• Aktualności

    • Wyjazd "mikołajkowy" do Rzeszowa 2023r.
     • Wyjazd "mikołajkowy" do Rzeszowa 2023r.

      30.12.2023

      11 grudnia 2023 r. uczniowie z klas 4-8 pod opieką nauczycieli wybrali się na mikołajkową wycieczkę do Rzeszowa.

      W tym roku Mikołaj nie przyszedł do uczniów osobiście, ale spełnił marzenia naszej młodzieży i zabrał je do galerii handlowej "Rzeszów", żeby w ten sposób wprowadzić wszystkich w radosny i świąteczny nastrój. Najpierw wybraliśmy się do kina Helios na muzyczną przygodę gdzie triumfowało piękno, dobroć i magia dowiadując się jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny sposób stał się ukochanym Willy Wonką, którego znamy dzisiaj. Film zaskoczył wszystkich ścieżką dźwiękową i dużą dawką humoru, a także udowodnił, że to, co najlepsze w życiu, zaczyna się od marzenia.

     • Wizyta Świętego Mikołaja w naszej szkole

      07.12.2023

      Święty Mikołaj znany jest przede wszystkim jako wielki przyjaciel dzieci, który co roku obdarowuje je wspaniałymi prezentami. Wszystkie grzeczne dzieci w dniu św. Mikołaja dostają mnóstwo prezentów, a te, które źle się sprawowały, mogą liczyć jedynie na rózgi.

      Na szczęście w naszej szkole wszyscy uczniowie zasłużyli na prezenty i je otrzymali. Na ten dzień czekali wszyscy, jednak szczególnie najwięcej emocji i radości „niecodzienna wizyta” wzbudziła w najmłodszych uczniach oddziału przedszkolnego oraz klas I – III. W podziękowaniu za otrzymane prezenty nasi uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wierszyki pod kierunkiem swoich wychowawców. Jednak największą atrakcją okazał się wspólny taniec z Mikołajem. Była to również niezwykła okazja do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć ze św. Mikołajem.

     • KONKURS BOŻONARODZENIOWY

      07.12.2023

      REGULAMIN

      KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO

      1. ORGANIZATOR KONKURSU:

      Organizatorem konkursu jest Szkolna Kasa Oszczędności działająca przy Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach.

      CELE KONKURSU:

      • Kultywowanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych.;

     • Zbiórka dla DPS w Lubaczowie

      07.12.2023

      W naszej szkole trwa zbiórka artykułów żywnościowych, środków czystości, odzieży dla potrzebujących dzieci i osób z niepełnosprawnościami z z DPS z Lubaczowa. Zbiórkę prowadzi: Caritas przy parafii Łukowa, Koło Misyjne oraz Samorząd Uczniowski. Akcja trwa do 20 grudnia. Zapraszamy dzieci i rodziców do włączenia się w akcję !!!

     • Wieczór Andrzejkowy.

      05.12.2023

      Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja. Andrzejki są ostatnią okazją do zabawy przed rozpoczynającym się okresem Adwentu, w którym powstrzymywano się od zabaw.

      Tradycyjnie w Andrzejki wykonywane są różnego rodzaju wróżby, najczęściej dotyczące tematyki relacji damsko-męskich. Niegdyś przykładano do nich dużą wagę i wykonywano je w odosobnieniu. Współcześnie wróżby andrzejkowe mają jedynie charakter zabawy. Tak też było w naszej szkole. 30 listopada 2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Babicach fantastycznie spędzili popołudniowy czas przy wróżbach, zabawach oraz tradycyjnej dyskotece andrzejkowej.

     • Dzień Pluszowego Misia

      03.12.2023

      25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka i najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś.

      W naszej szkole Miś również miał swoje święto 27 listopada 2023 r.. W tym dniu uczniowie przynieśli na zajęcia swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole.

     • Z wizytą w Biłgorajskim Centrum Kultury

      18.11.2023

      14 listopada 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz kl. I-III wraz z wychowawczyniami wyjechały do Biłgorajskiego Centrum Kultury. Obejrzały tam przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia” zaprezentowane przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Uczniowie obejrzeli atrakcyjne i pouczające widowisko oparte na baśni braci Grimm. Piękna sceneria, ciekawe kostiumy i wspaniała gra aktorska sprawiły, że dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły historię rodzeństwa. Z baśni popłynęło do uczniów niezwykle ważne przesłanie mówiące o tym, iż nie można ufać osobom nieznajomym.

     • Do szczęścia człowiekowi potrzeba sztuki i biblioteki

      18.11.2023

      14 listopada 2023r. uczniowie kl.6-8 wraz z opiekunami odwiedzili Biłgorajskie Centrum Kultury, gdzie aktorzy Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa wystawiali na scenie sztukę na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego pt. ,,Balladyna”.

      Magia teatru przeniosła nas do nadgoplańskiej puszczy, celi Pustelnika, chaty Wdowy i zamku hrabiego Kirkora. Utwór porusza uniwersalne motywy: problem winy i kary, sprawiedliwych wyroków, rywalizacji, władzy, miłości, więzi rodzinnych. Świat realistyczny krzyżuje się ze światem fantastycznym, co pozwala w prosty sposób przekazać zasady moralne. Spektakl zrealizowany został zgodnie z treścią utworu, co zapewne pomoże uczniom w przypomnieniu, utrwaleniu i zrozumieniu fabuły dzieła. To lektura, której znajomość niezbędna jest obecnie w przygotowaniach do egzaminu na koniec ósmej klasy.

     • Narodowe Święto Niepodległości

      14.11.2023

      Po odśpiewaniu hymnu uczniowie wzięli udział w apelu poświęconym 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne oraz recytowali wiersze. Przypomnieli najważniejsze wydarzenia z dziejów naszej ojczyzny podczas 123 letniej niewoli.

      Apel został przygotowany przez uczniów klas V i VIII pod kierunkiem p. Mirosława Osucha, p. Justyny Szostak oraz p. Renaty Majewskiej.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • EduPage
  • Biuletyn informacji publicznej

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 17.06.2024
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 319702