• Aktualności

     • 22 marca - Światowy Dzień Wody

      25.03.2023

      Obchodziliśmy go także i my, wspólnie z tysiącami placówek edukacyjnych w Polsce:)

      Z okazji ww. dnia uczniowie klas starszych wzięli udział w zajęciach, których głównym celem było uświadomienie, jak ważną rolę woda pełni w naszym życiu oraz sprecyzowanie, dlaczego należy ją szanować i oszczędzać.

     • „Zawodowy strzał w 10!”

      23.03.2023

      „Zawodowy strzał w 10!” to program skierowany do uczniów klas ósmych szkół podstawowych, który ma pomóc im w wybraniu ścieżki zawodowej.W dniu 21 marca 2023r. uczniowie klasy 8 naszej szkoły wraz z wychowawcą wyjechali na Dni Otwarte do Biłgoraja, aby poznać i przeanalizować ofertę szkół ponadpodstawowych w powiecie biłgorajskim. Wyjazd ten miał na celu wsparcie młodzieży w planowaniu przez nich własnych ścieżek edukacyjno-zawodowych.

     • VI edycja Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla Uczniów Szkół Podstawowych

      16.03.2023

      🏆W piątek 10 marca 2023r. w siedzibie filii w Sandomierzu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyła sią VI edycja Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla Uczniów Szkół Podstawowych, przygotowana przez pracowników oraz studentów kierunku filologia angielska.

      W konkursie wzięło udział 73 uczniów reprezentujących 16 szkół z województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego, a także lubelskiego-czyli dwóch uczniów naszej szkoły – Beniamin Kubów oraz Paweł Kawa z kl. VIII. Konkurs odbywał się pod patronatem honorowym JM Rektora UJK, prof. dr hab. Stanisława Głuszka, Burmistrza Miasta Sandomierza – Pana Marcina Marca, Starosty Powiatu Sandomierskiego – Pana Marcina Piwnika; a także Ośrodka Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu i Agencji Rozwoju Przemysłu Oddział w Tarnobrzegu – Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Europark Wisłosan.

     • Enjoy your meal! Smacznego!

      16.03.2023

      Gotowanie na lekcji języka angielskiego??? Czemu nie?

      Nauka języka angielskiego to nie tylko nauka z podręcznikiem. 9 marca 2023r. uczniowie klasy VI wzięli udział w projekcie łączącym przygotowywanie posiłków oraz dzielenie się przepisami z kolegami i koleżankami poprzez odegranie dialogów z podaniem przepisu i składników. A to wszystko - w języku angielskim. Uczniowie pracowali w dwóch grupach i przygotowali wybrane przez siebie posiłki: pizza oraz sałatka. Każdy z projektów był niepowtarzalny. Podczas lekcji szóstoklasiści mogli nie tylko zaprezentować sposób przygotowania ulubionych dań, ale również dokonać degustacji pyszności przygotowanych przez drugą grupę. Wykonanie zadania ułatwiły pomoce kuchenne zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci, w ruch poszły noże, deski do krojenia oraz piekarnik.

     • Wyjątkowe spotkanie z pracownikami banku PKO

      15.03.2023

      W tym roku obchodzimy 10 rocznicę współpracy Banku PKO z naszą szkołą. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie naszej szkoły 10 marca 2023 r. mieli możliwość wysłuchania ciekawych informacji dotyczących finansów, przedsiębiorczości oraz cyberbezpieczeństwa przez pracowników banku PKO Panią Marzenę Krzeszowiec i Pana Jarosława Antonik. Zaproszeni goście opowiedzieli, w jaki sposób dbać o ochronę tożsamości w internecie. Uczestnicy poznali techniki wykradania danych wykorzystywane przez hakerów, dowiedzieli się, na co zwracać uwagę, aby zadbać o własne bezpieczeństwo w internecie. Goście przedstawili szeroką ofertę oszczędzania dla uczniów, możliwość otworzenia bezpłatnego konta SKO KONTO DLA UCZNIA w wieku od 5 lat do ukończenia 13 roku życia oraz KONTA JUNIOR dla uczniów po 13 roku życia. Zachęcali, aby od najmłodszych lat nie tylko oszczędzać, ale także planować wydatki. Sposób p

     • Spotkanie z pracownikiem PIP

      15.03.2023

      W dniu 14 marca uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Państwowej Inspekcji Pracy w Zamościu. Było to spotkanie realizujące program edukacyjny „Kultura bezpieczeństwa” w ramach którego, osoby uczące się w wieku 14-25 lat, mogą w trakcie edukacji podejmować pierwszą pracę. Spotkanie miało na celu upowszechnianie kultury praworządności i bezpieczeństwa pracy, a także edukacji młodych osób, podnoszenia ich świadomości w dziedzinie bezpieczeństwa, praw i obowiązków w pracy, upowszechnianie wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy oraz bezpiecznych i higienicznych warunków pracy wśród osób podejmujących pierwsza pracę lub planujących zatrudnienie. Spotkanie upłynęło w atmosferze skupienia i uwagi prowadzący zadawał pytania i nagradzał uczniów za podawanie prawidłowych odpowiedzi.

     • Spotkanie z klaunem Waldusiem.

      14.03.2023

      14 marca 2023r. naszą szkołę odwiedził klaun Walduś.

      Klaun angażował do zabawy większość uczniów, nagradzając ich słodkimi upominkami. Walduś zademonstrował wiele różnych i ciekawych sztuczek oraz zagadek. Widzowie z wielkim entuzjazmem stawiali czoło wyzwaniom klauna. Oto fotorelacja ze spotkania.

     • Warsztaty zdobienia pisanek

      08.03.2023

      Zwyczaj malowania jaj ma w Polsce tysiącletnią tradycję. Zdobione jaja w zależności od zastosowanej techniki nazywane są pisankami lub kraszankami. Najważniejszym celem warsztatów ze zdobienia było przekazywanie młodszemu pokoleniu tradycji wykonywania pisanek.

      Zaproszona do naszej szkoły ludowa twórczyni Pani Katarzyna Zygmunt z Korytkowa Dużego prezentowała nam, w jaki sposób wykonać pisankę będącą dziełem sztuki, wykorzystując technikę batikową, polegającą na „pisaniu” wzoru na powierzchni jajka roztopionym woskiem za pomocą pisaka wykonanego z blaszki w formie lejka.

     • Popołudnie w kinie Stylowy

      06.03.2023

      1 marca 2023r. uczniowie naszej szkoły z opiekunami Marzanną Gutyj i Elżbietą Bździuch spędzili popołudnie w kinie Stylowy w Zamościu, oglądając film ASTERIKS I OBELIKS: IMPERIUM SMOKA . Przejazd do kina i bilety ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Obszy, była to nagroda w Konkursie Twórczości Bożonarodzeniowej 2023. Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Uśmiechnięte buzie uczestników wyjazdu oraz pełne przejęcia komentarze to potwierdzenie dobrze spędzonego popołudnia.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

      03.03.2023

      W br. szkolnym na dzień 7 lutego przypadł Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), natomiast działania związane z bezpieczeństwem w sieci realizowane są od początku lutego do końca marca 2023 r.

      Na początek warto wspomnieć, czym ta inicjatywa jest i z czym się wiąże.

      Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Co roku DBI organizowane jest w ponad 150 państwach.

      W Polsce organizatorem wydarzenia jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia

     • Wyjazd na spektakl teatralny

      23.02.2023

      21 lutego 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami wyjechali do Biłgoraja na przedstawienie teatralne pt. „Jak Rumcajs Cypiska uratował”. Celem wyjazdu było między innymi rozbudzenie zainteresowania kulturą oraz wyzwolenie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego podróżowania autokarem oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w teatrze.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • EduPage
  • Biuletyn informacji publicznej

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Godziny dzwonków

   Niedziela 10.12.2023
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 224205