• Aktualności

     • "Skarpetki nie do pary"

      09.11.2022

      Akcja Samorządu Uczniowskiego

      W piątek ( 4 listopada 2022r.) w naszej szkole odbyła się akcja „Skarpetki nie do pary”

      Dzieci ubrały skarpetki w różnych, wesołych kolorach – w paski, w kropki, pstrokate, długie lub krótkie. Osoby, które włączyły się tego dnia do akcji nie były pytane przez nauczycieli.

     • Ślubowanie kl. I

      02.11.2022

      26 października 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów kl. I. W uroczystości udział wzięli rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Wszystkich zebranych powitała przewodnicząca samorządu uczniowskiego Julia Horodko, która wraz z zastępcą - Malwiną Hałasą poprowadziły uroczystość. Pierwszoklasiści zaprezentowali część artystyczną, podczas której wykazali się umiejętnościami z zakresu recytacji, śpiewu, przyrody, matematyki, a także znajomością zasad ruchu drogowego. Udowodnili również, że znają patrona szkoły, potrafią być patriotami oraz wiedzą, jak należy zachowywać się w szkole. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności uczniowie kl. I złożyli uroczyste ślubowanie przed pocztem sztandarowym. Następnie pani dyrektor Ewa Bodys –Teterycz wielkim ołówkiem pas

     • „Światowy Dzień Oszczędzania”

      30.10.2022

      W dniu 28 października 2022 r. członkowie SKO wystąpili z montażem słowno-muzycznym poświęconym oszczędzaniu z okazji przypadającego na 31 października "Światowego Dnia Oszczędzania”. To święto, przypomina, jak ważne jest mądre i świadome zarządzanie naszymi finansami. Podczas inscenizacji wybrzmiały słowa: "Ważne, aby oszczędzanie stało się dobrym nawykiem. Można odkładać nawet niewielkie kwoty pieniędzy." Realizowanie swoich marzeń za własne pieniądze daje uczniom ogromną satysfakcję i motywuje do działania.

     • Akcja „Sprzątanie świata”

      26.10.2022

      Jesienią nasza szkoła przystąpiła do akcji „Sprzątanie świata” pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”. „Sprzątanie świata” jest akcją międzynarodową, w której łączy się powszechną manifestację przeciw zaśmiecaniu środowiska z pracą społeczną nad jego oczyszczeniem. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska.

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      17.10.2022

      Dnia 13.10.2022 r. w Szkole Podstawowej w Babicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

      Uczniowie klasy VII i VIII przygotowali wspaniałe, humorystyczne przedstawienie pt. „Duża przerwa”. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Miłym akcentem był również występ dziewczynek z koła tanecznego prowadzonego przez p. Małgorzatę Kupczak.

     • Powiatowe obchody Dnia Podziemnego Państwa Polskiego

      03.10.2022

      Dnia 27 września br. nasi uczniowie klas 7-8 wraz z nauczycielami wzięli udział w wyjeździe na uroczystości patriotyczne z okazji 83.rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.Dzięki zakupionej w ramach programu #LaboratoriaPrzyszlosci nowoczesnej kamery cyfrowej uczniowie stawiali swoje pierwsze kroki w przygodzie z kamerowaniem i fotografią.Radość uczniów była ogromna, bo udało się samodzielnie przygotować fotorelacje z wydarzenia. Uroczystość rozpoczęła się oddaniem czci żołnierzom pochowanym na osuchowskim cmentarzu poprzez złożenie kwiatów, zapalenie zniczy oraz modlitwę.Następnie odbyły się prelekcje historyczne, gra terenowa ,,Wicher nad Sopotem, zwiedzanie z przewodnikiem Domu Pamięci i wystawy przy cmentarzu.Wydarzenie zakończyło spotkanie integracyjne w obozowisku przy ziemiance partyzanckiej. To była wspaniała lekcja historii i mile spędzony czas.

     • Uroczystość 25 – lecia nadania imienia Szkole Podstawowej w Chmielku

      03.10.2022

      We wrześniu dyrektor szkoły Pani Ewa Bodys – Teterycz wraz z pocztem sztandarowym reprezentowała naszą szkołę podczas uroczystości 25-lecia nadania imienia por. Edwarda Błaszczaka ps. „Grom” Szkole Podstawowej w Chmielku.

      Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy wziąć udział w tej ważnej lokalnej uroczystości zaprzyjaźnionej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w Kościele Parafialnym w Chmielku. Dalsze obchody odbywały się na terenie szkoły. Zaproszonych gości serdecznie powitał dyrektor szkoły Pan Zbigniew Sokal. Następnie obejrzeliśmy prezentację pt. „Historia i bieżąca działalność SP w Chmielku” oraz patriotyczny montaż słowno – muzyczny. Zaproszeni goście dziękowali za zaproszenie, gratulowali wspaniałej uroczystości i życzyli dalszych sukcesów dyrektorowi, gronu pedagogicznemu i uczniom. Głos zabrał również syn Edwarda Błaszczaka, który podziękował za piękną uroczystość.

     • Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2022 – międzynarodowe wydarzenie w polskich szkołach.

      02.10.2022

      30 września nasza placówka świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego.

      Ideą ESSD była celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów.

      Tego dnia w naszej szkole obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy. Wszyscy byliśmy ubrani na sportowo. Uczniowie zostali podzieleni na dwie kategorie ( młodsza 0-III i starsza IV-VIII). O godz. 9.00 każda klasa wraz z wychowawcą realizowała zadania online w swojej sali lekcyjnej. Następnie druga część została już przeprowadzona w sali gimnastycznej i na boisku szkolnym. Uczniowie młodsi mieli do pokonania tor przeszkód, zabawy z piłką gimnastyczną, przenoszenie pachołka i hula hop, układanie liter z własnych ciał. Uczniowie starsi grali w klasy, w dwa ognie piłką gimnastyczną i mieli okazję sprawdzić swoją kondycję podczas biegu wytrzymałościowego. O godz. 10.00 chłopcy uda

     • Mobilne Laboratoria Przyszłości

      01.10.2022

      W naszej szkole 22.09.2022r. odbyły się warsztaty prowadzone przez edukatorów Mobilnego Laboratorium Przyszłości. Celem projektu jest pokazanie potencjału oraz możliwości, jaki daje sprzęt, w który wyposażone są szkoły w ramach Laboratoriów Przyszłości.

      Laboratoria Przyszłości to kluczowy program w procesie cyfryzacji polskich szkół, którego celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

     • EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

      26.09.2022

      30 września 2022r. nasza szkoła po raz pierwszy obchodzić będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej, Afryki i Azji! W poprzedniej edycji ESSD wzięły udział blisko 2 mln uczniów z blisko 4 tys. szkół w 38 krajach na całym świecie!

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • EduPage
  • Biuletyn informacji publicznej

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Godziny dzwonków

   Niedziela 10.12.2023
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 224151