• Konkurs gwarowy

19.12.2021

Uczniowie z naszej szkoły przystąpili do konkursu językowego na „odszyfrowanie” wyrazów gwarowych zawartych w pieśniach dunajowych . Konkurs zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej w ramach Akcji ,,Lubelszczyzna dunajuje”, by rozpropagować wśród młodego pokolenia dziedzictwo kulturowe, które zostało dostrzeżone i wyróżnione w Polsce, poprzez wpis na Krajową Listę UNESCO.

• KONKURS BOŻONARODZENIOWY

REGULAMIN KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO

1. ORGANIZATOR KONKURSU:

Organizatorem konkursu jest Szkolna Kasa Oszczędności działająca przy Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach.

CELE KONKURSU:

• Kultywowanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych.;
            • Rozwijanie
          • Szkolne dni profilaktyki

11.12.2021

W obecnych czasach funkcjonujemy online już na bardzo wczesnym etapie swojego życia. Nieograniczony dostęp do zasobów sieci to przede wszystkim wielkie możliwości, ale też duże zagrożenie. Częste przebywanie w wirtualnym świecie sprawia, że przenosimy tam swoje codzienne sprawy, problemy, poszukujemy rozwiązań. Nie zawsze jednak znajdujemy odpowiednie wyjaśnienia i wsparcie, a wręcz przeciwnie często jesteśmy narażeni na przemoc i „hate” ze strony niekulturalnych użytkowników. Niestety, czasy pandemii sprzyjają tym zjawiskom. Ważne, aby przestrzegać dzieci przed cyberprzemocą, a w sytuacjach zetknięcia się z nią nauczyć prawidłowej reakcji na zagrożenia.

• 6 grudnia 2021r.

06.12.2021

Przybył z dalekiej północy, w czerwonym stroju, czerwonym strażackim samochodem i z wielkim workiem prezentów. 6 grudnia 2021r. dzieci ze Szkoły Podstawowej w Babicach gościły św. Mikołaja i jego pomocnika- wesołego elfa. Były piosenki, wierszyki, życzenia i prezenty a przede wszystkim wspaniały, świąteczny nastrój. Święty Mikołaj obiecał dzieciom, że przyjedzie do nich za rok. Zdjęcia pokazują jak świetnie wszyscy bawili się.

• PRZYJACIELE BUDZĄ ELĘ!

28.11.2021

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a także do zrobienia czegoś dobrego dla innych. Uczniowie naszej szkoły spędzili zatem ten dzień, dobrze się bawiąc, ale również otworzyli swe serca na pomoc potrzebującym.

• Akcja ,,Szkoła do hymnu" 2021

18.11.2021

Dnia 10 listopada o godzinie 11.11 uczniowie naszej szkoły uroczyście odśpiewali hymn w ramach akcji " Szkoła do hymnu". Była to doskonała okazja do tego, aby przypomnieć sobie słowa Mazurka Dąbrowskiego oraz zaprezentować patriotyczną postawę. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Po odśpiewaniu hymnu uczniowie wzięli udział w apelu poświęconym Narodowemu Świętu Niepodległości. Został on przygotowany przez uczniów klas VI i VIII pod kierunkiem Pana Mirosława Osucha.

• Apel z okazji "Światowego Dnia Oszczędzania"

03.11.2021

Uczniowie, członkowie SKO na Światowy Dzień Oszczędzania wystąpili z montażem słowno-muzycznym poświęconym oszczędzaniu. Ważną rolę w codziennym życiu człowieka odgrywa umiejętność właściwego gospodarowania pieniędzmi. Powinniśmy się jej uczyć od najmłodszych lat. Taką możliwość daje uczniom Szkolna Kasa Oszczędności. Głównym celem oszczędzania w SKO jest gromadzenie funduszy na wycieczki, wakacje, zakup wymarzonych sprzętów czy zabawek. Realizowanie swoich marzeń za własne pieniądze daje uczniom ogromną satysfakcję i motywuje do dalszego oszczędzania. Z tej okazji został ogłoszony konkurs plastyczny ,,Jesienne gry planszowe” promujący działalność SKO. Jego podsumowanie odbyło się na apelu.

• "Wiedzę zdobywamy od innych, ale mądrości musimy nauczyć sami"

„Wiedzę zdobywamy od innych,

ale mądrości musimy nauczyć się sami”

26 października 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. W uroczystości wzięli udział rodzice, uczniowie z klas II i III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Część artystyczna rozpoczęła się od zatańczenia poloneza oraz wręczenia czerwonych róż rodzicom i pani dyrektor. Uroczystą akademię prowadziła wychowawczyni klasy: Małgorzata Kupczak. Dzieci pokazały, że już w tym wieku są dzielnymi patriotami naszej Ojczyzny, wiedzą jak zachowywać się w szkole, znają zasady ruchu drogowego, znają patrona swojej szkoły, umieją tańczyć, śpiewać i recytować wiersze. Po prezentacji umiejętności i wiadomości pierwszoklasistów nastąpił uroczysty akt ślubowania i pasowania na ucznia. W podniosłej atmosferze