• Warsztaty zdobienia pisanek

08.03.2023

Zwyczaj malowania jaj ma w Polsce tysiącletnią tradycję. Zdobione jaja w zależności od zastosowanej techniki nazywane są pisankami lub kraszankami. Najważniejszym celem warsztatów ze zdobienia było przekazywanie młodszemu pokoleniu tradycji wykonywania pisanek.

Zaproszona do naszej szkoły ludowa twórczyni Pani Katarzyna Zygmunt z Korytkowa Dużego prezentowała nam, w jaki sposób wykonać pisankę będącą dziełem sztuki, wykorzystując technikę batikową, polegającą na „pisaniu” wzoru na powierzchni jajka roztopionym woskiem za pomocą pisaka wykonanego z blaszki w formie lejka.

• Popołudnie w kinie Stylowy

06.03.2023

1 marca 2023r. uczniowie naszej szkoły z opiekunami Marzanną Gutyj i Elżbietą Bździuch spędzili popołudnie w kinie Stylowy w Zamościu, oglądając film ASTERIKS I OBELIKS: IMPERIUM SMOKA . Przejazd do kina i bilety ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Obszy, była to nagroda w Konkursie Twórczości Bożonarodzeniowej 2023. Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Uśmiechnięte buzie uczestników wyjazdu oraz pełne przejęcia komentarze to potwierdzenie dobrze spędzonego popołudnia.

• Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

03.03.2023

W br. szkolnym na dzień 7 lutego przypadł Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), natomiast działania związane z bezpieczeństwem w sieci realizowane są od początku lutego do końca marca 2023 r.

Na początek warto wspomnieć, czym ta inicjatywa jest i z czym się wiąże.

Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Co roku DBI organizowane jest w ponad 150 państwach.

W Polsce organizatorem wydarzenia jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia

• Wyjazd na spektakl teatralny

23.02.2023

21 lutego 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami wyjechali do Biłgoraja na przedstawienie teatralne pt. „Jak Rumcajs Cypiska uratował”. Celem wyjazdu było między innymi rozbudzenie zainteresowania kulturą oraz wyzwolenie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego podróżowania autokarem oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w teatrze.

• Bal karnawałowy 2023

16.02.2023

Jedną z najbardziej oczekiwanych imprez w roku szkolnym jest „Bal karnawałowy”. W tym roku w naszej szkole odbył się 14 lutego.

Zabawa miała miejsce na sali gimnastycznej, która zamieniła się w fantastyczną salę balową i stworzyła inspirujący klimat do zabawy. Bal rozpoczął się o godz. 1500 i trwał do godziny 2100. Didżej zachęcał dzieci do tańca, przy skocznej muzyce, którą dobrze znały, a często nawet wtórowały jej głośno śpiewając. Prowadził również zabawy, pląsy, korowody.

• Piernikowe serca WOŚP

15.02.2023

Samorząd Uczniowski naszej szkoły włączył się w akcję sprzedaży piernikowych serc WOŚP, wykonanych przez Klub Kobiet Aktywnych w Tarnogrodzie. Zebraliśmy kwotę 400 zł, którą przelaliśmy na konto tarnogrodzkiego sztabu. W ten sposób wsparliśmy 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane fundusze będą przeznaczone na zakup sprzętu dla szpitalnych laboratoriów mikrobiologicznych do walki z sepsą.

• Co robią banki?

09.02.2023

Takie hasło było motywem przewodnim spotkania z pracownikami Banku Spółdzielczego w Obszy zorganizowanego przez opiekunów SKO. Pracownicy banku specjalnie na tę okazję przygotowali prezentację multimedialną i film edukacyjny na temat działalności BS. Zaprezentowali również przy pomocy liczarek do banknotów i monet, jak łatwo przeliczać pieniądze. Najmilszą częścią spotkania były prezenty-niespodzianki, które otrzymali wszyscy uczniowie naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy za spotkanie i cenne informacje.

• Konkurs Twórczości Bożonarodzeniowej

17.01.2023

15 stycznia 2023 r. uczniowie kl. IV-VIII reprezentowali naszą szkołę podczas Konkursu Twórczości Bożonarodzeniowej zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Obszy. Celem konkursu było kultywowanie polskiej tradycji i kultury związanej ze świętami Bożego Narodzenia. Nasi uczniowie, wcielając się w role członków rodziny, zaprezentowali scenkę pt. „Przy wigilijnym stole”, za którą otrzymali nagrodę w postaci wyjazdu do kina oraz paczki pełne słodyczy.

• Szkolne spotkanie wigilijne - Jasełka

22.12.2022

​​​​22 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne. Spotkaliśmy się, aby wspólnie pomodlić się, podzielić opłatkiem, złożyć sobie nawzajem życzenia. Uczestnicy koła misyjnego przygotowali jasełka-widowisko o tematyce świąt Bożego Narodzenia, które przybliżyło nam okoliczności narodzin Pana Jezusa. Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji oraz wprowadziło w atmosferę świąt Bożego Narodzenia pełnych pięknych tradycji i podniosłego nastroju.​​​​​

Piątek 26.04.2024