• Aktualności

     • „Dzień Otwarty” w przedszkolu

      14.05.2023

      Dnia 12 maja 2023r. odbył się Dzień Otwarty w oddziale przedszkolnym pod hasłem „Przygoda z Europą”.

      Podczas tego dnia dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do naszego przedszkola w towarzystwie rodziców i w obecności Pani dyrektor Ewy Bodys-Teterycz mogły zapoznać się z pracownikami szkoły i wyposażeniem sali, uczestniczyły w zajęciach z edukacji polonistycznej i plastycznej, zabawach integracyjnych, muzycznych i ruchowych. Był też słodki poczęstunek i wspólny obiad. Dzień ten dostarczył dzieciom mnóstwo radości, pokazał, że nasze przedszkole jest dobrze wyposażone w zabawki, sprzęt multimedialny (aktywna tablica, laptop, kserokopiarka), meble. Jest to miejsce, gdzie można ciekawie spędzić czas. Dzieciom podobała się „podróż” po krajach Unii Europejskiej i zajęcia z aktywną tablicą.

     • „Witaj majowa jutrzenko…” – rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      07.05.2023

      5 maja 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

      Rozpoczęła się ona wniesieniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem ,,Mazurka Dąbrowskiego". Następnie uczniowie przedstawili sytuację polityczno-gospodarczą kraju w tamtej epoce. Na zakończenie uroczystości naświetlono, jak ważne było to wydarzenie nie tylko dla Polski, ale również dla przyszłej Europy. Była to pierwsza w Europie, a druga na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) Ustawa Rządowa. Polska Konstytucja była owocem Sejmu Wielkiego( 1788-1792), który po I rozbiorze podjął próbę naprawy państwa.

     • Wyjazd na spektakl ,,Dziady cz.II" Adama Mickiewicza

      07.05.2023

      26 kwietnia br. uczniowie klasy VI,VII i VIII pod opieką pani Jadwigi Kowalik i pani Elżbiety Bździuch udali się do Biłgorajskiego Centrum Kultury. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu ,,Dziady cz. II" Adama Mickiewicza w wykonaniu profesjonalnych aktorów Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie. Wśród blasku świec i pomysłowej, mrocznej scenografii śledziliśmy niezwykłe historie trzech duchów: Aniołków- Rózi i Józia, Widma Złego Pana oraz pasterki Zosi. Zawsze taka forma poznawania literatury bardziej przemawia do wyobraźni czytelnika niż zwykłe czytanie choćby najciekawszej książki. Zrealizowane z dbałością o słowo widowisko teatralne, oparte na obyczajach, pieśniach i tradycji polskiej zachwyciło widzów. Interesująca scenografia, świetne kreacje aktorskie wywołały zainteresowanie naszej młodzieży. Ciekawa inscenizacja wprowadziła nas w nastrój odprawianych g

     • “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

      06.05.2023

      Drodzy uczniowie i rodzice !!!

      Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

      Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

      W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

     • Międzynarodowy Dzień Ziemi

      06.05.2023

      Światowy Dzień Ziemi to największe święto naszej planety, obchodzone co roku 22 kwietnia. Ma ono na celu promowanie postaw proekologicznych oraz uświadamianie, jak wielki wpływ na kondycję i przyszłość Ziemi ma każdy człowiek.

      Uczniowie naszej szkoły zadbali, aby otaczająca nas przyroda świadczyła o naszej świadomości ekologicznej. W kwietniu pielęgnowali przyszkolne ogródki klasowe, zostały one wyplewione i posadzono nowe rośliny. Celem podjętych działań jest pogłębienie wiadomości dzieci na temat roślin i zwierząt żyjących na Ziemi, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego. Nasi uczniowie rozumieją znaczenie działań w zakresie ochrony środowiska naturalnego.

     • Pielgrzymka do Częstochowy 27.04-28.04.2023r.

      04.05.2023

      27 kwietnia 2023r. uczniowie z klas 6, 7 i 8 wraz z rodzicami i opiekunami p. Marzanną Gutyj, p. Eweliną Gargula, ks. Łukaszem Łukasiewiczem wyruszyli na pielgrzymkę do Częstochowy. W drodze do celu zwiedziliśmy Góry Świętokrzyskie. Pod opieką fantastycznej pani przewodnik, – p. Ewy Krakowiak zdobyliśmy Łysą Górę -595 m n.p.m., przy okazji dowiadując się wiele interesujących ciekawostek przyrodniczych. Na jej szczycie zwiedziliśmy klasztor o.Oblatów, w którym przechowywane są relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Na Łysej Górze mieliśmy możliwość podziwiać niesamowite i potężne gołoborza znajdujące się na jej północnym zboczu. To również dawne miejsce spotkań pogan, a także według wielu podań czarownic, które na Łysą Górę miały przylatywać na miotle.

     • Tydzień ekologiczny w przedszkolu

      23.04.2023

      W dniach 17-21 kwietnia 2023r. w grupie przedszkolnej realizowane były: program przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas” oraz program edukacyjny Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Skąd się biorą produkty ekologiczne”.

      Przedszkolaki chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, oglądały film edukacyjny, wypatrywały znaczków ekologicznych. Do szkoły przyniosły produkty ekologiczne z zielonym listkiem, które na koniec zajęć zjadły z apetytyem, pamiętając o potrzebie mycia rąk przed jedzeniem. Dzięki realizacji programu dzieci dowiedziały się m.in. co oznacza pojęcie "produkt ekologiczny" i jak go rozpoznać, poznały piramidę zdrowego żywienia i stylu życia, utrwaliły etapy poprawnego mycia rąk. Przedszkolaki dowiedziały się również jakich produktów powinniśmy jeść najwięcej, a jakich unikać czy też jak ważna jest

     • Szkolne eliminacje do XX FESTIWALU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ „DAS FESTIVAL OF THE SONGS”

      18.04.2023

      14 kwietnia 2023r. odbyły się szkolne eliminacje do XX FESTIWALU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ „DAS FESTIVAL OF THE SONGS” POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA BIŁGORAJ organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju. Do konkursu zgłosili się uczniowie klasy IV i VII. W zespole 3 osobowym z piosenką Shakiry pt.”Waka waka” wystąpiły Zuzanna Pokarowska, Lena Welcz oraz Karolina Kominek. Cover piosenki pt. „Shallow” autorstwa Lady Gaga & Bradley Cooper’a w duecie wykonali Lena Ćwikła i Szymon Hałasa, natomiast Julia Horodko z klasy VII zaczarowała swoim głosem wykonując piosenkę Lewis’a Capaldi – „Someone You Loved”. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: przewodnicząca: dyr. szkoły p. Ewa Bodys-Teterycz, nauczyciel muzyki – p. Alina Kras, p. Marzanna Gutyj, p. Wiesława Dyrka oraz przewodnicząca szkolnej rady rodziców p. Natalia Otkała. Po bardzo burzliw

     • Dni Otwarte ZSCKR w Różańcu

      14.04.2023

      13 kwietnia 2023r. uczniowie klasy VII oraz jeden uczeń z klasy VIII wzięli udział w wyjeździe na Dni Otwarte do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu. Uczestnicy wyjazdu zapoznali się z ofertą edukacyjną na rok szk. 2023/2024, poznali zaplecze dydaktyczne i bazę wyposażeniową szkoły, degustowali pyszne smakołyki, a nawet bezalkoholowe drinki. Uwieńczeniem było wspólne spotkanie przy ognisku z kiełbaską oraz znakomitym bigosem.

     • "FESTIWAL TALENTÓW"

      29.03.2023

      Rozstrzygnięcie konkursu "FESTIWAL TALENTÓW"

      W naszej szkole 20 marca 2023r. (poniedziałek) odbył się konkurs „ FESTIWAL TALENTÓW”.

      Celem konkursu było rozwijanie kreatywności uczniów, ich zainteresowań i talentów, umożliwienie prezentacji swoich pasji większej grupie odbiorców.

      Konkurs skierowany był do dzieci, które chciały zaprezentować swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia czy talent. Do konkursu przystąpiło 24 uczestników z różnych grup wiekowych. Każdy zaprezentował swój jedyny i niepowtarzalny talent. Jury w składzie; przewodnicząca Ewa Bodys Teterycz, członkowie: Jolanta Mazur i Maja Pikuta miało bardzo trudny wybór. Po naradzie ogłoszono werdykt:

     • WIELKI POLAK MIKOŁAJ KOPERNIK

      29.03.2023

      Senat RP, pragnąc upamiętnić znamienitego uczonego, który zmienił postrzeganie świata, przyjął w dn. 18.11.2022 r. uchwałę ustanawiającą rok 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika. Datę powiązano z 550 rocznicą urodzin i 480 rocznicą śmierci wybitnego polskiego astronoma i twórcy teorii heliocentrycznej.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • EduPage
  • Biuletyn informacji publicznej

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 17.06.2024
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 319729