 1-4- 8. pod kierunkiem p. Mirosława Osucha
Akcja "Szkoła do hymnu" 2024r.
Dnia 8 listopada o godz.11 11 uczniowie naszej szkoły odśpiewali hymn w ramach akcji Szkoła do hymnu . Była to okazja do tego, aby przypomnieć sobie słowa Mazurka Dąbrowskiego oraz zaprezentować patriotyczną postawę . Zapraszamy do obejrzenia filmu
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
- 8
Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują. Celem tego święta jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną bajek, które często uczą rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa i chęci niesienia pomocy innym. W tym dniu nasi uczniowie z przyjemnością wcielili się w niektóre ze swoich ulubionych postaci. Młodsi uczniowie wysłuchali bajki przygotowanej przez ich starszych kolegów, rozpoznawali bajkowe postacie oraz odgadywali zagadki. Ten dzień sprawił całej naszej społeczności szkolnej wiele radości i uśmiechu. A.B,J.Sz
Zapraszamy do galerii…
Europejski Dzień Języków 2024
Europejski Dzień Języków (EDJ) to coroczne święto wielojęzyczności i różnorodności kulturowej ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy.
Celem tej inicjatywy jest promowanie wielojęzyczności jako bogactwa kulturowego wszystkich obywateli naszego kontynentu, zachęcanie ludzi w każdym wieku do nauki języków obcych oraz promowanie tłumaczeń pisemnych i ustnych oraz zawodów związanych z wykorzystaniem komunikacji w językach obcych.
W ramach EDJ instytuty językowe, uniwersytety, szkoły i instytucje działające w sektorze kultury organizują wydarzenia związane z promocją języków. Ustaloną datą obchodów Europejskiego Dnia Języków jest 26 września.
W naszej szkole w ramach obchodów EDJ klasy VII i VIII obejrzały prezentację o krajach niemieckojęzycznych. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę i poznali ciekawostki o Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinie, rozwiązywali także quizy, by przetestować i utrwalić zdobyte wiadomości.
Nauka języka obcego od podstaw zwykle zaczyna się od najbardziej potrzebnego słownictwa. A co jest bardziej przyziemne niż gotowanie? ;)Nauka angielskiego podczas gotowania to jednocześnie okazja do poszerzania wiedzy, spędzania czasu na ulubionym hobby i sprawiania radości sobie oraz innym. Z okazji Europejskiego Dnia Języków uczniowie kl. V utrwalili słownictwo związane z przygotowaniem typowej amerykańskiej potrawy Mac&Cheese, zapisali przepis na tę potrawę, a następnie przyrządzili wyśmienity smakołyk, który nasycił wszystkie głodne brzuszki, a także zachwycił grono pedagogiczne. Jak się okazało „English is everywhere”- angielski jest wszędzie, także na polskich produktach znaleźliśmy angielskie nazwy, a możliwość analizowania angielskich nazw sprawiła dodatkową frajdę. Kl. VI natomiast zagłębiła się w tajniki wiedzy o krajach anglojęzycznych i sprawdziła swoje siły w quizie wiedzy.
Na zajęciach z wychowawcą klasa ósma realizowała temat: Zabawa słowem, czyli wariacje językowe. Na początku uczniowie spróbowali nieco pogimnastykować język, czytając na głos łamańce językowe, zwiększając stopniowo szybkość czytania. Następnie organizowaliśmy zabawy słowem i zdaniem, takie jak np.: skojarzenia, literowy jamnik, niekończąca się historia, gra słowna w kolory, odnajdywanie zaszyfrowanych słów, wykorzystywanie reguł ortograficznych w praktyce, kodowanie. Zabawy tego rodzaju budzą zainteresowanie językiem polskim, rozwijają umiejętności językowe, poszerzają słownictwo, zachęcają do obserwacji języka, analizowania pewnych zjawisk językowych, pobudzają twórcze myślenie, ćwiczą wyobraźnię i refleks.( E.G., B. G., J. K.)
7
Ślubowania nadszedł czas!
Dnia 24 października 2024r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności tańcem, śpiewem i wierszem. Następnie przed swoimi starszymi kolegami i koleżankami zdali swój pierwszy egzamin na ucznia. Z wykrzykniętym HURRA przystąpili do ślubowania.
Przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po złożeniu ślubowania Dyrektor szkoły dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia, mówiąc: "Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej...". Po pasowaniu, dzieci oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły i stały się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.
Na koniec tej uroczystości uczniowie otrzymały legitymacje szkolne, dyplomy, upominki od rodziców i rówieśników. Było to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, którzy z radością im towarzyszyli. Z uśmiechniętymi buziami wszyscy ustawili się do pamiątkowych zdjęć, które możemy obejrzeć poniżej.
Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia! Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością! J.Sz.
156
Wizyta policjantów
- 6
W naszej szkole duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W ramach edukacji w tym kierunku 18 października odwidzili nas policjanci z KP w Biłgoraju. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz świadome korzystanie z Internetu. Policjant z młodszą grupą dzieci rozmawiał o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Następnie wytłumaczył, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Powtórzyliśmy również numery alarmowe.
Pan policjant poinformował i zademonstrował dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa i wspólnie ćwiczyliśmy tzw. „pozycję bezpieczną” na wypadek takiego ataku. Uczulił również dzieci, aby nie zbliżały się do zwierząt, których nie znają.
Policjanka ze starszymi uczniami dodatkowo zwróciła uwagę na ilość spędzanego czasu przed monitorem oraz na strony internetowe z jakich mogą korzystać młodzi uczniowie. Przypomniała również, że wszystko co udostęniamy w sieci, zawsze zostawia swój ślad. Ponadto Pani policjantka wskazała na obowiązek chodzenia uczniów do szkoły oraz konsekwencje niszczenia mienia szkonego.
Wszyscy uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. J.Sz.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
- 40
„Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!” (B. Conklin)
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.
15 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowiej uświetnili ten wyjątkowy dzień piosenkami, wierszykami i wspaniałymi życzeniami. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Tego dnia wszyscy uczniowie dziękują nauczycielom za pasje, oddanie, trud włożony w edukację, cierpliwość i ciepłe słowa.
Tego dnia świętowaliśmy podwójnie, ponieważ do użytku została oddana świeżo wyremontowana sala oddziału przedszkolnego, która swoim wyglądem i funkcjonalnością zachwyca wszyskich, którzy z niej korzystają i odwiedzają naszą szkołę. A.B, J.Sz.
ARCHIPELAG ROZTOCZE - " Empiria"
- 18
17 października 2024r. ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY uczestniczył w wycieczce do Archipelagu Roztocze. Była to dla dzieci niezwykła podróż do Parku Żywiołów w Budach. Uczniowie mieli możliwość poznania naszego Roztocza angażując wszystkie zmysły. Empiria to unikatowa w skali kraju przestrzeń, w której można dotknąć Roztocza i poczuć się jego integralną częścią. Pobyt w każdej z pięciu kapsuł, to niezapomniane i emocjonujące chwile dla wszystkich. Dzieci bawiły się tutaj doświadczając Roztocza przy pomocy nowoczesnych technologii. W kapsułach poświęconych określonym zmysłom otaczały ich gamy dźwięków, różnych faktur, barw, zapachów i smaków. Dzieci komponowały własne roztoczańskie melodie, oglądały świat oczami zwierząt, rozpoznawały zapachy. Rozrywkę zapewniło władanie w urozmaicony sposób Czterema Żywiołami. Uczestnicy wycieczki spoglądali w gwiazdy, wpływali na rzeźbę ziemi w Wirtualnej / Realnej Piaskownicy, bawili się w paleontologa. Dzieci pokonywały laserowy tor przeszkód, bawiły się na podłodze interaktywnej oraz na placu zabaw. Następnym punktem wycieczki były warsztaty chemiczne, gdzie samodzielnie mogły doprowadzić wulkan do wybuchu. Po eksperymentach udały się do pobliskiej restauracji na wyczekiwany obiad. Nie zabrakło również aktywności na wycieczce, po opuszczeniu budynku spędziły czas na placu zabaw, gdzie były dla nich do dyspozycji huśtawki, zjeżdżalnie, karuzele, tyrolka. Była to niezwykle ciekawa, emocjonująca i pouczająca wycieczka dla wszystkich uczestników. Dostarczyła dzieciom wiele pozytywnych wrażeń. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego miejsca, które znajduje się niedaleko naszej miejscowości. (M. K)
Jesienne prace w naszym ogrodzie...
- 3
Piękna jesień zawitała również i do naszego szkolnego ogrodu. Z tej okazji postanowiliśmy wszyscy zabrać się do pracy, by przygotować ogród do nadchodzącej zimy. Dzieci wraz z opiekunami z wielkim zaangażowaniem usuwały suche, opadłe liście, chwasty i przekwitłe rośliny. Zainspirowani stworzyliśmy jesienną dekorację przed wejściem do naszej szkoły.
Wycieczka do Rzeszowa- 01.10.2024r.
- 6
01.10.2024r. uczniowie klas IV- VIII wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Rzeszowa. Pierwszym punktem wycieczki był Flay Park- park trampolin, w którym mieliśmy okazję sprawdzić swoją kondycję. Po profesjonalnej rozgrzewce korzystaliśmy z szeregu atrakcji m.in. trampolin akrobatycznych, ścianek wspinaczkowych, trampolin sportowych, basenów wypełnionych gąbkami czy zwinnościowej karuzeli. To był bardzo wesoły oraz aktywny czas. Po wysiłku fizycznym udaliśmy się na film do kina. Seans filmowy nosił nazwę "Dzikie serce" i opowiadał o dziewczynie, która przeprowadza się na wieś z wielkiego miasta. Traci ona przyjaciół, dom, a koleżanki w nowej szkole nie są przyjaźnie nastawione. Okazuje się jednak, że w pobliskich lasach żyją dzikie konie, a tak się składa, że Anni jest ich wielką miłośniczką. Po wszystkich atrakcjach uczniowie mieli również czas wolny w galerii handlowej "Millenium Hall". Wycieczkę uznajemy za bardzo udaną.
„DARY JESIENI W NAPISIE SKO”
SKO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W BABICACH ZAPRASZA NA KONKURS
„DARY JESIENI W NAPISIE SKO”
CELE:
-promowanie idei oszczędzania w SKO
-rozwijanie inwencji twórczej i kreatywności dzieci
UCZESTNICY:
-
I KATEGORIA uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klasy I-III
-
II KATEGORIA klasy IV-VIII
PRACĄ KONKURSOWĄ MA BYĆ ZDJĘCIE: DARY JESIENI W NAPISIE SKO
Prace należy przesłać w formie zdjęcia na mobidziennik do p. Małgorzaty Kupczak w terminie do 21 października 2024r.
Każdy uczestnik ma prawo do przesłania jednego zdjęcia nawiązującego do tematu konkursu (nie dopuszcza się prac zbiorowych)
Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się na apelu 31 października z okazji Światowego Dnia Oszczędzania.
Z chwilą nadesłania prace przechodzą na własność organizatorów, którzy zastrzegają sobie prawo do ich wykorzystania (umieszczenie na stronie internetowej szkoły)
Zwycięskie prace opublikowane zostaną na blogu SKO
Opiekunowie SKO:
Małgorzata Kupczak
Ewelina Gargula
-
Uroczystości patriotyczne z okazji 85 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego oraz 80 rocznicy Mszy Świętej pogrzebowej żołnierzy AK i BCH połączonej z poświęceniem największego w kraju cmentarza partyzanckiego w Osuchach
Uczniowie Szkoły Podstawowej im.Prymasa Tysiąclecia Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Babicach w składzie: K. Kominek, L. Welcz, A. Burzyńska, B. Syty oraz opiekun Mirosław Osuch wzięli udział w uroczystościach patriotycznych z okazji 85 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego oraz 80 rocznicy mszy świętej pogrzebowe żołnierzy AK i BCH połączonej z poświęceniem największego w kraju cmentarza partyzanckiego w Osuchach. Przybyłych gości powitała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej pani Wiesława Kubów. Uczniowie uczestniczyli w grach i konkursach przygotowanych przez organizatorów tego przedsięwzięcia oraz w śpiewaniu piosenek partyzanckich.
5
Odkryliśmy tajemnice szafy i…
26 września br. uczniowie kl. IV- VIII wraz z opiekunami odwiedzili Tarnogrodzki Ośrodek Kultury, gdzie profesjonalni aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia wystawiali na scenie spektakl pt. ,,Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa" oparty na utworze Clive’a Staplesa Lewisa pod tym samym tytułem. To historia o starciu sił dobra i zła. W samym centrum wydarzeń znajdują się Łucja, Zuzanna, Piotr i Edmund, którym niełatwo odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Obserwując ich dojrzewanie, nauczyliśmy się razem z nimi, że każdy z nas dysponuje prawdziwymi magicznymi zdolnościami: odwagą, przyjaźnią i empatią.
Mieliśmy okazję ujrzeć prawdziwe sceniczne widowisko, a przy tym mądry i wciągający spektakl.
Udaliśmy się również do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnogrodzie, która znajduje się w odnowionym budynku dawnej synagogi żydowskiej. Obejrzeliśmy nowoczesną aranżację biblioteki w połączeniu z zachowanym dawnym przeznaczeniem budynku oraz zapoznaliśmy się z bogatą ofertą edukacyjno- kulturalną placówki. Ponadto zwiedziliśmy jedyne w Europie Muzeum Nożyczek, które znajduje się w budynku biblioteki. Z wielkim zaciekawieniem oglądaliśmy przeróżne egzemplarze, wydawać by się mogło tak prozaicznego narzędzia, jakim są nożyczki. Podczas zajęć muzealnych uczniowie poznali słownictwo wiążące się z tematem oraz przypomnieli zasady zachowania w takiej instytucji.
Zwieńczeniem wyjazdu była wizyta w lokalnej cukierni ,,Kapka”, gdzie każdy z uczestników mógł dokonać wyboru deseru, a sama konsumpcja sprawiała im wiele radości. (J.K.)
8
Wycieczka do Tarnogrodu
- 2
26 września 2024 r. uczniowie kl. I –III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczyniami wyjechały na wycieczkę do Tarnogrodu. W Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury obejrzały spektakl „Przyjaciele z Bullerbyn” wystawiony przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Zwariowane przygody paczki przyjaciół, zabawne teksty, wesołe piosenki, kolorowa sceneria oraz wspaniała gra aktorów zapewniły dzieciom dużo radości oraz dostarczyły niezapomnianych wrażeń artystycznych. Po przedstawieniu odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną, w której zwiedziliśmy Muzeum Nożyczek oraz zapoznaliśmy się z ofertą kącika czytelniczego dla najmłodszych. Następnie udaliśmy się do miejskiego parku, gdzie zabawiliśmy się w „poszukiwaczy nożyczek”. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z tym zadaniem i szybko odnaleźli 10 par ukrytych nożyczek. W nagrodę więc, mogli wybrać sobie „coś pysznego” w lokalnej cukierni. Radośni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.(E.B.)