• Aktualności

     • Wyjątkowe spotkanie z pracownikami banku PKO

      15.03.2023

      W tym roku obchodzimy 10 rocznicę współpracy Banku PKO z naszą szkołą. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie naszej szkoły 10 marca 2023 r. mieli możliwość wysłuchania ciekawych informacji dotyczących finansów, przedsiębiorczości oraz cyberbezpieczeństwa przez pracowników banku PKO Panią Marzenę Krzeszowiec i Pana Jarosława Antonik. Zaproszeni goście opowiedzieli, w jaki sposób dbać o ochronę tożsamości w internecie. Uczestnicy poznali techniki wykradania danych wykorzystywane przez hakerów, dowiedzieli się, na co zwracać uwagę, aby zadbać o własne bezpieczeństwo w internecie. Goście przedstawili szeroką ofertę oszczędzania dla uczniów, możliwość otworzenia bezpłatnego konta SKO KONTO DLA UCZNIA w wieku od 5 lat do ukończenia 13 roku życia oraz KONTA JUNIOR dla uczniów po 13 roku życia. Zachęcali, aby od najmłodszych lat nie tylko oszczędzać, ale także planować wydatki. Sposób p

     • Spotkanie z pracownikiem PIP

      15.03.2023

      W dniu 14 marca uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Państwowej Inspekcji Pracy w Zamościu. Było to spotkanie realizujące program edukacyjny „Kultura bezpieczeństwa” w ramach którego, osoby uczące się w wieku 14-25 lat, mogą w trakcie edukacji podejmować pierwszą pracę. Spotkanie miało na celu upowszechnianie kultury praworządności i bezpieczeństwa pracy, a także edukacji młodych osób, podnoszenia ich świadomości w dziedzinie bezpieczeństwa, praw i obowiązków w pracy, upowszechnianie wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy oraz bezpiecznych i higienicznych warunków pracy wśród osób podejmujących pierwsza pracę lub planujących zatrudnienie. Spotkanie upłynęło w atmosferze skupienia i uwagi prowadzący zadawał pytania i nagradzał uczniów za podawanie prawidłowych odpowiedzi.

     • Spotkanie z klaunem Waldusiem.

      14.03.2023

      14 marca 2023r. naszą szkołę odwiedził klaun Walduś.

      Klaun angażował do zabawy większość uczniów, nagradzając ich słodkimi upominkami. Walduś zademonstrował wiele różnych i ciekawych sztuczek oraz zagadek. Widzowie z wielkim entuzjazmem stawiali czoło wyzwaniom klauna. Oto fotorelacja ze spotkania.

     • Warsztaty zdobienia pisanek

      08.03.2023

      Zwyczaj malowania jaj ma w Polsce tysiącletnią tradycję. Zdobione jaja w zależności od zastosowanej techniki nazywane są pisankami lub kraszankami. Najważniejszym celem warsztatów ze zdobienia było przekazywanie młodszemu pokoleniu tradycji wykonywania pisanek.

      Zaproszona do naszej szkoły ludowa twórczyni Pani Katarzyna Zygmunt z Korytkowa Dużego prezentowała nam, w jaki sposób wykonać pisankę będącą dziełem sztuki, wykorzystując technikę batikową, polegającą na „pisaniu” wzoru na powierzchni jajka roztopionym woskiem za pomocą pisaka wykonanego z blaszki w formie lejka.

     • Popołudnie w kinie Stylowy

      06.03.2023

      1 marca 2023r. uczniowie naszej szkoły z opiekunami Marzanną Gutyj i Elżbietą Bździuch spędzili popołudnie w kinie Stylowy w Zamościu, oglądając film ASTERIKS I OBELIKS: IMPERIUM SMOKA . Przejazd do kina i bilety ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Obszy, była to nagroda w Konkursie Twórczości Bożonarodzeniowej 2023. Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Uśmiechnięte buzie uczestników wyjazdu oraz pełne przejęcia komentarze to potwierdzenie dobrze spędzonego popołudnia.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

      03.03.2023

      W br. szkolnym na dzień 7 lutego przypadł Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), natomiast działania związane z bezpieczeństwem w sieci realizowane są od początku lutego do końca marca 2023 r.

      Na początek warto wspomnieć, czym ta inicjatywa jest i z czym się wiąże.

      Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Co roku DBI organizowane jest w ponad 150 państwach.

      W Polsce organizatorem wydarzenia jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia

     • Wyjazd na spektakl teatralny

      23.02.2023

      21 lutego 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami wyjechali do Biłgoraja na przedstawienie teatralne pt. „Jak Rumcajs Cypiska uratował”. Celem wyjazdu było między innymi rozbudzenie zainteresowania kulturą oraz wyzwolenie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego podróżowania autokarem oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w teatrze.

     • Bal karnawałowy 2023

      16.02.2023

      Jedną z najbardziej oczekiwanych imprez w roku szkolnym jest „Bal karnawałowy”. W tym roku w naszej szkole odbył się 14 lutego.

      Zabawa miała miejsce na sali gimnastycznej, która zamieniła się w fantastyczną salę balową i stworzyła inspirujący klimat do zabawy. Bal rozpoczął się o godz. 1500 i trwał do godziny 2100. Didżej zachęcał dzieci do tańca, przy skocznej muzyce, którą dobrze znały, a często nawet wtórowały jej głośno śpiewając. Prowadził również zabawy, pląsy, korowody.

     • Piernikowe serca WOŚP

      15.02.2023

      Samorząd Uczniowski naszej szkoły włączył się w akcję sprzedaży piernikowych serc WOŚP, wykonanych przez Klub Kobiet Aktywnych w Tarnogrodzie. Zebraliśmy kwotę 400 zł, którą przelaliśmy na konto tarnogrodzkiego sztabu. W ten sposób wsparliśmy 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane fundusze będą przeznaczone na zakup sprzętu dla szpitalnych laboratoriów mikrobiologicznych do walki z sepsą.

     • Co robią banki?

      09.02.2023

      Takie hasło było motywem przewodnim spotkania z pracownikami Banku Spółdzielczego w Obszy zorganizowanego przez opiekunów SKO. Pracownicy banku specjalnie na tę okazję przygotowali prezentację multimedialną i film edukacyjny na temat działalności BS. Zaprezentowali również przy pomocy liczarek do banknotów i monet, jak łatwo przeliczać pieniądze. Najmilszą częścią spotkania były prezenty-niespodzianki, które otrzymali wszyscy uczniowie naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy za spotkanie i cenne informacje.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • EduPage
  • Biuletyn informacji publicznej

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Godziny dzwonków

   Czwartek 23.05.2024
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 304381