• Aktualności

     • konferencja Check IT

      07.03.2024

      6 marca 2024r. nasza szkoła uczestniczyła w 9. edycji kluczowego w Polsce bezpłatnego wydarzenia Check IT, organizowanego przez Urząd Miasta Lublin. Warsztay online skierowane były do uczniów klas VIII i VII,a prowadzili je prelegenci ścisle współpracujące z uczelniami, kołami naukowymi oraz specjalistami z branży IT. Nasi uczniowie uczestniczyli w dwóch warsztatach: "Dlaczego programowanie jest fajne i jaki język wybrać" oraz "Cyberświat - jak się nie dać podejść złym ludziom". Wydarzenie uczniowie oceniali pozytywnie, to nie był stracony czas, a profesjonalna wiedza przekazana była w spoób przystępny i zrozumały .

     • Tajemnice ogrodu…

      07.03.2024

      Jakie tajemnice kryje ogród położony nieopodal posiadłości Misselthwaite Manor? Dowiedzieli się o tym uczniowie kl. IV-VIII, którzy 5 marca br. obejrzeli w BCK spektakl pt. ,,Tajemniczy ogród” na podstawie powieści Frances Hodgson Burnett pod tym samym tytułem.

      Podczas tego widowiska publiczność śledziła losy niezwykłych bohaterów: Mary Lennox i jej kuzyna Colina. Aktorzy Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa przedstawili wzruszającą i skłaniającą do refleksji opowieść o uzdrawiającej mocy przyjaźni i przyrody.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

      06.03.2024

      Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Co roku, DBI organizowane jest w ponad 150 państwach.

     • Enjoy your meal! Smacznego!

      06.03.2024

      Gotowanie na lekcji języka angielskiego??? Czemu nie?

      Nauka języka angielskiego to nie tylko nauka z podręcznikiem. 21 lutego 2024r. uczniowie klasy VI wzięli udział w projekcie łączącym przygotowywanie posiłków oraz dzielenie się przepisami z kolegami i koleżankami poprzez odegranie dialogów z podaniem przepisu i składników. A to wszystko - w języku angielskim. Uczniowie pracowali w dwóch grupach i przygotowali wybrane przez siebie posiłki: pizza oraz mini burgery. Każdy z projektów był niepowtarzalny. Podczas lekcji szóstoklasiści mogli nie tylko zaprezentować sposób przygotowania ulubionych dań, ale również dokonać degustacji pyszności przygotowanych przez drugą grupę. Szóstoklasiści nie zapomnieli również o gronie pedagogicznym i swoimi smakołykami podzielili się z nauczycielami. Wykonanie zadania ułatwiły pomoce kuchenne zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości #Labora

     • SLEEVEFACE– „ubieram się w książkę”

      27.02.2024

      REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

      SLEEVEFACE– „ubieram się w książkę

      Organizatorem konkursu jest samorząd uczniowski wraz z biblioteką szkolną.

      Sleeveface”, czyli zdjęcie z okładką książki lub inaczej ubierz się w książkę, to zdjęcia przedstawiające osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne, zabawne połączenie fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. W sleeveface potrzebna jest jedynie wyobraźnia i aparat. Dobra zabawa gwarantowana!Zapraszamy kreatywnych uczniów do udziału w konkursie na wykonanie ciekawegoi zaskakującego sleeveface.

     • MAM TALENT

      27.02.2024

      REGULAMIN SZKOLNEGO

      KONKURSU

      Organizator konkursu: Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach.

      Cele konkursu:

      Integracja społeczności szkolnej.

      Popularyzacja działań artystycznych w szkole.

      Promocja alternatywnych form spędzania czasu wolnego.

     • Młodzi użytkownicy internetu a zagrożenia

      16.02.2024

      W imieniu Urzędu Komunikacji Elektronicznej zachęcamy do zapoznania się z nową edycją poradnika dla rodziców i nauczycieli „Klikam z głową”. Poradnik zawiera informacje o zagrożeniach jakie niesie internet wobec użytkowników nowoczesnych technik komunikacyjnych oraz przedstawia sposoby bezpiecznego poruszania się w sieci. Jednocześnie serdecznie zapraszamy na bezpłatne, otwarte webinaria "Klikam z głową" dla uczniów klas 1-3, 4-6 i 7-8. Poradnik oraz szczegółowe informacje wraz z harmonogramem znajdują się w załącznikach poniżej. Informacje o działaniach UKE dostępne również na stronie cik.uke.gov.pl .

     • CHOINKA SZKOLNA

      31.01.2024

      Jedną z najbardziej oczekiwanych imprez w roku szkolnym jest uroczysta zabawa choinkowa, na której bawią się uczniowie szkoły wraz z rodzinami i zaproszonymi przyjaciółmi.

      W tym roku choinka odbyła się 25 stycznia 2024r. Impreza ta ma w naszej szkole długoletnią tradycję. Zabawa miała miejsce na sali gimnastycznej, którą udekorowała pani Alina Kras z pomocą uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

     • ZAWODY SPORTOWE

      21.01.2024

      16 stycznia 2024r. braliśmy udział w zawodach sportowych w koszykówkę, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Obszy. Rywalizowały ze sobą po trzy drużyny z każdej kategorii wiekowej. Nasz szkoła zajęła w klasyfikacji ogólnej III miejsce . Oto fotorelacja z imprezy międzyszkolnej. (M. K.)

     • WYNIKI KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO 

      07.01.2024

      W grudniu 2023r. w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach odbył się szkolny konkurs bożonarodzeniowy. Zorganizowany był dla dwóch kategorii wiekowych: oddział przedszkolny i klasy I-III oraz klasy IV-VIII przez opiekunów SKO p. Małgorzatę Kupczak i p. Marzannę Gutyj. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie:

     • Szkolne spotkanie wigilijne - Jasełka

      22.12.2023

      W naszej szkole ​​​​21 grudnia 2023 r. odbyło się spotkanie wigilijne. Spotkaliśmy się, aby wspólnie pomodlić się, podzielić opłatkiem, złożyć sobie nawzajem życzenia. Uczestnicy Koła Misyjnego przygotowali jasełka. Natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały specjalny Bożonardzeniowy taniec "Noel". Jasełka przybliżyły nam temat świąt Bożego Narodzenia, pozaliśmy okoliczności narodzin Pana Jezusa oraz dowiedzieliśmy się co w Świętach Narodzenia Pańskiego jest najważniejsze - nie prezenty ale to, że Jezus przychodzi do nas. Przedstawienie jasełkowe wprowadziło w atmosferę świąt Bożego Narodzenia pełnych pięknych tradycji.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • EduPage
  • Biuletyn informacji publicznej

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 17.06.2024
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 319720