• Aktualności

     • TYDZIEŃ KOLORÓW

      25.04.2024

      W dniach 22-26 kwietnia 2024r. Samorząd Uczniowski zorganizował Tydzień Kolorów .

      Celem akcji była integracja uczniów i nauczycieli, złagodzenie skutków działania stresu oraz wprowadzenie optymistycznych idei w nauczanie i wychowanie.

      Każdego dnia obowiązywał inny kolor. Tydzień rozpoczęliśmy „na różowo". We wtorek królował niebieski. Kolor zielony przypadł środzie, ponieważ obchodziliśmy "Dzień Ziemi". Czwartek zdominowany został przez biel. Natomiast tydzień zakończyliśmy na czarno.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

      23.04.2024

      To, że czytać warto nawet na przerwie, wielu naszych uczniów przekonało się właśnie dziś. Aby promować dobre nawyki, nasza szkoła 23 kwietnia wzięła udział w Światowym Dniu Książki. Cała podstawówka czytała swoje ulubione książki w kącikach specjalnie przygotowanych na korytarzach szkolnych przez samorząd uczniowski. Młodszym dzieciom czytali starsi uczniowie min. powieści sensacyjne, literaturę popularnonaukową oraz baśnie. Mamy nadzieję, że czytanie stanie się codziennym nawykiem nie tylko naszych uczniów, bo jak powiedziała Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. (M.K.)

     • Akcja „Razem dla Rzeki”

      17.04.2024

      Marzec dla naszej społeczności szkolnej był wyjątkowy pod względem podjętych działań proekologicznych. Wiedząc, jak ważna jest troska o środowisko przyrodnicze i wierząc w siłę wspólnego działania, włączyliśmy się w akcję „Razem dla Rzeki” organizowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Tanew. Uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami w dniach od 19 do 26 marca przeprowadzili akcję sprzątania okolic rzek Tanew i Lubień. Wychowankowie z zapałem porządkowali wyznaczone tereny, oczyszczając je z zalegających śmieci. 21 marca zostaliśmy zaproszeni na podsumowanie akcji VII Wiosennego sprzątania rzeki Tanew, które odbyło się w miejscowości Pisklaki - ośrodek Ranczo-Pisklaki. To nieprzypadkowa data, ponieważ to przecież pierwszy dzień wiosny. Wszyscy chętni uczniowie mogli spędzić „Dzień Wagarowicza” w przyjaznej atmosferze otoczeni pięknem rodzimej przyrody. Nasi uczniowie w tym dniu ot

     • Spotkanie z podróżnikiem

      15.04.2024

      W dniu 11.04.2024r. w murach naszej szkoły zagościł podróżnik Mateusz, który bardzo ciekawie i z humorem opowiadał ciekawostki o Argentynie.

      Uczniowie dowiedzieli się, w przypadku starszych uczniów, podsumowali swoją wiedzę na temat kuli ziemskiej, obliczeń odległości przy użyciu skali, stref klimatycznych oraz krajobrazowych.

     • WYNIKI KONKURSU "MAM TALENT"

      11.04.2024

      W naszej szkole 22 marca 2024r. odbył się konkurs „ FESTIWAL TALENTÓW”.

      Celem konkursu było rozwijanie kreatywności uczniów, ich zainteresowań i talentów, umożliwienie prezentacji swoich pasji większej grupie odbiorców.

      Konkurs skierowany był do dzieci, które chciały zaprezentować swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia czy talent. Do konkursu przystąpiło 20 uczestników z różnych grup wiekowych. Każdy zaprezentował swój jedyny i niepowtarzalny talent. Wspaniała publiczność (uczniowie wraz z nauczycielami) reagowała bardzo żywiołowo. Dopingowali i wspierali ze wszystkich sił młodych artystów, doceniając tym ich niezwykłe talenty i ogromną odwagę. Jury w składzie; przewodnicząca Ewa Bodys Teterycz, członkowie: Jolanta Mazur i Edyta Działo miało bardzo trudny wybór. Po naradzie ogłoszono werdykt:

     • Rozstrzygnięty został konkurs SLEEVEFACE -"ubieramy się w książki"

      24.03.2024

      Jury w składzie przewodnicząca dyrektor Ewa Bodys- Teterycz, p. Elżbieta Bździuch oraz p. Małgorzata Kupczak nie miało łatwego zadania, gdyż wszyscy uczestnicy zabawy wykazali się pomysłowością i włożyli niemało pracy w swoje ,, książkowe kreacje”. Ocenie podlegał pomysł aranżacji tła dla okładki wybranej książki i jego precyzyjne wykonanie. Praca musiała być wykonana na podstawie książki wypożyczonej ze szkolnej biblioteki. Komisja jednogłośnie postanowiła wyróżnić i nagrodzić wszystkie prace. Osoby dostały upominki ufundowane przez Szkolną Kasę Oszczędności oraz zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Ponadto wszyscy otrzymali dyplomy w postaci zakładki do książki wykonanej przez naszego szkolnego grafika p. Ewelinę Gargulę. (M.K)

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • EduPage
  • Biuletyn informacji publicznej

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 17.06.2024
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 319726