• Aktualności

     • Wycieczka do Energylandii i Kalwarii Zebrzydowskiej

      21.09.2022

      W dniach 16-17 września br. dzieci z naszej parafii i szkoły, które aktywnie udzielają się w grupach parafialnych m.in. w Kole młodzieżowym, Kole Misyjnym oraz Ministrantach, pojechały na dwudniową wycieczkę. Pierwszy dzień upłynął nam pod znakiem zabawy w Energylandii. Drugi dzień spędziliśmy w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie razem modliliśmy się przy cudownym obrazie Matki Bożej Kalwaryjskiej i uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Zwiedzaliśmy zabytkowy kościół i klasztor o. Bernardynów oraz wędrowaliśmy kilka kilometrów Drogą Krzyżową. Wyjazd wszystkim bardzo się podobał.

     • Pokazy historyczne

      21.09.2022

      We wtorek 20 września br. naszą szkołę odwiedziła grupa Rekonstrukto, która zaprezentowała pokaz historyczny pt. "Życie i kultura w średniowieczu".

      Uczniowie dowiedzieli się jaka droga wiodła do stanu rycerskiego. Aby zostać prawdziwym rycerzem, trzeba było się bardzo długo przygotowywać przez naukę i posługę od pazia przez giermka oraz wykazać się bohaterskim czynem. Podczas pokazu jeden z naszych uczniów dostąpił zaszczytu pasowania na rycerza, drugi zaś został zakuty w dyby. Warunkiem jego uwolnienia była obietnica wzorowego zachowania i dobra nauka. Wszyscy zebrani mieli okazję również zobaczyć liczne rekwizyty z epoki oraz kolekcję broni, którą posługiwali się średniowieczni rycerze. Uczniowie po pokazach mogli dotknąć wszystkich eksponatów. Taka podróż w czasie do odległego średniowiecza okazała się ciekawą lekcją historii.

     • Narodowe Czytanie 2022

      13.09.2022

      8 września 2022 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja "Narodowego Czytania" pod patronatem pary prezydenckiej. W bieżącym roku lekturą ogólnopolskiej akcji były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. W spotkaniu zorganizowanym przez opiekuna biblioteki szkolnej zaproszeni goście (panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Babicach) oraz przedstawiciele społeczności szkolnej (pani dyrektor, nauczyciele, uczniowie kl. VII i VIII, pracownicy szkoły) zaprezentowali następujące utwory: „Pierwiosnek”, „Świteź”, „Świtezianka”, „Powrót taty”, „Dudarz”. Na widowni zasiedli pozostali uczniowie szkoły wraz z nauczycielami, którzy z uwagą wysłuchali zaprezentowanych wierszy.

     • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

      13.07.2022

      24 czerwca 2022r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 oraz pożegnanie szkoły dla klas ósmych. Zakończenie rozpoczęło się od mszy św. odprawionej w kościele przez ks. Łukasza Łukasiewicza. Następnie społeczność szkolna udała się do szkoły, gdzie Pani Dyrektor Ewa Bodys-Teterycz, gratulując wszystkim sukcesów, wręczyła wyróżnienia i nagrody tym spośród uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Szczególne miejsce w harmonogramie tej uroczystości zajęła klasa ósma, kończąca edukację w naszej szkole, która otrzymała dyplomy ukończenia szkoły podstawowej. Zgodnie z coroczną tradycją szkoły, został również przyznany tytuł Prymusa Szkoły, który otrzymał Maciej Sokół z klasy ósmej. Jego Rodzicom zaś Pani Dyrektor wręczyła list gratulacyjny. Tego dnia również uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły pożegnali panią Wandę Maciocha, która po wielu latach pracy w na

     • "Szewczyk Dratewka" w wykonaniu kl. III

      03.07.2022

      W bieżącym roku szkolnym klasa III pod opieką wychowawcy Elżbiety Bździuch w ramach zajęć kreatywnych przygotowała przedstawienie pt. „Szewczyk Dratewka” na podstawie baśni Janiny Porazińskiej. Uczniowie bardzo zaangażowali się w to przedsięwzięcie, przygotowując dekoracje i potrzebne rekwizyty. Przez wiele godzin malowali farbami i wyklejali zamek, który stanowił scenę główną spektaklu, wykonywali drzewa i inne elementy dekoracji z materiałów recyklingowych. Oprócz tego zorganizowali kolejne miejsca akcji: las i staw, w których rozgrywały się sceny baśni. Z pomocą rodziców przygotowali piękne kostiumy, które dodały charakteru poszczególnym postaciom i uświetniły występ. Trzecioklasiści z wielką werwą odegrali swoje role. Inscenizacja bardzo spodobała się widzom-uczniom i nauczycielom naszej szkoły. Nagrodzili oni małych artystów gromkimi brawami, a Pani Dyrektor podziękowała

     • Obchody 78. rocznicy bitwy pod Osuchami

      29.06.2022

      26 czerwca 2022 r. uczniowie klasy VII z pocztem sztandarowym brali udział w uroczystych obchodach 78. rocznicy bitwy pod Osuchami. To nad tamtejszą rzeką Sopot w dniach 25-26 czerwca 1944 roku doszło do największej bitwy partyzanckiej w okupowanej Polsce i jednej z największych w okupowanej Europie. Udział uczniów w uroczystościach buduje i rozwija postawy patriotyczne i obywatelskie, a także kształtuje więzi z krajem ojczystym i regionem.

     • Pielgrzymka do Częstochowy klasy VIII

      21.06.2022

      13 czerwca tego roku cześć uczniów VIII klasy wraz z rodzicami i ks. Łukaszem pojechali do Częstochowy. Najpierw pojechaliśmy busem na wędrówkę górską. Trochę się zmęczyliśmy, idąc pod górę, ale było warto, ponieważ widok z gór był zachwycający. Gdy doszliśmy na Łysą Górę, poszliśmy zwiedzać klasztor na Świętym Krzyżu. W klasztorze było pięknie. Po zwiedzaniu pojechaliśmy do Częstochowy. Kiedy dojechaliśmy, zjedliśmy obiadokolację. O 20:00 ks. Łukasz odprawił Mszę Świętą, w której uczestniczyliśmy. Następnie udaliśmy się na Apel Jasnogórski.

     • Dzień Dziecka z mistrzami rolek

      13.06.2022

      W dniu 31. 05.2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach rolkowych w Tarnogrodzie. Mogli obejrzeć pokazy jazdy na rolkach, a następnie bezpośrednio uczestniczyli w warsztatach rolkowych . Gospodarze spotkania chcieli jak najpełniej wykorzystać obecność gości, dlatego pomysł na warsztaty i pokazy dla naszej szkoły, które poza upowszechnieniem jazdy na rolkach, promował bezpieczne uprawianie tej dyscypliny sportu - w myśl hasła akcji –,, jazda z głową w kasku”.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • EduPage
  • Biuletyn informacji publicznej

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Godziny dzwonków

   Niedziela 10.12.2023
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 224090