• Aktualności

     • Poznajemy świat reklamy

      19.10.2023

      17.10.2023r. uczniowie z klas 0-3 pojechali do BCK w Biłgoraju. Mali widzowie uczestniczyli w ciekawej lekcji dotyczącej reklamy. Zdobyli wiedzę na temat tego, czym jest reklama. Odkryli, że nie wszystkie informacje podane w reklamach są prawdziwe oraz przekonali się, dlaczego w reklamach występują znane osoby. Następnie obejrzeli bajkę pod tytułem "Kosmiczna przygoda Allana". Na zakończenie odwiedziliśmy papugarnię, w której dzieci wzbogaciły wiadomości na temat papug oraz poznały warunki ich życia. Po krótkiej pogawędce prowadzonej przez pracownika papugarni dotyczącej nawyków i sposobu życia papug, dzieci mogły je nakarmić. To był fasynujący wyjazd.

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      15.10.2023

      Dzień Edukacji Narodowej to święto nie tylko nauczycieli, ale całej społeczności szkolnej. To dzień wyjątkowy, kiedy składamy życzenia wytrwałości i cierpliwości do dalszej, nie zawsze łatwej pracy.

      W piątek 13 października 2023r. aby uczcić ten dzień klasa VII i VIII przygotowała krótki apel w formie podziękowania za trud włożony w wychowanie i nauczanie. Przedstawienie urozmaicono występami tanecznymi oraz piosenkami wykonanymi przez dzieci szkolne. Akademia została nagrodzona gromkimi brawami.

     • "DZIEŃ CHŁOPAKA"

      02.10.2023

      W poniedziałek 2 października 2023r. w naszej szkole żeńska część przygotowała dla swoich kolegów z klasy drobne upominki. Na przerwie dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego złożyły najserdeczniejsze życzenia oraz zrobiły zdjęcia klasowe chłopców w foto ramce. Efekty wow…. Sami zobaczcie…

      Dzień ten był świetną okazją do zabawy. W tym dniu część męska założyła krawaty lub muszki, a kto tak elegancko wyglądał nie był tego dnia pytany.

     • EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

      30.09.2023

      29 września 2023r. nasza placówka świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego.

      Ideą ESSD była celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów.

      Tego dnia w naszej szkole obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy. Wszyscy byliśmy ubrani na sportowo. Uczniowie zostali podzieleni na dwie kategorie ( młodsza 0-III i starsza IV-VIII). O godz. 11.00 każda klasa wraz z wychowawcą realizowała zadania online w swojej sali lekcyjnej. Następnie druga część została już przeprowadzona w formie obwodu stacyjnego. Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy i musieli wykonać wszystkie zadania na każdej stacji. Dwie pierwsze stacje znajdowały się na boisku szkolnym, następne dwie na boisku do piłki siatkowej, ostatnia na sali gimnastycznej. Na każdej stacji był członek samorządu uczniowskiego, który nadzorował poprawność wykon

     • Wycieczka do Warszawy - zwiedzanie Sejmu RP

      30.09.2023


      29 września 2023r. na zaproszenie Pani Poseł Beaty Strzałki, odwiedziliśmy siedzibę Sejmu RP w Warszawie.

      W wycieczce uczestniczyło 46 uczniów klas 8 ze szkół w Majdanie Starym, Zamchu, Obszy i oczywiście uczniowie Szkoły Podstawowej w Babicach wraz z opiekunem p. Eweliną Gargula.

      Wycieczka rozpoczęła się o 4.30 rano. Wyjechaliśmy spod szkoły w Obszy punktualnie i w miłej atmosferze udaliśmy się w kierunku stolicy.

     • VI Diecezjalny Dzień Sportu

      29.09.2023

      We czwartek 28.09.2023 r. ministranci z naszej szkoły i parafii wzięli udział w VI Diecezjalnym Dniu Sportu, który odbył się w Tomaszowie Lubelskim. Dzień sportu rozpoczął się od Eucharystii w Tomaszowskim Sanktuarium. Nasi uczniowie otrzymali pamiątkowy złoty puchar. Ministranci z klasy 5-6 wywalczyli srebrne medale w biegu sztafetowym 4x100 metrów. Wszyscy zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do Babic.

     • Europejski Dzień Sportu Szkolnego

      26.09.2023

      29 września 2023r. nasza szkoła po raz drugi obchodzić będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet z Ameryki Południowej, Afryki i Azji! W 2022 roku w wydarzeniu wzięło udział aż 41 krajów z całego świata, a już 29 września nasza placówka stanie się częścią tej międzynarodowej inicjatywy!

     • NARODOWE CZYTANIE 2023

      14.09.2023

      12 września 2023 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja "Narodowego Czytania" pod patronatem pary prezydenckiej. W bieżącym roku lekturą ogólnopolskiej akcji było „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W spotkaniu zorganizowanym w ogrodzie szkolnym pani dyrektor, nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz przedstawiciele społeczności lokalnej (Kół Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Babicach) zaprezentowali fragmenty utworu. Uczennice klasy ósmej uświetniły spotkanie pięknym śpiewem staropolskiej pieśni „Ty pójdziesz górą”, która jest cytowana w powieści. Na widowni zasiedli pozostali uczniowie szkoły wraz z nauczycielami, aby na łonie przyrody z uwagą wysłuchać zaprezentowanych tekstów.

     • Dzień Rodziny

      19.06.2023

      7 czerwca nasza społeczność szkolna obchodziła Dzień Rodziny. Był to niezapomniany dzień nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców, dziadków, wujostwa oraz starszego rodzeństwa. Z tej okazji zostało przygotowanych wiele atrakcji integrujących wszystkich zebranych. Świętowanie rozpoczęło się od wystąpienia dyrektora szkoły Pani Ewy Bodys – Teterycz, która przekazała wszystkim najserdeczniejsze życzenia i pożyczyła wyśmienitej zabawy. Następnie szkolna grupa „Teatralni” wystawiła przedstawienie pt. ”Kopciuszek”. Odbył się również koncert muzyczny uczniów z naszej szkoły, którzy zachwycająco zaśpiewali przygotowane utwory. Dziewczęta z koła taneczno – sportowego „Na skrzydłach tańca” zaprezentowały swoje umiejętności, ciesząc oko świetnymi układami tanecznymi. Po artystycznych doznaniach wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Następnie dzieci wraz z towarzy

     • Szkoła w Babicach niech każdy wie, jest w Złotej 100 NBP.

      13.06.2023

      Z dumą obwieszczamy, że nasza szkoła zdobyła tytuł „Złota Szkoła NBP”

      Zakończyła się III edycja programu edukacyjnego „Złote Szkoły NBP". Wyniki tej edycji programu ogłoszono podczas gali, która odbyła się 30 maja. „Złote Szkoły NBP" to program edukacyjny Narodowego Banku Polskiego zapoczątkowany w 2021 r. Program ma charakter ogólnopolski. Jest skierowany do wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem jest popularyzacja wiedzy ekonomicznej. III edycja programu przebiegała pod hasłem „Poznajemy bank centralny". Do III edycji zgłosiło się 406 szkół. Szkoły ubiegające się o tytuł i nagrody przeprowadziły w sumie 6337 lekcji z ekonomią, debat szkolnych i warsztatów uczniowskich na temat „Poznajemy bank centralny", w których wzięło udział łącznie 173 530 uczestników.W III edycji tytuł „Złotej Szkoły NBP” zdobyło 267 szkół, które otrzymały najwyższą łączną punktację za p

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • EduPage
  • Biuletyn informacji publicznej

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Godziny dzwonków

   Czwartek 23.05.2024
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 304408