• Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21.11.2022

21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to jedno z tych nietypowych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje. Jest okazją, by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom. Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności szkolnej i klasowej. Warto walczyć o to, by relacje między uczniami były nie tylko poprawne, ale nacechowane tolerancją i wzajemną sympatią. W związku ze wzrastającą agresją wśród dzieci i młodzieży, każde nawet nietypowe działanie, przybliża nas do bezpiecznej szkoły. 21.11.2022r. Samorząd Uczniowski przygotował informacje na temat genezy tego święta oraz zachęcił aby być dla siebie miłym i życzliwym na co dzień. Na zakończenie spotkania dyr E. Bodys-Teterycz życzyła wszystkim, by Święto Życzliwości trwało nie jeden dzień, a cały rok.

• ACH, CO TO BYŁA ZA LEKCJA HISTORII!

21.11.2022

Wycieczka do Bełżca 15.11.2022r.

Uczniowie klas VII-VIII wyruszyli na wycieczkę do Muzeum i Miejsca Pamięci w Bełżcu. Pani przewodnik w ciekawy sposób opowiedziała nam historię Obozu Zagłady. Dowiedzieliśmy się także o tradycjach i kulturze żydowskiej. Po zwiedzaniu uczniowie wraz z nauczycielami udali się na smaczny obiad do restauracji „Karpiówka”.

• „Szkoła do hymnu” 2022

12.11.2022

Już po raz piąty nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku był to czwartek,

• Narodowe Święto Niepodległości

12.11.2022

11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Znowu jej kontury pojawiły się na mapach Europy. Rocznicę tego wydarzenia obchodzimy jako Narodowe Święto Niepodległości. Z szacunkiem wspominamy pokolenia Polaków, którym nasza Ojczyzna zawdzięcza wolność.

10 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Inscenizacja pt.,,Lekcja historii" wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających 11 listopada 1918 roku. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Uroczystość uświetnił występ uczennic z Koła tanecznego działającego w naszej szkole

• Konkurs plastyczny ph. "Portret Monarchini"

10.11.2022

Wyniki szkolnego konkursu z języka angielskiego ph. Konkurs Plastyczny „Portret Monarchini”.

W październiku 2022r. w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia
            Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach odbył się szkolny konkurs plastyczny z języka angielskiego ph. „Portret Monarchini”. Zadanie polegało na wykonaniu pracy plastycznej obrazującej portret Królowej Elżbiety II. Konkurs zorganizowany był dla dwóch kategorii wiekowych: oddział przedszkolny i klasy I-III oraz klasy IV-VIII przez nauczycielkę języka angielskiego Ewelinę Gargula.

• "Czerwony Kapturek"

10.11.2022

8 listopada 2022r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” w 3 językach: polskim, angielskim i niemieckim w wykonaniu uczniów kl. IV-VIII. Inscenizacja została zorganizowana z okazji Europejskiego Dnia Języków. Przedstawienie miało na celu uwrażliwienie dzieci na stosowanie 3 „czarodziejskich” słów: proszę, dziękuję i przepraszam. Uczniowie kreatywnie i zabawnie odegrali swoje role, dlatego każdy, nawet pomimo nieznajomości języka zrozumiał przesłanie, które niosła bajka.

• "Skarpetki nie do pary"

09.11.2022

Akcja Samorządu Uczniowskiego

W piątek ( 4 listopada 2022r.) w naszej szkole odbyła się akcja „Skarpetki nie do pary”

Dzieci ubrały skarpetki w różnych, wesołych kolorach – w paski, w kropki, pstrokate, długie lub krótkie. Osoby, które włączyły się tego dnia do akcji nie były pytane przez nauczycieli.

• Ślubowanie kl. I

02.11.2022

26 października 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów kl. I. W uroczystości udział wzięli rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Wszystkich zebranych powitała przewodnicząca samorządu uczniowskiego Julia Horodko, która wraz z zastępcą - Malwiną Hałasą poprowadziły uroczystość. Pierwszoklasiści zaprezentowali część artystyczną, podczas której wykazali się umiejętnościami z zakresu recytacji, śpiewu, przyrody, matematyki, a także znajomością zasad ruchu drogowego. Udowodnili również, że znają patrona szkoły, potrafią być patriotami oraz wiedzą, jak należy zachowywać się w szkole. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności uczniowie kl. I złożyli uroczyste ślubowanie przed pocztem sztandarowym. Następnie pani dyrektor Ewa Bodys –Teterycz wielkim ołówkiem pas

• „Światowy Dzień Oszczędzania”

30.10.2022

W dniu 28 października 2022 r. członkowie SKO wystąpili z montażem słowno-muzycznym poświęconym oszczędzaniu z okazji przypadającego na 31 października "Światowego Dnia Oszczędzania”. To święto, przypomina, jak ważne jest mądre i świadome zarządzanie naszymi finansami. Podczas inscenizacji wybrzmiały słowa: "Ważne, aby oszczędzanie stało się dobrym nawykiem. Można odkładać nawet niewielkie kwoty pieniędzy." Realizowanie swoich marzeń za własne pieniądze daje uczniom ogromną satysfakcję i motywuje do działania.

• Partnerzy

• {#1508} 1