• Aktualności

     • VI Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna

      09.06.2022

      W Katolickim Przedszkolu im. św. Jana Pawła II w Biłgoraju 8 czerwca 2022r. odbył się finał VI Międzyprzedszkolnej Olimpiady Matematycznej.

      W zmaganiach brało udział 42 przedszkolaków, w tym Szymon Dobosz i Karol Kraczek z naszego oddziału przedszkolnego. Mali matematycy zmierzyli się z łamigłówkami, których zadaniem było sprawdzić logiczne myślenie. W trakcie oczekiwania na wyniki dzieci wysłuchały 3 utworów na akordeon w wykonaniu ucznia klasy VII naszej szkoły - Beniamina Kubów.

     • Wycieczka do Zamościa 1.06.2022r.

      04.06.2022

      1 czerwca 2022r. uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do Zamościa, miasta rodziny Zamojskich, zwanego perłą renesansu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od cofnięcia się w czasie o jakieś 30 lat. Zwiedzając Muzeum PRL, mieliśmy okazję podziwiać nie tylko eksponaty, ale także oryginalne rzeczy codziennego użytku z okresu PRL-u, m.in. meble, ubrania, mydła, proszki, wyposażenie sklepu, kuchni, czy sali lekcyjnej, a nawet gumy „Donald”. Dzięki temu niesamowitemu wehikułowi czasu dzieciaki mogły przybliżyć sobie realia życia swoich rodziców czy dziadków.

     •  „Święto Patrona Szkoły ”

      31.05.2022

      W ostatni piątek 27 maja w naszej szkole odbyło się Święto Patrona Szkoły Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej sprawowanej w kościele pw. Andrzeja Boboli w Babicach, gdzie zgromadziło się grono pedagogiczne, uczniowie oraz pracownicy szkoły. Eucharystia była po raz pierwszy po beatyfikacji sprawowana z formularza o bł. Kard. Stefanie Wyszyńskim. W kazaniu ks. Łukasz zwrócił uwagę na to, że każdy z nas jest wezwany do świętości i ma własną drogę jej osiągnięcia. Za przykład postawił nam Patrona naszej szkoły, który jest dla nas najlepszym nauczycielem. Dalsza część świętowania miała miejsce w budynku szkoły. Klasa VIII przygotowała montaż słowno-muzyczny przybliżający postać Prymasa Tysiąclecia. Potem po krótkiej przerwie obiadowej starsi uczniowie obejrzeli film „Ojciec i Pasterz”, a młodsi bajkę. Święto szkoły zakończył

     • DZIEŃ ZIEMI

      23.05.2022

      Dzień Ziemi tradycyjnie obchodzony 22 kwietnia, w tym roku postanowiliśmy świętować znacznie dłużej. Powinniśmy pamiętać o naszej Planecie każdego dnia, dlatego pod oknami naszej szkoły powstały małe ,,ogródki - przypominajki".

      Ósmoklasiści pomogli młodszym kolegom w pracach przygotowawczych, przekopali szpadlami teren przewidziany pod uprawę. Każda z klas stworzyła maleńki ogródek, zgodnie z możliwościami, według planów i kreatywności grupy, oczywiście pod opieką i wsparciu wychowawcy. Uczniowie zasadzili i posiali różnorodne rośliny, a teraz czekamy na efekty naszej pracy. Truskawki już kwitną!

     • Wycieczka zawodoznawcza.

      15.05.2022

      3 maja br. uczniowie klas VII-VIII wraz z wychowawcami odwiedzili Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu im. Wincentego Witosa, gdzie mogli poznać ciekawą ofertą edukacyjną szkoły, realizowane przez nią przedsięwzięcia, a także bazę szkolną.

      W zwiedzaniu budynku pomocą służyli nauczyciele i uczniowie tejże szkoły, którzy pokazywali poszczególne pracownie, a także dzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat nauki w ZSCKR w Różańcu. Nasi uczniowie odwiedzili bibliotekę, stołówkę, salę gimnastyczną, internat, halę warsztatową, pracownię obróbki mechanicznej. Ponadto każdy uczeń mógł skorzystać i sprawdzić nowoczesny sprzęt rolniczy, który w swej bazie posiada szkoła.

     • SPRAWOZDANIE z „Dnia Otwartego” w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Babicach

      13.05.2022

      W przyszłym roku szkolnym do oddziału przedszkolnego będzie uczęszczało 9 dzieci – 4 chłopców i 5 dziewczynek.

      Dnia 12 maja 2022r. odbył się Dzień Otwarty w oddziale przedszkolnym. Podczas tego dnia dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do przedszkola
      w towarzystwie rodziców mogły zapoznać się z pracownikami szkoły, wyposażeniem sali i placu zabaw, uczestniczyły w zabawach integracyjnych, zajęciach plastycznych, muzycznych i ruchowych. Był też słodki poczęstunek
      i wspólny obiad. Dzień ten dostarczył dzieciom mnóstwo radości, pokazał, że nasze przedszkole jest dobrze wyposażone w zabawki, sprzęt multimedialny (aktywna tablica, laptop, kserokopiarka), meble. Jest to miejsce, gdzie można ciekawie spędzić czas. Dzieciom podobały się zajęcia z aktywną tablicą i zabawy ruchowe.

     • ,,Witaj majowa jutrzenko…” – rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      06.05.2022

      Dnia 4 maja 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęła się ona wprowadzeniem Sztandaru Szkoły oraz odśpiewaniem ,,Mazurka Dąbrowskiego". Następnie uczniowie wystąpili z montażem słowno-muzycznym, w którym przedstawili sytuację polityczno-gospodarczą kraju w tamtej epoce i opowiedzieli o wielkiej radości wśród Polaków płynącej z ustanowienia Konstytucji 3Maja. Na zakończenie naświetlili, jak ważne było to wydarzenie nie tylko dla Polski, ale również dla przyszłej Europy. W trakcie akademii chórek ubrany w ludowe stroje zaśpiewał wzruszające pieśni patriotyczne: „Mazurek Trzeciego Maja”, ,,Polonez Trzeciego Maja”, ,,Jak długo w sercach naszych”, ,,Taki kraj”. Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli wzbogacić swoją wiedzę historyczną dotyczącą tak ważnej w naszych dziejach ustawy. Po występach artystycznych Pani Dy

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • EduPage
  • Biuletyn informacji publicznej

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Godziny dzwonków

   Niedziela 10.12.2023
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 224207