• Aktualności

     • ANGELIKA MACH-absolwentka chlubą naszej szkoły

      09.06.2024

      Angelika Mach pochodzi z Babic w gminie Obsza. Swoją przygodę z lekkoatletyką zaczynała w Zniczu Biłgoraj. Ma na swoim koncie brązowy medal mistrzostw Europy w maratonie drużynowo (Monachium 2022). Jest dwukrotną brązową medalistką mistrzostw świata w biegach górskich w kategorii juniorek (indywidualnie oraz drużynowo). Uczestniczyła w letnich Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020, które z powodu pandemii odbyły się w 2021 roku.

     • Dzień Rodziny w naszej szkole

      30.05.2024

      29.05.2024r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Rodziny. Z tej wyjątkowej okazji nauczyciele wraz z rodzicami przygotowali występ -niespodziankę. Przedstawienie rozpoczęło dzień pełen wspaniałych atrakcji. Dzieci wraz ze swoimi rodzinami uczestniczyły w warsztatach z robienia slimów, brały udział w pokazie ognistych baniek. Do ich dyspozycji były rówież dmuchańce. Można było zapleść sobie kolorowe warkoczyki, pomalować buzie, a nawet zrobić tatuaż. Chętni wzięli udział w rozgrywkach piłkarskich. Nie zabrakło również tańców. Dzięki rodzicom oraz nauczycielom można było zjeść pyszne gofry z bitą śmietaną i truskawkami, watę cukrową czy popcorn. Odwiedził nas również zaprzyjaźniony miś:) To nie wszystkie z wczorajszych atrakcji. Zachęcamy do odwiedzenia Facebooka naszej szkoły, tam krótki filmik z wczorajszej zabawy. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten dzień

     • „Święto Patrona Szkoły - bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego”

      28.05.2024

      28 maja w naszej szkole odbyło się Święto Patrona Szkoły Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej sprawowanej w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Babicach, gdzie zgromadziło się grono pedagogiczne, uczniowie oraz pracownicy szkoły. Eucharystia była sprawowana z formularza o bł. Kard. Stefanie Wyszyńskim. Ks. Łukasz w kazniu za przykład postawił nam Patrona naszej szkoły, który jest dla nas najlepszym nauczycielem. Dalsza część świętowania miała miejsce w budynku szkoły. Klasa VIII i V przygotowała montaż słowno-muzyczny przybliżający postać Prymasa Tysiąclecia. Święto szkoły zakończyło się słodkim akcentem, każdy otrzymał lody.

     • Gminny Konkurs Matematyczny "Liczymy Razem "

      26.05.2024

      24 maja 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach odbył się kolejny, już - V Gminny Konkurs Matematyczny "Liczymy Razem" pod patronatem Wójta Gminy Obsza. Celem konkursu było umożliwienie uczniom wykazania się bystrością i wszechstronnością umysłu w rozwiązywaniu różnorodnych zadań oraz konfrontacji własnych osiągnięć z osiągnięciami rówieśników na szczeblu gminnym. Rozpoczynając konkurs, dyrektor szkoły pani Ewa Bodys -Teterycz przywitała wszystkich przybyłych gości, gratulując im, że spośród swoich kolegów i koleżanek szkolnych zostali reprezentantami swoich szkół w trudnym konkursie jakim jest matematyka. Życzyła wszystkim powodzenia w testowych zmaganiach.

     • Kiermasz książek przeczytanych

      10.05.2024

      Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w naszej akcji! Każdy z nas posiada już przeczytane książki, puzzle, z których wyrósł albo gry planszowe, które już mu się znudziły. To świetna okazja, by zrobić wiosenne porządki w domu. W holu szkoły będzie przygotowane specjalne miejsce na składanie przyniesionych fantów.

     • Międzynarodowy Dzień Ziemi 2024

      29.04.2024

      Dzień Ziemi to coroczne święto ekologiczne obchodzone 22 kwietnia, które ma na celu zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony środowiska naturalnego oraz podkreślenie roli, jaką odgrywa Ziemia w życiu każdego z nas. W tym roku tematem przewodnim jest „Planeta kontra plastik”.

      Pierwsze obchody Dnia Ziemi miały miejsce 22 kwietnia 1970 roku w Stanach Zjednoczonych. Był to pomysł senatora z Wisconsin - Gaylorda Nelsona, który chciał zwrócić uwagę na problemy związane z ochroną środowiska oraz skłonić rządy i społeczeństwo do podejmowania działań na rzecz ochrony natury. Wkrótce po pierwszych obchodach w USA, Dzień Ziemi zaczął być obchodzony także w innych krajach na całym świecie. Obecnie jest to coroczne wydarzenie, w którym uczestniczą miliony ludzi z różnych zakątków globu.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • EduPage
  • Biuletyn informacji publicznej

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 17.06.2024
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 319731