• Aktualności

     • Odkrywamy świat reklamy

      25.10.2023

      Uczniowie kl.4-8 wraz z opiekunami uczestniczyli w multimedialnej lekcji dotyczącej reklam w ramach ogólnopolskiego programu Edukacji Filmowej "Lekcja w kinie" organizowanego przez Centrum Edukacji Filmowej. Wydarzenie miało miejsce 17 października 2023r. w Biłgorajskim Centrum Edukacji. Lekcja w kinie wpisuje się w plan pracy wychowawczej szkoły w zakresie wychowania uczniów do właściwego odbioru i wykorzystania mediów. (Z recenzji rzeczoznawcy Ministerstwa Edukacji i Nauki). Reklama jest nieodzownym elementem naszego życia. To dlatego tak ważne jest, by młody człowiek był przygotowany do jej świadomego odbioru i poznał mechanizmy, jakimi się posługuje, by w przyszłości dokonywać przemyślanych wyborów. Młodzi odbiorcy uświadomili sobie, dlaczego twórcy reklam walczą o uwagę, odwołując się do naszych uczuć. Zrozumieli rolę koloru w reklamach i tworzeniu wizerunku marki, przeana

     • Poznajemy świat reklamy

      19.10.2023

      17.10.2023r. uczniowie z klas 0-3 pojechali do BCK w Biłgoraju. Mali widzowie uczestniczyli w ciekawej lekcji dotyczącej reklamy. Zdobyli wiedzę na temat tego, czym jest reklama. Odkryli, że nie wszystkie informacje podane w reklamach są prawdziwe oraz przekonali się, dlaczego w reklamach występują znane osoby. Następnie obejrzeli bajkę pod tytułem "Kosmiczna przygoda Allana". Na zakończenie odwiedziliśmy papugarnię, w której dzieci wzbogaciły wiadomości na temat papug oraz poznały warunki ich życia. Po krótkiej pogawędce prowadzonej przez pracownika papugarni dotyczącej nawyków i sposobu życia papug, dzieci mogły je nakarmić. To był fasynujący wyjazd.

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      15.10.2023

      Dzień Edukacji Narodowej to święto nie tylko nauczycieli, ale całej społeczności szkolnej. To dzień wyjątkowy, kiedy składamy życzenia wytrwałości i cierpliwości do dalszej, nie zawsze łatwej pracy.

      W piątek 13 października 2023r. aby uczcić ten dzień klasa VII i VIII przygotowała krótki apel w formie podziękowania za trud włożony w wychowanie i nauczanie. Przedstawienie urozmaicono występami tanecznymi oraz piosenkami wykonanymi przez dzieci szkolne. Akademia została nagrodzona gromkimi brawami.

     • "DZIEŃ CHŁOPAKA"

      02.10.2023

      W poniedziałek 2 października 2023r. w naszej szkole żeńska część przygotowała dla swoich kolegów z klasy drobne upominki. Na przerwie dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego złożyły najserdeczniejsze życzenia oraz zrobiły zdjęcia klasowe chłopców w foto ramce. Efekty wow…. Sami zobaczcie…

      Dzień ten był świetną okazją do zabawy. W tym dniu część męska założyła krawaty lub muszki, a kto tak elegancko wyglądał nie był tego dnia pytany.

     • EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

      30.09.2023

      29 września 2023r. nasza placówka świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego.

      Ideą ESSD była celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów.

      Tego dnia w naszej szkole obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy. Wszyscy byliśmy ubrani na sportowo. Uczniowie zostali podzieleni na dwie kategorie ( młodsza 0-III i starsza IV-VIII). O godz. 11.00 każda klasa wraz z wychowawcą realizowała zadania online w swojej sali lekcyjnej. Następnie druga część została już przeprowadzona w formie obwodu stacyjnego. Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy i musieli wykonać wszystkie zadania na każdej stacji. Dwie pierwsze stacje znajdowały się na boisku szkolnym, następne dwie na boisku do piłki siatkowej, ostatnia na sali gimnastycznej. Na każdej stacji był członek samorządu uczniowskiego, który nadzorował poprawność wykon

     • Wycieczka do Warszawy - zwiedzanie Sejmu RP

      30.09.2023


      29 września 2023r. na zaproszenie Pani Poseł Beaty Strzałki, odwiedziliśmy siedzibę Sejmu RP w Warszawie.

      W wycieczce uczestniczyło 46 uczniów klas 8 ze szkół w Majdanie Starym, Zamchu, Obszy i oczywiście uczniowie Szkoły Podstawowej w Babicach wraz z opiekunem p. Eweliną Gargula.

      Wycieczka rozpoczęła się o 4.30 rano. Wyjechaliśmy spod szkoły w Obszy punktualnie i w miłej atmosferze udaliśmy się w kierunku stolicy.

     • VI Diecezjalny Dzień Sportu

      29.09.2023

      We czwartek 28.09.2023 r. ministranci z naszej szkoły i parafii wzięli udział w VI Diecezjalnym Dniu Sportu, który odbył się w Tomaszowie Lubelskim. Dzień sportu rozpoczął się od Eucharystii w Tomaszowskim Sanktuarium. Nasi uczniowie otrzymali pamiątkowy złoty puchar. Ministranci z klasy 5-6 wywalczyli srebrne medale w biegu sztafetowym 4x100 metrów. Wszyscy zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do Babic.

     • Europejski Dzień Sportu Szkolnego

      26.09.2023

      29 września 2023r. nasza szkoła po raz drugi obchodzić będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet z Ameryki Południowej, Afryki i Azji! W 2022 roku w wydarzeniu wzięło udział aż 41 krajów z całego świata, a już 29 września nasza placówka stanie się częścią tej międzynarodowej inicjatywy!

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • EduPage
  • Biuletyn informacji publicznej

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Godziny dzwonków

   Niedziela 10.12.2023
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 224157