• Aktualności

     • NARODOWE CZYTANIE 2023

      14.09.2023

      12 września 2023 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja "Narodowego Czytania" pod patronatem pary prezydenckiej. W bieżącym roku lekturą ogólnopolskiej akcji było „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W spotkaniu zorganizowanym w ogrodzie szkolnym pani dyrektor, nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz przedstawiciele społeczności lokalnej (Kół Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Babicach) zaprezentowali fragmenty utworu. Uczennice klasy ósmej uświetniły spotkanie pięknym śpiewem staropolskiej pieśni „Ty pójdziesz górą”, która jest cytowana w powieści. Na widowni zasiedli pozostali uczniowie szkoły wraz z nauczycielami, aby na łonie przyrody z uwagą wysłuchać zaprezentowanych tekstów.

     • Dzień Rodziny

      19.06.2023

      7 czerwca nasza społeczność szkolna obchodziła Dzień Rodziny. Był to niezapomniany dzień nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców, dziadków, wujostwa oraz starszego rodzeństwa. Z tej okazji zostało przygotowanych wiele atrakcji integrujących wszystkich zebranych. Świętowanie rozpoczęło się od wystąpienia dyrektora szkoły Pani Ewy Bodys – Teterycz, która przekazała wszystkim najserdeczniejsze życzenia i pożyczyła wyśmienitej zabawy. Następnie szkolna grupa „Teatralni” wystawiła przedstawienie pt. ”Kopciuszek”. Odbył się również koncert muzyczny uczniów z naszej szkoły, którzy zachwycająco zaśpiewali przygotowane utwory. Dziewczęta z koła taneczno – sportowego „Na skrzydłach tańca” zaprezentowały swoje umiejętności, ciesząc oko świetnymi układami tanecznymi. Po artystycznych doznaniach wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Następnie dzieci wraz z towarzy

     • Szkoła w Babicach niech każdy wie, jest w Złotej 100 NBP.

      13.06.2023

      Z dumą obwieszczamy, że nasza szkoła zdobyła tytuł „Złota Szkoła NBP”

      Zakończyła się III edycja programu edukacyjnego „Złote Szkoły NBP". Wyniki tej edycji programu ogłoszono podczas gali, która odbyła się 30 maja. „Złote Szkoły NBP" to program edukacyjny Narodowego Banku Polskiego zapoczątkowany w 2021 r. Program ma charakter ogólnopolski. Jest skierowany do wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem jest popularyzacja wiedzy ekonomicznej. III edycja programu przebiegała pod hasłem „Poznajemy bank centralny". Do III edycji zgłosiło się 406 szkół. Szkoły ubiegające się o tytuł i nagrody przeprowadziły w sumie 6337 lekcji z ekonomią, debat szkolnych i warsztatów uczniowskich na temat „Poznajemy bank centralny", w których wzięło udział łącznie 173 530 uczestników.W III edycji tytuł „Złotej Szkoły NBP” zdobyło 267 szkół, które otrzymały najwyższą łączną punktację za p

     • Gminny Konkurs Matematyczny "LICZYMY RAZEM"

      06.06.2023

      ​​​​​​ W Szkole Podstawowej w Obszy 5 czerwca 2023r. odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „LICZYMY RAZEM” pod patronatem Wójta Gminy Obsza. Szkoły Podstawowe z Babic, Obszy i Zamchu reprezentowało po 2 uczniów z klas IV-VIII -laureatów konkursu matematycznego na etapie szkolnym. Najlepszy wynik I miejsce w kategorii klas VI uzyskał Wojciech Rorat, II miejsce w kategorii klas IV zdobyła Karolina Kominek, III miejsce Dawid Tysz. W kategorii klas VII, III miejsce zdobyła Maja Pikuta. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok.

     • III Dzień Prymasowski Zamość 31.05.2023 r.

      01.06.2023

      W ostatnią środę 31.05.2023 r. delegacja uczniów z klasy VII razem z ks. Łukaszem udała się na III Dzień Prymasowski do Zamościa. Uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, otwarciu wystawy o bł. Kardynale Stanisławie Wyszyńskim, zwiedzaliśmy budujący się dom III Tysiąclecia oraz braliśmy udział w quescie o pobycie Wyszyńskiego w Zamościu. Na koniec zjedliśmy smaczny obiad i wróciliśmy do Babic.

     • „Święto Patrona Szkoły - bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego”

      01.06.2023

      W ostatni wtorek 30 maja w naszej szkole odbyło się Święto Patrona Szkoły Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej sprawowanej w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Babicach, gdzie zgromadziło się grono pedagogiczne, uczniowie oraz pracownicy szkoły. Eucharystia była sprawowana z formularza o bł. Kard. Stefanie Wyszyńskim. W kazaniu ks. Łukasz zwrócił uwagę na to, że każdy z nas jest wezwany do świętości i ma własną drogę jej osiągnięcia. Za przykład postawił nam Patrona naszej szkoły, który jest dla nas najlepszym nauczycielem. Dalsza część świętowania miała miejsce w budynku szkoły. Klasa VII i VIII przygotowała montaż słowno-muzyczny przybliżający postać Prymasa Tysiąclecia. Rostrzygnięto również konkurs na najładniejsza gazetkę ścienną o patronie szkoły. Konkurs wygrała w kategorii 0-3 klasa II, a w kategorii klas 4-8 zwyci

     • Kresowa Osada w Baszni Dolnej

      31.05.2023

      Oddział przedszkolny i klasy I-III 31 maja 2023r. wyjechały na wycieczkę do Osady Kresowej w Baszni Dolnej. Dzieci wzięły udział w warsztatach rzemieślniczych, poznały dawne zawody, pojazdy i urządzenia, aktywnie uczestniczyły w poznawaniu rzeczywistości historycznej swojej ojczyzny.

      W galerii kolejnictwa obejrzały prezentację multimedialną na temat dawnych pociągów i symulację modeli pociągów przyszłości, zwiedzały XIX-wieczną lokomotywę parową i wagon pasażerski z tego okresu. Na koniec zwiedzania stacji dzieci przejechały się "miniBałajem".

     • Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna

      31.05.2023

      Szkoła Podstawowa w Obszy 30 maja 2023r. organizowała Gminną Międzyprzedszkolną Olimpiadę Matematyczną. Celem konkursu było wyłonienie talentów matematycznych wśród dzieci, kształtowanie logicznego myślenia i rozwijanie kompetencji matematycznych, doskonalenie umiejętności zdrowej rywalizacji i właściwego przyjmowania porażki oraz kształtowanie kreatywnych postaw dzieci.

     • „Dzień Otwarty” w przedszkolu

      14.05.2023

      Dnia 12 maja 2023r. odbył się Dzień Otwarty w oddziale przedszkolnym pod hasłem „Przygoda z Europą”.

      Podczas tego dnia dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do naszego przedszkola w towarzystwie rodziców i w obecności Pani dyrektor Ewy Bodys-Teterycz mogły zapoznać się z pracownikami szkoły i wyposażeniem sali, uczestniczyły w zajęciach z edukacji polonistycznej i plastycznej, zabawach integracyjnych, muzycznych i ruchowych. Był też słodki poczęstunek i wspólny obiad. Dzień ten dostarczył dzieciom mnóstwo radości, pokazał, że nasze przedszkole jest dobrze wyposażone w zabawki, sprzęt multimedialny (aktywna tablica, laptop, kserokopiarka), meble. Jest to miejsce, gdzie można ciekawie spędzić czas. Dzieciom podobała się „podróż” po krajach Unii Europejskiej i zajęcia z aktywną tablicą.

     • „Witaj majowa jutrzenko…” – rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      07.05.2023

      5 maja 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

      Rozpoczęła się ona wniesieniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem ,,Mazurka Dąbrowskiego". Następnie uczniowie przedstawili sytuację polityczno-gospodarczą kraju w tamtej epoce. Na zakończenie uroczystości naświetlono, jak ważne było to wydarzenie nie tylko dla Polski, ale również dla przyszłej Europy. Była to pierwsza w Europie, a druga na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) Ustawa Rządowa. Polska Konstytucja była owocem Sejmu Wielkiego( 1788-1792), który po I rozbiorze podjął próbę naprawy państwa.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • EduPage
  • Biuletyn informacji publicznej

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Godziny dzwonków

   Niedziela 10.12.2023
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 224146